Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Géprjárművezető távollétében...

Géprjárművezető távollétében kiszabott helyszíni bírság?

Figyelt kérdés
Kaptam egy ilyen nyomtatványt a közterület-felügyelettől megállni tilos jelzőtábla figyelmen kívül hagyása miatt. Milyen lehetőségeim vannak? Kapott már valaki ilyet esetleg?
2017. okt. 13. 21:26
 1/3 anonim ***** válasza:
71%
Lehetőségek? Például befizetheted, és legközelebb nem állsz a tilosba.
2017. okt. 13. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
56%

Ha megtörtént a tilosban parkolás, akkor befizeted és megpróbálsz nem tilosba állni.

Ha nem történt ilyen vagy nem emlékszel rá, akkor alaposan elolvasod a nyomtatványt. Biztosan valami határozat lesz az, ami alapján kiszabták a bírságot, jó eséllyel szerepel rajta, mikor és hol történt az eset.

Ha nincs rajta vagy ez alapján sem ugrik be, mi lehetett a tilosban parkolás, akkor tovább keresgélsz. Rajta kell lennie, hogy a határozattal szemben hol és hogyan élhetsz jogorvoslati kérelemmel (vagy fellebbezéssel). Vagy személyesen, vagy levélben (attól függ, mit adtak meg) jelezned kell, hogy a bírság kiszabásával nem értesz egyet, mert te bizony akkor és ott nem parkoltál a tilosban. Csak van valami bizonyítéka a közterület-felügyeletnek arra, hogy ez tényleg megtörtént.

2017. okt. 13. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 nemcso ***** válasza:
Én már kaptam. A helszíni 15 lett volna, ha ott lettem volna. De mivel nem, így maradt a 30 -as befizetés rendőrségi határozat alapján.
2017. okt. 14. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!