Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha a két első ember, Ádám és...

General kérdése:

Ha a két első ember, Ádám és Éva, fehér volt, és a vallás szerint nincs evolúció, hogy lehetnek "színes" emberek?

Figyelt kérdés
2010. jan. 25. 11:30
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
84%
A hagyomány szerint Noé egyik fiának büntetésből sötétre változtatta a bőrét az Úr, mert kinevette apját, amikor az lerészegedett.
2010. jan. 25. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
27%
Látjátok, hogy büntetés színesbőrűnek lenni? A normális emberek fehérek. XD
2010. jan. 25. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
84%
Azért láttam én már néger boldogasszony szobrot...
2010. jan. 25. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
91%
Honnan veszed ezt a butaságot, hogy a vallás szerint nincs evolúció? A vallás és az evolúció nem zárja ki egymást.
2010. jan. 25. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
97%

Honnan tudod, hogy nem sárga bőrűek voltak? :-D

Amúgy a vallás és az evolúció nem zárja ki egymást.

2010. jan. 25. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
94%
Most mit kell ilyen részletekbe belekötni?:))nem mindegy?a Bibliának nem ezek a fő mondanivalói,hanem az,h szeressük és tiszteljük egymást.Én is elfogadok sok nézetet,de egyik sem zárja ki a Bibliát sem egymást...ami oda le van írva sosem szószerint kell értelmezni,ennyi a lényeg.
2010. jan. 25. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
81%
12:00 és 12:02, ezt mondjátok a kreacionistáknak/ÉRTEM-fanatikusoknak, akik bizony meg vannak győződve rólva, hogy evolúció márpedig NINCS, mert az Úr mindent úgy teremtett meg, ahogy ma látjuk. :D
2010. jan. 25. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
90%
A Vatikán elismerte, hogy Darwinnak igaza van, szóval elismerik az evolúciót.
2010. jan. 25. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
92%

12:00 és 12:02, ezt mondjátok a kreacionistáknak/ÉRTEM-fanatikusoknak, akik bizony meg vannak győződve rólva, hogy evolúció márpedig NINCS, mert az Úr mindent úgy teremtett meg, ahogy ma látjuk. :D


Ezek a csoportok nem egyenlőek a vallással, nem minden vallásos ember ilyen. Sőt akár hiszed, akár nem, a "pogányok" között is vannak olyanok, akik szerint az evolúció hülyeség. Én egyházi iskolába jártam, és biológiaórán ugyanúgy tanították nekünk Darwint, mint bármelyik állami iskolában. És nem kezdte el fikázni a tanár, hogy "amúgy ez egy hülyeség, igazából nincs evolúció, mert az Isten így meg úgy teremtette a világot és blabla..." :)

2010. jan. 25. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
72%
Szokás szerint az egyházat évtizedekig kellet győzködni az evolúció valódiságáról. No meg csak azért fogadták el az elméletet, mert ha nem tették volna, mégtöbb hívőt vesztettek volna. Ami nagyon nem hiányzik az egyháznak mostanság, mert amúgy is apadóban van.
2010. jan. 25. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!