Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Honnan vették a Szentháromságo...

Honnan vették a Szentháromságot, a három istenséget a Szentháromság imádok ha nincs a bibliában?

Figyelt kérdés

#Biblia #Szentháromság #három Istenség.
2018. febr. 9. 18:16
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/167 anonim ***** válasza:
80%

"A 13 link nélkülözi a biblia bizonyítékait mert nem odaillő biblia verseket használ a háromság igazolására,ami a háromság alap nélküli megvédése."


Ez azért vicces, mert olyan sok bibliai verset hoz fel mind a két link, hogy megtippelni se tudom hirtelen mennyit. A kettő együtt biztos van legalább 100.

2018. febr. 9. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/167 anonim ***** válasza:
14%

20.Miután bibliai konkrétummal nem tudsz előállni már két éve,at térsz a személyemre,hanyagolva a témát,annak tisztaságát,hogy más is bibliai alappal megértse többéves titkodat.Nem értem milyen vallás a háromság ha a magyarázatok sürüjébe beviszitek az embert és ha valami értelmetlen és bibliából nem igazolható akkor elmebetegnek pecsételed.

Na Jézus nem igy magyarázta az evagéliumot hanem türelmesen megértette velük a mondanivalóját.

Ettől kezdve nem igénylem a bejegyzésemre való reagálásodat.

2018. febr. 9. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/167 anonim ***** válasza:
82%

9.Hsz!


Az EGY Isten 3 megnyilvánulása az ember előtt,nem 3 különböző istenség.

2018. febr. 9. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/167 anonim ***** válasza:
80%

A Biblia értelmes olvasója számára világos,hogy Isten mind a 3 megnyilvánulása,az EGY Isten megnyilvánulása.


(Csak zárójelben:Csak műveletlen,és nemecsekező gyökerek írják kisbetűvel egy könyv címét,s így a Bibliát is.Légyszi korrigáld,ha tévesztés volt!)

2018. febr. 9. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/167 anonim ***** válasza:
62%
Az előző válasz,a 10.válaszolónak szólt.
2018. febr. 9. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/167 anonim ***** válasza:
89%

Amíg a saját téves Szentháromság-értelmezésed keresed a Bibliában, ne csodálkozz, hogy nem találod.

Először nézz utána, miről van szó. Már sokszor volt a kérdés, nem hiszem el, hogy odáig nem lehetett eljutni, hogy nem három Isten van...

2018. febr. 9. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/167 anonim ***** válasza:
18%
Test lélek szellem?
2018. febr. 10. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/167 anonim ***** válasza:
89%

"Pld.Szentlélekre nincs semmiféle utalás a bibliában."


„Vegyétek a Szentlelket! Akinek megbocsátjátok bűneit, az bocsánatot nyer, s akinek megtartjátok, az bűnben marad.” (Jn 20,22-23)


Egyébként már elég lerágott csont a kérdés. Szerintem, aki tényleg kíváncsi, az megtudhatta, hogy "honnan vettük" a Szentháromságot és azt is, hogy a Szentháromság nem 3 istenség, hanem egy Istent imádunk három különböző személyben, akik egyetlen lényegben vannak. Akadékoskodni persze lehet a végtelenségig.

"Urunk, Jézus Krisztus kegyelme, az Atyaisten szeretete és a Szentlélek közössége legyen mindnyájatokkal!" (2Kor 13,13)

2018. febr. 10. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/167 anonim ***** válasza:
15%

26"nem hiszem,hogy odáig nem értél el,hogy nem három isten van"

Odáig elértem,hogy nem három isten van.De amikor azt mondod három isten van,odáig még nem értem el.

Ha írná a biblia már rég odaértem volna.

2018. febr. 10. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/167 anonim ***** válasza:
82%
Agyilag még nem voltál képes felfogni, hogy a keresztények sem azt mondják, hogy három Isten van? Ez azért elég durva.
2018. febr. 10. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!