Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A mai időkben mikor engedélyez...

A mai időkben mikor engedélyezheti a pápa (vagy más vallás vezetője) a válást, illetve a házasság semmissé tételét?

Figyelt kérdés

Létezik még ilyen eset?

Ha igen, milyen okoknál fogva teheti semmissé a házasságot?



2018. febr. 9. 19:50
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
97%

Egészen pontosan a házasság érvénytelenségét mondhatja ki a püspök bizonyos esetekben.


Lényegében ez nem válás, hanem kimondják, hogy a házasság eleve nem köttetett meg.


Erre több ok is lehet, írok néhány példát. Kényszer alatt kötött házasság. Az udvarlás alatt megjátszotta magát az egyik fél, házasság után pedig megmutatja valódi arcát. Kiderül, hogy az egyik fél egyáltalán nem akar gyermeket vállalni. De minden eset más és más, minden házasságot külön kell vizsgálni.

2018. febr. 9. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

"vagy más vallás vezetője"


Legtöbb protestáns egyházban (legalábbis evangélikusban és reformátusban biztosan) nem egy olyan megoldás aminek örülnek, de az egyén lelkiismeretére bízva engedélyezett az újraházasodás.

2018. febr. 9. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
22%
Először is nem egy vallás vezető véleménye számít azt illetően, hogy mikor van jogalap a válásra, hanem a Bibliában lejegyzettek. A Máté 19:9 szerint Jézus a következőket mondta: ,Mondom nektek, hogy aki elválik a feleségétől, hacsak nem szexuális erkölcstelenség* miatt, és mást vesz el, házasságtörést követ el.' Jézus itt világossan rámutat arra, hogy a válás egyedüli oka csak a házasságtörés lehet. Jézus aláb idézett parancsa mind a két nemre vonatkozik. Azonban a vétlen félnek joga van begbocsájtani a házasságtörő félnek. Ha ez megtörténik, a későbiekben a megbocsájtás előtt elkövetett házasságtörés már nem ok a vállásra.
2018. febr. 9. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Elolvastem ezt:

[link]

De itt a katolikusok véleményéről nem találtam semmit, a Jehova tanúiról, a Hitgyülekezeti, Pünkösdi, Szcientológiai stb. vallások hozzáállásáról sem.

De az eddigi válaszokat köszönöm, rendes dolog, hogy normálisan írtok.

2018. febr. 9. 20:44
 5/15 anonim ***** válasza:
45%

Jézus tanítása alapján, semmisnek veheti Krisztus bármely követője a házasságot.


(Mt 19:9)"Mondom nektek: aki elbocsátja feleségét – hacsak nem paráznasága miatt –, és mást vesz el, házasságot tör. Aki elbocsátott nőt vesz el, szintén házasságot tör.”

2018. febr. 9. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
29%
Szerintem egy intelligens ember pont maga dönt a magánügyeiről mindenféle vallási vezető megkérdezése nélkül.
2018. febr. 9. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Katolikusoknál az egyházmegyei bíróság jogkörébe van rendelve, hogy kimondja, ha egy házasság bármilyen akadály miatt eleve létre sem jött a megkötéskor. Igazából válás nincs, ez sem az. Felülvizsgálják, hogy volt-e akadály, pl. extrém eset, de az egyik félről kiderül, hogy már házas, vagy most derül ki, hogy a pár tagjai közeli rokonok. Vagy bizonyítható, hogy a pár valamelyik tagja kényszer alatt tette le a házassági esküt. De más akadályok is lehetnek.
2018. febr. 10. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

"Szerintem egy intelligens ember pont maga dönt a magánügyeiről mindenféle vallási vezető megkérdezése nélkül."


Ezt nem vitatom, de a kérdés nem erről szólt.

Konkrét példákat kértem, amikor a házasság meg nem kötöttnek nyilvánítható, (semmisnek mondható), és hogy erről hogyan vélekednek a különböző vallások, tanok, esetleg szekták.


A többi választ értem, de ha pl. bizonyítható kényszer miatt bontják fel a házasságot, mi történik utána?

Egy olyan nő pl., akivel ilyesmi történt, nem mehet tisztán a következő esetleges házasságába.

Mit mondanak erről a vallások?

2018. febr. 10. 11:08
 9/15 anonim ***** válasza:
19%

Semmit, az a nő mehet utcalánynak.

Ill. régen mehetett... ma már azért ez annyira nem szigorú.

Vagy, ha nem sikerült elhálni a házasságot, akkor szűz és házasodhat.

2018. febr. 10. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

"A többi választ értem, de ha pl. bizonyítható kényszer miatt bontják fel a házasságot, mi történik utána?"


Ha az egyházi bíróság kimondja, hogy a házasság eleve létre sem jött, mert volt valami akadály, akkor utána mindkét fél szabad állapotú lesz. Tehát ugyanaz, mint házasság előtt.

2018. febr. 10. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!