Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha egy református bemegz egz...

Ha egy református bemegz egz katolikus templomba, és ott letérdepelve imádkozik, az bűn-esteleg baj?

Figyelt kérdés
Református vagyok, már kissebb koromban amikor bicikliztem a parkban, bementem egy katolikus templomba. Azt hiszem letérdepelve imádkoztam a Szűz Mária szobor előtt. Az a baj, hogy ugye reformátusoknál nem lehet ilyen hogy random bemész a templomba vagy valami és akkor elkezdessz imádkozni. (nem fordulok ellen a vallásomnak, nyugi xd) De mintha jobban ki tudnám önteni úgymond a lelkem egy olyan templomban. Bár igaz, egyik rokonom amikor szűkölküdtek a családjával, elárulta hogy majdnem naponta bejárt egy másik vallású templomba és imádkozott hogy legyenek jobban. Na de most végül az a kérdésem, hogyha bemennék egy katolikus templomba és térdepelve imádkoznák? xd mnah nem kell fikázni, köszipuszi skacok

2018. febr. 13. 18:36
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
13%

#10 Igen,tudok róla. Ahogy azt is,hogy szabadkőműves,jezsuita fordítások vannak benne,pont ezért!


Most,az eredeti ógörögből illesztek be egy fordítást,magyarázattal is,hogy miért nem pl.egy emberben van a Krisztus temploma,és mi az,ami miatt félre értelmezték sokan.


1Kor 6:19

Avagy nem tudjátok, hogy a TI (nem te egyedül)

testetek (szóma,szellem test)

a bennetek (eredetiben KÖZTETEK,VELETEK,NÁLATOK)

lakozó Szentlélek

temploma

(görög "naosz"=kőtemplom, ami Krisztus előképe,mint

Szellemi templom,Krisztus teste,

és nem "szarx",

ami a fizikai testet jelenti)

Ha a görög "szarx" lenne itt akkor lenne igaz az, hogy

bennünk van, a fizikai testünkben a Szentlélek és így sok kicsi templom van

2018. febr. 15. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
28%

Isten házába bemenni és ott imádkozni, akár leborulva az nem bűn. Sőt!

Viszont ha Máriához imádkozol az bálványimádásnak számít. Bármelyik keresztény templomba, közösségbe mehetsz, de ne hagyd magad sose megtéveszteni a vallásos körítéssel, mindig ragaszkodj a Biblia igazságához.

2018. febr. 15. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
79%

#11


Olyan fordítás megteszi, ami például a jezsuiták előtti? A latin Szent Jeromos által fordított Vulgata akkor ezek szerint használható?

2018. febr. 15. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

Jaaa srácok am nagyon szépen köszönöm a válaszokat, de szerintem páran félre értettétek. Nem a bálványhoz imádkozok, sőt Jézushoz/Istenhez, csak a református templomban nincs olyan kis mizé (sry), letérdepelős micsoda. És nem az, hogy máshol jobb imádkozni vagy kiönteni a lelkem, csak mnah, úgy érzem magam jobban ha térdre borulok és úgy imádkozok.

*ami a rokonomat illeti, nem érezte úgymond jobban magát a másik templomban vagy hasonló, csak hogy a gyermekét reggelenként az oviba amikor vitte, hazafele mentet bement a másik templomba xD. Ja és köszönöm a hasznos és megértő válaszokat ♡

2018. febr. 15. 18:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!