Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha valaki nem hajlamos a...

Ha valaki nem hajlamos a hitre, az garantáltan elkárhozik?

Figyelt kérdés

Hiszen nem vagyunk egyformák, vannak hívők, és vannak szkeptikus beállítottságú emberek is. Ilyen vagyok például én is, de sokan mások is.

Életem 40+ éve alatt soha nem éreztem arra késztetést hogy higgyek valami láthatatlan teremtőben. Gyakorlatilag mindig is az a típusú ember voltam, aki inkább kétszer is megkérdőjelez valamit, minthogy komolyan vegyen valami valótlant.

Így persze sosem lettem hívő.

A minap egy teológiát végzett ismerősöm azt találta mondani, az ő Istene mindenkit meg akar menteni. Ellenben arra már nem tudott mit felelni, hogy akkor mi a terve az Istenének a hozzám hasonló emberek megmentésére? Mert igen komoly hányadát képviseljük az emberiségnek, akik legfeljebb akkor térnének meg, ha bebizonyosodna, hogy Isten létezik, csak úgy, semmi alap nélkül hinni nem tudunk.


2018. febr. 16. 11:03
1 2 3
 1/25 Zenon ***** válasza:
53%

Mi az a "kárhozat"? Hiszen ebben a földi létezésben

rendesen kijut a rosszból is. Tehát mi lehetne még ennél is rosszabb, mint amit a halandóság terheinek tudhatunk be. Valójában semmi! Nincs ilyen, hogy kárhozat, se pokol, se menny. Mindenki maga felelős a sorsáért, tetteiért. Ez csupán a hívők szankcionálása, hogy ne lehessen szabadon megválni a hipotéziseiktől, különben pokolra jutsz. Ne aggódj! Élj boldogan, szabadon és kellő körültekintéssel. Akkor nem lesz semmi baj.

2018. febr. 16. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
10%

A hit fontosságáról a Biblia a következőket írja:

Héberek 11:6 Hit nélkül pedig lehetetlen Isten kedvére lenni, mert aki elé járul, annak hinnie kell, hogy ő van*, és hogy megjutalmazza azokat, akik igazán keresik őt.

Róma 1:17: Mert akiknek van hitük, azok láthatják, hogy a jó hír által Isten feltárja az igazságosságát, és ez megerősíti a hitüket,a mint ahogy meg van írva: „De az igazságos a hite miatt fog élni.”

Hogyan tehetünk szert hitre?

A Róma 10:17 ezt írja: Az ember csak azután hisz, hogy hallotta a szót. A szót pedig akkor hallja, ha valaki beszél neki Krisztusról. Hol szerezhetünk ismeretet Krisztusról, Istenről? Az Ő szavában a Bibliában. 2Timoteusz 3:16 a következőket írja Isten szavárol: A teljes Írás Istentől ihletett,a és hasznos a tanításra, a feddésre, a kiigazításra, valamint a fegyelmezésre, hogy azt tegyük, ami igazságos. Ezért ahhoz hogy lehesen hited, azt javaslom, hogy naponta olvasd a Bibliát és szerez ismeretet Istenről, a Fiáról és az ő szándékáról. Ezenkívül kérj segítséget olyanoktól, akiknek van hitük. Ahogy növekszik az ismereted úgy fog növekedni a hited is.

2018. febr. 16. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
17%
Van, akinek kényelmesebb nem hinni, mert ha megtalálná Istent, elfogadná, sőt még a megváltását is, akkor meglátná ő maga mennyire bűnös, mennyi bűnt követ el nap mint nap, akkor foglalkoznia kéne ezzel, így hát marad szépen a kényelmes életében, már lelkiismeret nélkül követ el mindent és teljes szívvel tagad, nehogy abba kelljen hagyni. Neked melyik része nem jön be a kereszténységnek? Mi az, amit ha ütnének sem akarnál abba hagyni? Na, amíg ez mozgat, addig nem fog Isten sem lépni feléd, maximum lesz olyan pont az életedben, ahol döntened kell. Vagy talán már volt is ilyen, ki tudja.
2018. febr. 16. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 Zenon ***** válasza:
91%

,,akkor meglátná ő maga mennyire bűnös, mennyi bűnt követ el nap mint nap"


Javaslom, fordulj pszichológushoz!

2018. febr. 16. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:

Bubuka éd Zenon!

Igen, hasonlóképp látom én is. Csupán kíváncsi vagyok, a vallásosak mit gondolnak erről.


#3

Elég jól ismerem a Bibliát, egy érdekes könyvnek tartom. Csak épp semmi nem bizonyítja hogy igaz, így értelmét nem látom hogy tényként kezeljem az ott leírtakat.


#4

Te nagyon el vagy tévedve!

Semmi kényelmetlenségről szó sincs. Csak alapját nem látom az istenhitnek.

2018. febr. 16. 12:40
 6/25 anonim ***** válasza:
79%

#4

"Mi az, amit ha ütnének sem akarnál abba hagyni?"


A gondolkodás.

2018. febr. 16. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
1%

"Ha valaki nem hajlamos a hitre, az garantáltan elkárhozik?

Hiszen nem vagyunk egyformák, vannak hívők, és vannak szkeptikus beállítottságú emberek is. Ilyen vagyok például én is, de sokan mások is. "

Ilyen csoport nincs. Ti abba a csoportba tartoztok, akik kiválasztottak egy számotokra kényelmes világképet, és ennek megfelelően kondicionáljátok az agyatokat.

Én inkább úgy mondanám, hogy abba a kategóriába tartoztok akiknek nincs igénye az igazság kutatására.

Nem véletlen a megtérés a gondolkodás megváltoztatását jelenti.


"Mert igen komoly hányadát képviseljük az emberiségnek, akik legfeljebb akkor térnének meg, ha bebizonyosodna, hogy Isten létezik, csak úgy, semmi alap nélkül hinni nem tudunk."

Nem komoly hányada, hanem mindenki ilyen. Van, aki elgondolkodik, van, aki elnyomja ezt az érzést. Amúgy nem kell különösebb géniusznak lenni, hogy belássuk, hogy van Isten, és hogy a törzsfejlődés nem igaz. Csak gondolkodni kellene. A szkeptikusság nem azt jelenti, hogy bezárom az elmém a másik oldal érvei felé. Olvass el egy kreacionista művet, egyből kiderül, hogy igazam van.


"Gyakorlatilag mindig is az a típusú ember voltam, aki inkább kétszer is megkérdőjelez valamit"

Akkor kérdőjelezd meg, hogy az ok-okozati világban hogyan jött létre a világ ok és okozat nélkül


"Ellenben arra már nem tudott mit felelni, hogy akkor mi a terve az Istenének a hozzám hasonló emberek megmentésére?"

Mindenkinek adott a feltétel, hogy megmeneküljön. Ha te nem hiszel Istenben gondolom nem baj, ha halálod után Isten nem ragaszkodik hozzád és elkárhozol.


Amúgy is elég ellentmondásos a leírásod és az aggodalmad. Nem hiszel Istenben, de kérdőjelezed a megmentési programját. Fura.


Magam reál beállítottságú vagyok, csípőből elleneztem a spiritualitás, de mégis beláttam, hogy van Isten. Meg kell tanulni megvizsgálni a szívedet és meglátod, hogy mennyire elfogult vagy.


Legyél szkeptikus az ateizmussal szemben. Majd meglátod, hogy mennyire más lendülettel veted bele magad a dologba. Legyél szkeptikus a szkeptikusságoddal szemben. Az az igazi, nem?


Gyanítom hogy a kérdésbe leírt kifejtéseid sem teljesen saját gondolatok


Tessék: ennyire egyszerű Istent bizonyítani: [link]

2018. febr. 16. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:

#8

Az elég szégyen, ha már ott tartasz hogy inkább letagadod azon emberek gondolkodásmódját, akik nem férnek bele a világképedbe...

Tetszik vagy sem, de ez a való világ! Jó reggelt!

2018. febr. 16. 14:00
 9/25 anonim ***** válasza:

Szerintem az erős hit nem olyan, ami mindenkinek megadatik. A hit is egy ajándéka a Szentléleknek. Sőt olykor a hívőkben is kétely támadhat.


Nem beszélve mindazokról, akik nem is hallhattak Istenről, mert például Krisztus előtt életek, vagy nem jutott el hozzájuk az Evangélium.


Jézus az alábbiakat mondta az ítéletről:


"Akkor a király így szól a jobbja felől állóknak: ‘Jöjjetek, Atyám áldottai, vegyétek birtokba az országot, amely nektek készült a világ teremtése óta. Mert éheztem és ennem adtatok, szomjaztam és innom adtatok, idegen voltam és befogadtatok engem, mezítelen voltam és felöltöztettetek, beteg voltam és meglátogattatok, fogságban voltam és eljöttetek hozzám.’ Akkor az igazak megkérdezik majd tőle: ‘Uram, mikor láttunk téged éhezni, és tápláltunk téged, vagy szomjazni és inni adtunk neked? Mikor láttunk mint idegent, és befogadtunk, vagy mezítelenül, és felöltöztettünk téged? Mikor láttunk betegen vagy fogságban, és meglátogattunk téged?’ A király így válaszol majd nekik: ‘Bizony, mondom nektek: amikor megtettétek ezt egynek e legkisebb testvéreim közül, nekem tettétek.’"

2018. febr. 16. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:

" Mert igen komoly hányadát képviseljük az emberiségnek, akik legfeljebb akkor térnének meg, ha bebizonyosodna, hogy Isten létezik, csak úgy, semmi alap nélkül hinni nem tudunk."



Ha akkor térnél meg, az nem megtérés, hanem behódolás lenne. :)

Az Istentől távol áll az, hogy bábukként hódoljunk be, úgy hogy a gondolkodási módunkon nem változtatjuk meg közben.


Az Isten mindenkit szeretne megmenteni, de sajnos aki nem fogadja el ezt, azt nem tudja megmenteni.

2018. febr. 16. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!