Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A katolikus egyház szerint...

A katolikus egyház szerint elkárhozik-e, aki nem hisz Istenben?

Figyelt kérdés
2012. aug. 26. 19:46
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
86%
Nem. Abban hisznek, hogy bár fontos a katolikus vallást követni, Jézus kereszthalála mindenki számára üdvüzölést jelent(het).
2012. aug. 26. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem feltétlen, hiszen Jézus megváltott mindenkit. Ha tudva és akarva eltaszítja magától Istent, még az utolsó pillanatban is, akkor kárhozik el.
2012. aug. 26. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
De Isten eltaszítása = hogy nem hisz benne, nem?
2012. aug. 26. 19:56
 4/19 anonim ***** válasza:
88%
Abban igaza van mindenkinek, hogy Jézus megváltott mindenkit, de ennek az az ára, hogy elfogadod Jézust, mint megváltódat. Tehát aki nem fogadja el Jézust, az biza elkárhozik, legalábbis a Biblia álláspontja szerint. Persze az elfogadás sem azt jelenti, hogy azt csinálsz utána amit akarsz.
2012. aug. 26. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

"De Isten eltaszítása = hogy nem hisz benne, nem?"

Itt az életben igen, de mikor meghalsz, akkor már színről színre látod az Istent. És akkor már nem is kéne hinni benne, de ha akkor is azt mondod, hogy nem kell az ő szeretete, kegyelme, és hagyjon békén, akkor elkárhozol.

Hitünk szerint lehet egész életében bűnös valaki, de akkor rájön, hogy hülye volt, akkor még a purgatóriumba kerül.

Többek között ezért sem mondhatja ki az Egyház senkiről sem, hogy biztosan elkárhozott.

2012. aug. 26. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Adnátok bibliai idézetet arra vonatkozólag, hogy aki nem hisz, az elkárhozik?


És hogy aki hisz, de bűnösen él végig, az elkárhozik?

2012. aug. 26. 20:37
 7/19 anonim ***** válasza:

Mk 16,16


"A ki hiszen és megkeresztelkedik, üdvözül; a ki pedig nem hiszen, elkárhozik."

2012. aug. 26. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Hát kedves Kérdező, arra viszont most én kérnék egy idézetet Tőled, ahol a Biblia említést tesz a purgatóriumról. (Ne keress, nincs)
2012. aug. 26. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Te nem vagy katolikus, igaz? Én katolikusokat kérdezek. Nem kezdek el veled vitázni, arra vagyok kíváncsi, mit mond egy katolikus. Egy kérdésre még nem tudok választ adni, kedves katolikusok, kérlek adjatok.
2012. aug. 26. 21:30
 10/19 A kérdező kommentje:
A purgatóriumot most nem én hoztam fel amúgy.
2012. aug. 26. 21:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!