Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a helyzet a Jézus előtt...

Mi a helyzet a Jézus előtt élt emberekkel?

Figyelt kérdés
Ők ugye még azelőtt meghaltak hogy Isten felajánlotta volna a megváltás lehetőségét. Akkor ők mind mehettek a pokolba?
2018. febr. 19. 13:31
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Dehogy is. Jézus előttiekre:


1.

Malakiás

3,16 Akkor tanakodtak egymással az Úrnak tisztelői, az Úr pedig figyelt és hallgatott, és egy emlékkönyv iraték ő előtte azoknak, a kik félik az Urat és becsülik az ő nevét.

(Jelenések 20,15 És ha valaki nem találtatott beírva az élet könyvében, a tűznek tavába vetteték. )


2.

Máté

25,34 Akkor ezt mondja a király a jobb keze felől állóknak: Jertek, én Atyámnak áldottai, örököljétek ez országot, a mely számotokra készíttetett a világ megalapítása óta.


25,35 Mert éheztem, és ennem [Ésa. 58,7.] adtatok; szomjúhoztam, és innom adtatok; jövevény voltam, és befogadtatok engem;


25,36 Mezítelen voltam, és megruháztatok; beteg voltam, és meglátogattatok; fogoly voltam, és eljöttetek hozzám.

2018. febr. 19. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
43%

Nem.

Hit által ők is üdvözülhettek. Annak ellenére, hogy nem volt teljes a kinyilatkoztatás, már volt ígéret.

2018. febr. 19. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Nekik később "fizette ki" Jézus a büntetést.


Amennyit tudtak Istenről a törvények (-> zsidók) vagy a lelkiismeretük (-> mindenki) alapján, ahhoz képest kell nyilván helytállni (ebbe valamilyen szinten ugye mindenki belebukik), Istennek meg jogában áll megbocsátani.


De az igazsághoz az is hozzátartozik hogy azt mondja Jézus hogy keskeny út és szoros kapu vezet a Mennybe, és kevesen mennek be rajta...

2018. febr. 19. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

A Jézus előtt meghalttak, és azok akik Jézus után éltek de valamiért nem volt lehetőségük hallani róla, vagy megismerni kellően miről is van szó azoknak a "szívükbe írt törvény" szerint (ált. lekiismeretnek értelmezik) alakul a sorsuk


sok igaz ember aki Jézus előtt élt, Jézus feltámadásával kiszabadult a "seol"-ból (az a hely ahol a halottak lelkei vannak, de nem a pokol), erről ír Péter mikor azt említi ,hogy Jézus a megbilincselt lelkeket eloldozta, illetve sokan megjelentek a szeretteiknek Jézus feltámadásakor, de talán további érv az is, hogy ez az értelmezés egy ősi keresztény hagyomány ami mindenhol elterjedt volt


az ilyen kérdéseket amúgy nem érdemes gyakorin feltenni, inkább körbekérdezni pár lelkészt és papot, mert itt többnyire a kisegyházak, neoprotestáns szekták tagjai képviseltetik magukat akik sem egymással sem a legtöbb magát kereszténynek vallóval nem értenek egyet


pl az egyik legirritálóbb jelenség, hogy jehova tanúi a saját nézeteiket szeretik úgy előadni mintha az minden keresztény ember számára alapvető lenne, holott szó szerint senki más nem ért velük eggyet

2018. febr. 19. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Jézus megváltása kiterjed minden időkre, a kezdetektől a világ végéig.


Még akik csak Istenről sem hallottak, azokat is meg tudja ítélni jócselekedeteik alapján. Természetesen egy óegyiptomi rabszolga még csak Istenről sem hallhatott, de lelkülete, tettei alapján üdvözülhet Isten kegyelméből, Krisztus váltsága árán.

2018. febr. 19. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
0%
Hogy ha egyszer a Biblia szerint csak a zsidókhoz érkeztek próféták? Az ázsiai pusztákon vándorló magyarok honnan tudhattak bármiről is? Vagy a dél-ameriai inkák? Ezekre a keresztéy vallás nem ad választ.
2018. febr. 19. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

#6


Sehonnan sem tudhattak ezekről.

De a keresztény hit szerint Isten minden emberbe teremtett lelket, a lélekkel együtt pedig lelkiismeretet. Így a vándorló magyarok és az amerikai indiánok is tudhatták, hogy ne lopj, ne gyilkolj, tiszteld szüleidet, légy jó másokhoz.

2018. febr. 19. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
még az előzőt kiegésziteném azzal ,hogy a bibliában iis ahol erről olvashatsz egy olyan környezetbe van ágyazva, ahol a szerző azt fejtegeti, hogy ha a zsidók a törvény és a helyes erkölcsök tudatában nem élnek úgy ahogy kellene, nem fognak üdvözülni csak mert zsidók ellenben azok a pogányok akiknek fogalma nincs semmiről mégis valamiféle etikai kódex alapján "jó emberek" üdvözülni fognak, előbbi esetben az ismert törvény meg nem tartása terhelő az utóbbiban pedig egy felemelő dolog, hogy az illető nem is tudott róla hogy kéne élnie, csak valahogy azt tartotta helyesnek és ehhez a vélt igazsághoz valóban ragaszkodott is
2018. febr. 19. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Zenon ***** válasza:
0%
Igen, boldog tudatlanságban mentek mind a pokolra. Mert eredendően bűnös az ember, a Föld lapos, és le fognak mind potyogni róla egy szép napon. Ha vetsz keresztet, újra kinő a Paradicsom.
2018. febr. 20. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

"Igen, boldog tudatlanságban mentek mind a pokolra. Mert eredendően bűnös az ember, a Föld lapos, és le fognak mind potyogni róla egy szép napon. Ha vetsz keresztet, újra kinő a Paradicsom."

Nem. A lapos Föld a törzsfejlődéssel ekvivalens. Mindkettő ttudományos lehetetlenség:)

2018. febr. 20. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!