Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Sok zsidó vallású tagadja,...

Sok zsidó vallású tagadja, hogy ő zsidó lenne. Miért?

Figyelt kérdés
Többször fordult elő velem, hogy bizonyos jelekből arra következtettem, h. az illető zsidó (pl. zsidó közösségbe jár idönként, stb.), megkérdeztem, és mind azt mondta, hogy neeeem, én nem vagyok az... Mi az oka ennek? Úgy is kiderül késöbb, ha az elején még nem is derült ki egyértelmüen..

2018. febr. 20. 08:59
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is vannak zsidó ismerőseim, összejárok velük, de attól még nem vagyok én is az :D

Egyébként meg sokan zsidó származásúak, de nem vallásosak, nem tartanak minden szokást, hagyományt. Talán ezért nem mondják magukat zsidó vallásúnak.

Pl. rengeteg római katolikusnak megkeresztelt ember van, aki egyáltalán nem vallásos és nem is hisz.

2018. febr. 20. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
70%

Van vallás témakör a kultúra kategórián belül.

Lehet hogy csak szégyellik, mert manapság menő a zsidózás megint, és nem akarnak céltáblára kerülni.

2018. febr. 20. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
83%
Meg aztán a zsidó megjelölés sem egyértelmű. Utalhat a vallásra, de magára az etnikumra is, sőt némi pejoratív éllel akár bizonyos emberi tulajdonságok összességére (mint pl az, hogy skót).
2018. febr. 20. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 Andizsuzsi ***** válasza:
71%

Van vallás alkategória.


Lehet, hogy a bizonyos jelekből téves következtetéseket vontál le.

2018. febr. 20. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim válasza:
60%
Én keresztény vallású vagyok, járok keresztény közösségbe (mégsem tartom magam kereszténynek). Na erre varrjál gombot.
2018. febr. 20. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Elsösorban nem a zsidó VALLÁS ra gondoltam, hanem a zsidóra mint fajtára. Miért nem vállaljak? Nekem nincs azzal problémám, ha valaki fekete fajta, vagy ázsiai, vagy éppen zsidó fajta, de miért tagadjak le, miért nem vállalják a fajtájukat a zsidók?
2018. febr. 20. 12:11
 7/14 anonim válasza:
33%

Az ember alapjában, akkor takargat-rejteget-tagad meg-le valamit, ha pokoli szégyen számára.

Talán nekik is az ez...

2018. febr. 20. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
78%
6: ha ilyen külső jegyekre gondolsz, akkor valószínű, hogy te értelmezed félre a külsőjüket.
2018. febr. 20. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
52%

Három dolog van, amiről nem illik másokat faggatni:

vallása, szexuális élete, fizetése

2018. febr. 20. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Andizsuzsi ***** válasza:
65%

"hanem a zsidóra mint fajtára"


A zsidó nem fajta. Ránézésre pedig tutira nem állapítod meg senkiről, hogy zsidó-e, vagy sem.

2018. febr. 20. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!