Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha egy nem zsidó vallású nő...

Ha egy nem zsidó vallású nő legyen katolikus/baktista/hívő vagy bármi már beleszeret egy zsidó férfiba akkor köteles felvennie ezt a vallást?

Figyelt kérdés

2015. nov. 24. 20:31
 1/9 anonim ***** válasza:
80%
A hatályos magyar jogszabályok nem írnak elő ilyesmit.
2015. nov. 24. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
De a férfi rá kötelezi s a családja a nőt?
2015. nov. 24. 20:36
 3/9 anonim ***** válasza:
Ezt tőlük kérdezd meg. Vagy igen, vagy nem. Miért, azt hiszed, hogy minden zsidó következetesen ugyanúgy értelmezi a vallását?
2015. nov. 24. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nem minden zsidó vallásos.

Mint ahogy nem minden pl. római katolikus vallásos.

2015. nov. 24. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ez teljesen egyénfüggő.
2015. nov. 24. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Hát én biztos nem mennék hozzá egy olyan férfihoz, aki rám akarja kényszeríteni a vallását.

És nincs olyan, hogy " köteles vagy rá", az ellenkezik a vallásszabadsággal. Ha pedig emiatt nem kellesz neki, akkor nem is szeretett igazán.

2015. nov. 24. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
47%
Engem a volt vőlegényem a keresztény katolikus vallásra akart rákényszeríteni... nem ezért hagytam el:)
2015. nov. 24. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Az, hogy köteles, az szzamárság.


Viszont, ha össze akarnak házasodni és gyerekeet akarnak és a pasi ragaszkodik ahhoz, hogy zsidó gyereke legyen, ez csak úgy lehetséges, ha a csaj betér. Vagy a pasi belenyugszik, hogy majd a gyerek fog betérni, mert az is lehetséges.


Mindeesetre a kérdés ebben a formában ... hmmm ... szal tapintatos ember vagyok :)

2015. nov. 25. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Atól függ tudsz-e azonosulni az izraelita valással,ha kényszeriteni kell akkor már megette a fene.Ez elsősorban hit kérdése, azért nem kell felvenni ha utána nem gyakorlod.
2016. jan. 12. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!