Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Újszövetség, Zsoltárok,...

Lammbi kérdése:

Újszövetség, Zsoltárok, Példabeszédek kék kis könyv, Magyarországi Gedeon Társaság adta ki. Katolikusként olvashatom ezt?

Figyelt kérdés

Katolikus vagyok ( római ) keresztelve megvagyok.

24 éves, idáig csak kiskoromban jártam templomba.

Szeretném elolvasni a bibliát, kaptam is ezt a könyvet, csak nem tudom hogy ezt a verziót érdemes elkezdenem? Nem igazán találtam róla információt.

Előre is köszönöm válaszotokat!



2018. febr. 20. 11:36
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

9.Hsz!


Nézz utána,mert tévesen tudod!


A Septuaginta,a teljes Ószövetséget tartalmazza,s nem kizárólag Mózes 5 könyvét!

2018. febr. 21. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 követ62 ***** válasza:

Bármelyik Bibliát, Szentírást olvashatod.

Én katolikus Szentírást olvasok rendszeresen (annyi, hogy kihagyom az apokrifokat), de több fajta Bibliám, Biblia forditásom van (még újvilág is). Van eredeti Görög.

Ezeket bátran lehet olvasni, de főleg összevetni.


Mert minden tévhit ellenére mindegyik tartalmazza a lényeget és megérthető belőle Isten üzenete.

Pusztán csak fordításbeli különbségek lehetnek.

Ezért jó több fajtát tartani othon, vagy nézni a neten.


Esetleg, ha be akarsz magadnak szerezni egyet akkor a nemrég megjelent Újonnan revidiált Karolyt érdemes.


Áldásos olvasgatást!

2018. febr. 21. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
87%

#11

Próbáld értelmezni amit írtam, hajrá :)


Nem mindenkinek könnyű megérteni pár összetett mondatot. Ha továbbra sem érted, akkor segítek majd.

2018. febr. 21. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 HaEv ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!

A Gedeon Társaság "felekezetközi" csapat és az általuk terjesztett Biblia Károli Gáspár fordítású - kicsit régies nyelvezetű.

Mivel látom, van neted, így javaslok egy netes, szintén ingyenes, teljes úgynevezett egyszerű fordítást:

[link]

Van Biblia app is - a Google Playen is!

Mindegyik ingyenes.

2018. febr. 25. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!