Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a gyülekezet szerepe a...

Mi a gyülekezet szerepe a hívők életében?

Figyelt kérdés
Arra lennék kíváncsi, hogy mit gondoltok, csak azért járunk gyülekezetbe, hogy Istennel találkozzunk, vagy hogy egymást segítsük, támogassuk? Elvárható e a testvérektől, ha egy családban baj van, hogy mondjuk telefonon megkeressék ( ha nem tud önhibáján kívül menni az összejövetelre) legalább bátorítsák, stb.... jó az olyan gyülekezet, ahol ez sosem történik meg? Azzal le lehet tudni a testvéri szeretetet, hogy ők imádkoznak a bajban levőért?
2018. febr. 27. 18:23
 1/5 anonim ***** válasza:
92%
A közösségnek pontosan ez a lényege, amit leírtál. Egyrészt az Istennel való kapcsolat, sőt valós kapcsolat az Eukarisztiában, illetve a közösség tagjai közti testvéri szeretet.
2018. febr. 27. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%
A gyülekeztek lényege, hogy butaságokkal tömjék az emberek egymás fejét.
2018. febr. 27. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Is-is kérdező. Ha már megtért valaki,akkor a gyülekezet,ahova jár,segíti a szellemi növekedésben,illetve megadja neki azt a közösséget,ahol ezt gond nélkül megélheti,megoszthatja a bizonyságait másokkal,hogy ezáltal ők is növekedni tudjanak,vagy esetleg fordítva. Én úgy kerültem a gyülekezetbe,hogy még nem voltam keresztény,inkább a new age érdekelt,akkor még nyilván nem Isten miatt mentem oda,hanem a közösség miatt és amikor megtértem,egy idő után észrevettem,hogy már nem is igazán a többiek miatt megyek,hanem,hogy Istenről halljak mégtöbbet.

Igen,elvárható,nálunk úgy szokott lenni,hogy akit lehet,azt Istentisztelet alatt felhívják skype-on és onnan nézheti élőben,ha meg ez valamilyen oknál fogva nem jön össze,az sem baj,mivel felvétel is készül,egy rendes videó is,amit a gyülekezet vesz fel,meg mi a párommal telefonon szoktunk hangfelvételt csinálni,szóval minimum a telefonjára át tudjuk küldeni annak,aki nem tud jönni. Arról nem nyilatkoznék,hogy jó-e az,ahol ez nincs,nem véleményezni vagy bírálni szeretnék más gyülekezeteket,csak leírni,hogy nálunk ez hogy megy.

2018. febr. 28. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Először az 1.kérdésre:

A gyülekezet(oikosz)elsődleges szerepe,a lelki kórház,ahova olyan emberek járnak,akik lelki gyógyulásra vágynak.

Ez az intézmény legfontosabb szerepe megszervezni Isten terve felismerését az egyének életében,illetve ennek eléréséhez vezetni tagjait.

A gyülekezet,az élet konstrukciós laborja,ahol a szeretet gyakorlását alacsony kockázattal végezhetjük,és tanulságait a hétköznapokban gyakorolhatjuk.


A közösség attól közösség,hogy hiányoljuk egymást,ha akadályok vannak annak gyakorlásában. Az igazi keresztény,ezt kifejezi.


Ha hiányoznak a közösségből a szeretet kifejeződései,annak könnyű,és kézenfekvő megoldása van: GYAKOROLJUK!

A szeretet kifejezése ragályos!

Futótűzként terjed.

Aki egyszer megérezte annak visszahatását,szenvedélyévé válhat,bár hasznos frissíteni kifejezési módjait!

2018. febr. 28. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat
2018. márc. 3. 20:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!