Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi volt az első gyülekezeti...

Mi volt az első gyülekezeti élményed?

Figyelt kérdés
Testvéremet gyermekként két-három alkalommal elkísértem gyülekezetbe. Azóta eltelt 20 év. Eddig nem voltam vallásos, de most úgy érzem, valamiért el szeretnék menni. Csak nem igazán tudom, mire számítsak.

2017. dec. 25. 20:50
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagyok hívő. Odamentem, elkísértem egy hívő barátom. Mást nem ismertem rajta kívül. Bementünk egy nagy terembe, leültem, körülöttem egy csomó idegen arc. Egy fickó elkezdett beszélni a Bibliából egy részről, aztán volt valami éneklés is, meg csomóan felálltak és úgy énekeltek, tökre örültek valaminek.
2017. dec. 25. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Kisgyerek koromban folyamatosan mentünk családdal, aztán egyre ritkábban (most pedig felnőttként magamtól is elmegyek család nélkül ha ők nem akarnak menni). Így aztán nem emlékszem az elsőre (feltételezem amikor megkereszteltek talán?). De a gyülekezetben miután megkezdődött az alkalom 1-2 ének és egy imádság után a gyerekek mentek gyerekistentiszteletre, azokat az alkalmakat nagyon szerettem, általában jófej oktatóim voltak.
2017. dec. 25. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Gyakorlatilag 6 hetes koromtól heti 2-3 alkalommal járok gyülekezetbe.Mivel édesanyám volt a kórus alt szólamának a meghatározója,az első képem,amire emlékszem,hogy mint egy kedvenc játékot kézről kézre adtak a kórusban,és játszottak velem.

Ez a kép megmaradt bennem,és bennük egyaránt.Amikor 16 évesen-az öreg karnagy betegsége miatt- kénytelen voltam átvenni a kórus vezetését,ez súlyos akadályként jelentkezett.Azt hitték,még mindig ők játszanak velem,s nem én,-mint muzsikus a hangszerén-játszom az ők hangjaival.

2017. dec. 26. 04:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
El kell menni, és " beleolvadni " a környezetbe.
2017. dec. 27. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!