Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Egy örökfogadalmas szerzetes...

Egy örökfogadalmas szerzetes nővér milyen okokból hagyja ott a rendet?

Figyelt kérdés

Katolikusok válaszát várom.Lehetőleg olyanok írjanak

akik komoly és értelmes választ szándékoznak adni.Köszönöm.



2018. febr. 27. 22:26
 1/7 anonim ***** válasza:
63%
Egyik ismerősöm tette ezt. Az ok az volt, hogy nem jött jól ki a rendtársaival, nem tudott azonosulni a többiek értékrendjével, neki mást jelentett a vallás. Azóta civil pályán van, de a vallástól nem szakadt el, tovább terjeszti a munkája során. Szerintem elpazarolta a fiatalságát, attól, hogy valaki vallásos, még többféle utat bejárhat, nem biztos, hogy a szerzetesi út a megfelelő. De nem fejtem ki bővebben, mert én elhagytam a katolikus vallást, biztos nem vagy kíváncsi egy pogány véleményére.
2018. febr. 27. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 követ62 ***** válasza:
38%

Ez komoly. Megtörtént.

Nézd meg a Luther filmet. Az is ad egy választ a kérdésedre.

2018. febr. 28. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
1-es válaszoló: igen abban lehet valami, hogy nem jött ki jól a rendtarsakkal,mert sajnos nem ő az egyetlen aki kilépett onnan.Valamit az új vezetőség nem csinálhat jól.Köszönöm a reális hozzászólást.
2018. febr. 28. 08:10
 4/7 anonim ***** válasza:
57%

"Lehetőleg olyanok írjanak

akik komoly és értelmes választ szándékoznak adni."


Jol raereztel, hogy mi lesz az elso gondolat, ami kerdesed lattan felmerul agyamban. >:)

2018. febr. 28. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
66%

Például a kényszerűség is ráviheti. Erre volt sok példa, amikor erőszakkal feloszlatták a szerzetesrendeket.


De kétlem, hogy jellemző lenne a jelenség. Hiszen örök fogadalmat csak olyan tehet, aki előtte már többször tett 1-1 évre fogadalmat, így kellően mérlegelte a fogadalom és a hivatás súlyát.

2018. febr. 28. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
19%
Szerintem azért hagyta el, mert egyre kevésbé tudta összeegyeztetni a rendekben meglévő alá-fölé rendeltséget azzal amit Jézus tanított. Rá jött, hogy Jézus nem alá-fölé rendeltséget és engedelmeskedést akart a követőitől, hanem testvéri szeretet, "közöttetek azonban ne így legyen, mert ti testvérei vagytok egymásnak".
2018. febr. 28. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy tudom, hogy miután letette az örökfogadalmat, már nem léphet ki, viszont az örökfogadalom nem kötelező.

Ha vki kilép a rendből, annak lehet az az oka, hogy mondjuk rájött, hogy a szerzetesi életforma mégsem neki való.

2018. márc. 1. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!