Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A keresztyének miért gondolják...

A keresztyének miért gondolják, hogy csak náluk van üdvösség?

Figyelt kérdés

Előrebocsátom, hogy nem túlzottan ismerek más vallásokat sajnos, tehát fiktív felekezettel fogok érvelni.

Azt is előrebocsátom, hogy jártam egyetemi gyülibe, refi gyülekezetbe, refi gimnáziumba, FÉK-be egy-egy ideig, megnézni, milyen, de ezek csak még jobban eltántorítottak a keresztyénségtől.



Akkor most jöjjön a fiktív érvrendszerem.

Tegyük fel, adott egy vallásos család valahol Kelet-Ázsiában.

A gyerek kiskora óta eljár a szertartásokra, otthon is imádkozik, családjával és egyedül is. Esetleg az adott egyház iskolájába jár. A párja is azon egyház tanításait követi. Összeházadosnak, felnevelik a gyerekeiket és öregen megbetegszenek, elhunynak.

Most kicsit gondolkozzunk az ő fejükkel, képzeljük magunkat a helyükbe.

Egész életükben azt hallják, azt tanítják nekik, hogy X az Isten, X teremtette a Földet, Y által lesz üdvösség (amennyire tudom, ez a motívum gyakran benne van az egyes vallásokban), hogy napi ötször kell imádkozni, hogy lefekvés előtt 5-ször el kell mondani adott imát, stb-stb. Ha jó történik, X-nek kell hálát adni, ha rossz, akkor X valamiért most úgy döntött, hogy nem segít, mit tudom én.

Nem is ez a lényeg, hanem az, hogy egész életükben valamiről tanítják őket, abban a kulturában nevelkednek fel, nekik az a normális, az a szent, az az egyetlen. Abban hisznek, életük történéseit bele tudják helyezni, hozzá tudják kötni.


Ha adott esetben a neten olvasnak a keresztyénségről, vagy mondjuk cserediák mesél róla, tisztelik ugyan a másik vallást, de nem a keresztyénséget fogják igaznak tartani. Ugyanúgy, mint ahogyan a keresztyének se az ő vallásukat.

Ők abban nevelkedtek, arról kaptak tanítást, abban élnek, mi pedig ebben.


Mégse üdvözölnének szerintetek?


Huhh, a fogalmakat se jól használtam vélhetően, de remélem, érthető voltam. :$



2018. márc. 4. 15:21
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Minden vallás ezt vallja :)
2018. márc. 4. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
79%

Mert ez a HITük.

És a hittel nem lehet vitatkozni, érveket (szerinted) hozni.

De ez bármelyik vallásra igaz.

A hit az hit..

2018. márc. 4. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
78%

Az a baj, hogy nem csak más vallásokról, még a kereszténységről is rettentően hiányos az ismereted. Az üdvösségtan a teológiában egy igen nagy fejezetet tesz ki, engedd meg, hogy ne mutassam be az egészet. Korábban egyébként már kifejtettem bővebben, ezért újra nem fogom, azt még lehet megtalálod valahol ezen az oldalon.


Azt is vedd figyelembe, hogy a kereszténység hatalmas, számtalan felekezettel. Természetesen ebben a kérdésben sem ugyan azt vallják.


Mivel református vagy, gondolom tisztában vagy Kálvin tanításával az eleve elrendelésről. Szerinte minden embert Isten örök kárhozatra vagy örök üdvösségre rendelte, függetlenül attól, hogy életében mit tett.


A katolikus teológia azt mondja, hogy Isten kegyelméből bárki üdvözülhet hite és jócselekedetei által.


Szóval egy rendkívül bonyolult teológiai kérdést szeretnél leegyszerűsíteni az 1+1=2 szintjére. Ez pedig csak téves következtetésekre vezet.

2018. márc. 4. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
54%

Az üdvösség kérdését,csak Isten döntheti el.


A kitalált helyzetről,és ezt gondolom:


Isten,senkitől sem követel olyan dolgokat,amit nem ismerhetett.


Isten Lelke,minden embert indít a lelkiismereten keresztül,a szeretet törvénye útjára,és az erre adott válasza alapján dönti el sorsát.


Más a helyzet azokkal,akik megismerték Istent,és Őt,a Szeretetet visszautasították,vagy megtagadták.


Amint Nóé idejében,az embernek két választása volt:

1.Elfogadták a Nóén keresztül kapott meghívást egy"földkörüli utazásra",és beszálltak.

2.Visszautasították a lehetőséget.

Ez utóbbi választásuk következménye(nem büntetése,hanem természetes következménye),a halál volt.

2018. márc. 4. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
21%

Az üdvösség maga a nirvána. A tökéletes állapot. A vallások ajtók egy hosszú folyosó két oldalán, minden ajtó újabb folyosóra nyílik, újabb ajtókkal és soha nincs vége. Akik megbolondulnak, nem az ajtók miatt teszik hanem a saját gondolataik válnak annyira valóságossá, hogy nem tudnak menekülni előlük. Akik nem bolondulnak meg azokban alapból harmónia uralkodik és az válik valósággá számukra. Amilyen érzés ural, olyan vagy és olyan az életed is.


Remélem azért érthető a válaszom.

2018. márc. 4. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 követ62 ***** válasza:
54%

ISTEN CSAK EGY VAN.

Így igazság is csak egy lehet.

Bár én keresztény vagyok ezért joggal mondhatod elfogult vagyok a vallásommal.


De hiszem és tudom, hogy az az Isten akiben hiszek annyira bölcs és igazságos, hogy ezt a helyzetet is meg tudta, tudja oldani.


És bár most a Bibliából idézek, de látni fogod, hogy az olyan emberekre is gondolt akik mást hittek, hisznek (akár térben és időben is).

Hiszen milliók éltek úgy le az életüket, hogy még csak nem is hallottak a Biblia Istenéről. De Ő olyan bölcs, hogy erre talált megoldást.


Jézus azt mondta "Én vagyok az út az igazság és az élet. Senki nem mehet az Atyához csak én általam." Jn.14:6

Ő mindenkiért meghalt, hogy megváltsa. Akár hallott róla, akár nem.


A következő ígében már nem a testi Izraelről beszél, hanem a lelki Izraelről. Zsid.8:10 ahol azt írja,hogy az Ő törvénye már nem kőtáblákon lesz, hanem az emberek szívében.

És ez tetten is érhető akkor, ha bár valaki soha nem hallott a 10 parancsolatról, mégis nagyon jól tisztában van vele, hogy a lopás, gyilkosság, hamis tanuzás bűn. Akkor, ha ELLENE követik el.

A Biblia arról ír, mivel ezzel tisztaban van akkor ugyan úgy őt is számon lehet kérni, ha elköveti. Rm.1-2. fejezet.

A világban különböző bennszülöttek is éjjel mennek lopni. Vajon miért? Honnan veszik, hogy bűn a lopás?

OTT VAN A SZÍVÜNKBE ÍRVA!


De, ha valaki becsületes bár nem a Biblia Istenének tudatában él az Isten úgy veszi mintha Őt szolgálta volna. Ap.Csel.17:30 "E tudatlanságnak idejét azért elnézi az Isten, most parancsolta az embereknek, mindenkinek mindenütt, hogy megtérjenek."


Így aztán maradva a "te családod" példájánál, ha mindent őszintén tiszta lelkismerettel csináltak Isten az alapján ítéli meg őket amilyen tanítást kaptak, de azt őszintén, becsülettel meg is élték.

Mivel nem az ő hibájuk, ha még nem jutott el hozzájuk a Biblia.

2018. márc. 4. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Ezt azért meredek lenne kikiáltani hogy ők nem üdvözülnek. Az üdvösség kérdésében az a legbiblikusabb álláspont (mondom ezt úgy hogy én is református vagyok) hogy KIZÁRÓLAG Isten kegyelmén múlik a dolog.


Ígért olyan azoknak akik megbánják bűneiket és Jézust követik hogy ők üdvözülnek, igen.

Na most a te embereid kizárólag annyit ismertek Isten törvényéből amit a lelkiismeretük alapján minden ember ismer. Hogy Isten ezt és az életüket figyelembe véve hogyan ítél, azt bízd csak rá...

2018. márc. 5. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Azt írod jártál keresztény közösségbe. Hogy mit csináltál ott nem tudom, de az biztos, hogy semmi sem ragadt rád. A szertartások NEM üdvözítenek. És nem lehet mindenféle jó tettel megvásárolni az üdvösséget.
2018. márc. 5. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
62%

Szerencsére nem minden keresztény gondolja így... például a pápa sem.

Más olyan vallás is van, amelyik megengedő.

2018. márc. 5. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 követ62 ***** válasza:

Szerintem meg nem a vallásnak kell megengedőnek lenni, hanem Istennek. Az ember (és így az egyházak vezetőinek is) feladata, hogy engedelmeskedjen Isten szavának. Minden más az Ő dolga.

Mert EGYEDÜL Ő lát az emberek szívébe, értelmébe.

És ami az emberek szemében egy hatalmas bukás Isten szemében egy győztes gondolat volt.

Ami pedig az emberek előtt dicsérendőnek látszik az Isten szemében a leggonoszabb önzés.

Úgy, hogy bízzuk inkább az IGAZSÁGOSAN ITÉLŐRE!


Hiszen és vallom! Mindenki ott lesz a menyben aki jól döntött Isten mellett (a történelem bármely idején). Éljen bárhol a Földön. Higyjen bármit.

Ha az ÚR akarata szerint élt üdvözül.

2018. márc. 5. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!