Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek mi szükséges egy...

Szerintetek mi szükséges egy kereszténynek az Üdvösséghez? Úgy értem eljön másodszor is Jézus és utána mi? Nem trolkodásból kérdezem.

Figyelt kérdés
üdvösség,Jézus

2017. okt. 1. 21:28
 1/5 imakommandós ***** válasza:

Amikor eljön másodszor is Jézus, akkor akik az övéi, azok eljutnak a teljes tökéletességre, vagyis a szellem-lélek-test megváltására, az élet feltámadására.

Majd csak az 1000 éves uralkodása végén lesz a halottak feltámadása a kárhozatra.

2017. okt. 1. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ebben az életben kell eljutnunk az üdvösségre, ha Jézus eljöveteléig vagy a halálodig (amelyik előbb lesz) nem jutottál el, akkor már késő.

Az 1Péter 1:8-9 szerint azok a keresztények, akinek Péter ír, már elérték az üdvösséget.

És hogy mi szükséges hozzá? Megszerezni, és megtartani. Megszerezni: hinni, és újjászületni víztől és Lélektől. Megtartani: megmaradni az új életben vagyis Jézusban. Alapvetően megismerni Istent. Ahhoz meg meg kell ismerni Jézust. Ahhoz meg úgy kell élni, ahogy ő élt.

De nem kell egyedül próbálni, ott vannak a testvérek, cak keresni kell őket.

2017. okt. 1. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

imakommandós.

Valamit benéztél mert Jézus 1000 éves uralma után jön az armageddoni csata és akik vele uralkodtak 1000 éven át nem csak ők üdvözülnek mert nem mindenki lesz Fenevad-párti amennyire tudom.

2017. okt. 2. 17:40
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a Válaszokat.Főként a protestáns felekezetek véleményére voltam kiváncsi de nyitott vagyok a katolikusok véleményére is:D
2017. okt. 2. 17:44
 5/5 anonim ***** válasza:

Az üdvösséget még ebben az életben lehet, kell elnyerni, elérni Jézusnak tett őszinte alázatos megtört-szívű bűnbánattal, Jézus behívásával és elfogadásával Istenként, Úrként, személyes megváltóként.


A halál után ez már nem igazán lehetséges. Addig van esély, amíg ebben a testben élünk.


Az Antikrisztus és a nagy nyomorúságot követően megjelenik Jézus hatalmas dicsőségben és minden szem meglátja Őt. Vissza fog jönni és akkor feltámadnak azok, akik hittek benne és behívták, befogadták Őt a szívükbe és az életükbe. Akkor uralkodni fog ezer évig a feltámadt szentekkel azok felett akik itt maradtak testben és nem volt részük az első feltámadásban. Az ezer év elteltével az elszabadult gonosz a sátán ismét elhiteti és félrevezeti az akkori testben élő embereket és Isten ellen lázítja őket. Akkor a mennyből tűz száll alá és megemészt mindent. A halál eltöröltetik, nem lesz többé halál és azok a halottak, akiknek nem volt részük az első feltámadásban Jézus visszajövetelekor, azok mind meg lesznek ítélve cselekedeteik szerint.


Így röviden és tömören.


Mi szükséges az üdvösséghez?


Csel. 2,38. Péter pedig monda nékik: Térjetek meg és keresztelkedjetek meg mindnyájan a Jézus Krisztusnak nevében a bűnöknek bocsánatjára; és veszitek a Szent Lélek ajándékát.

Csel. 3,19. Bánjátok meg azért és térjetek meg, hogy eltöröltessenek a ti bűneitek, hogy így eljőjjenek a felüdülés idei az Úrnak színétől.

Jel. 3,20. Ímé az ajtó előtt állok és zörgetek; ha valaki meghallja az én szómat és megnyitja az ajtót, bemegyek ahhoz és vele vacsorálok, és ő én velem.

Jn. 14,23. Felele Jézus és monda néki: Ha valaki szeret engem, megtartja az én beszédemet: és az én Atyám szereti azt, és ahhoz megyünk, és annál lakozunk.

Tit. 3,5. Nem az igazságnak cselekedeteiből, a melyeket mi cselekedtünk, hanem az ő irgalmasságából tartott meg minket az újjászületésnek fürdője és a Szent Lélek megújítása által,

Jn. 3,3. Felele Jézus és monda néki: Bizony, bizony mondom néked: ha valaki újonnan nem születik, nem láthatja az Isten országát.

Jn. 3,7. Ne csodáld, hogy azt mondám néked: Szükség néktek újonnan születnetek.


Röviden ennyi.

2017. okt. 5. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!