Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A török sorozatokban miért...

A török sorozatokban miért nincsenek az iszlámnak megfelelően öltözve a nők?

Figyelt kérdés
Ezt sose értettem hisz Törökországban a többség muszlim vagy akkor direkt keresnek más vallásúakat vagy a muszlim nőknek nem is muszáj eltakarni magukat?

#török #iszlám #muszlim nők
2018. márc. 17. 12:11
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Törökországban úgy öltöznek a nők, ahogy akarnak.
2018. márc. 17. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
42%

Szerintem azért, hogy jobban el tudják adni a sorozatot az európaiaknak, és egyéb nem muszlim kultúrájú nézőknek.


Volt egy nő, behálózta egy muszlim férfi ígéretekkel, azt ígérte, hogy gondoskodni fog róla, szeretni fogja, hozzáment feleségül, a csadort csak később kapta meg, lett kötelező a nő számára. A veréssel ugyanígy volt.

2018. márc. 17. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

#1

Köszönöm a válaszod!


#2

A válaszod első részét köszönöm! A másod részére azt mondom hogyha ilyen megtörténik akkor az nem azért van, mert a férfi muszlim hanem azért, mert egy erőszakos barom, a vallás csak egy "kifogás" a férfi részéről, mert ha tényleg olyan nagyon vallásos lenne és azt akarná hogy a felesége is az legyen akkor elvenne egy iszlám vallású nőt.

2018. márc. 17. 12:43
 4/16 anonim ***** válasza:
77%
Akkor nem ismered annyira a kultúrájukat. A muszlimok között sem mindenkinél alap ez az öltözködés. Elég sok helyen sokféle válfaja van ennek a vallásnak. A törökök például hozzánk képest elég átlagosan öltözködnek. Még a sima fejkendő is elég ritka.
2018. márc. 17. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

#4

Tudom hogy sok országban más az öltözetük, van ahol kötelező a csador és a nők teljesen el vannak nyomva (pl. Szaúd-Arábia) van ahol elég a kendő és szabadok a nők de azt nem tudtam hogy van olyan aki vallásos és nem is látszik az öltözetén.

2018. márc. 17. 12:57
 6/16 anonim ***** válasza:
65%
Jelentősen csökkenne a nézettség a férfiak körében, ha Seherezádé burkában lenne :D
2018. márc. 17. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Törökországban nem kötelező fejkendőt hordani, amúgy a Koránban sincs benne, csak az, hogy erkölcsösen öltözzenek a nők.
2018. márc. 17. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
53%

Kedves Kérdező,

2-es válaszoló vagyok.


"A másod részére azt mondom hogyha ilyen megtörténik akkor az nem azért van, mert a férfi muszlim hanem azért, mert egy erőszakos barom, a vallás csak egy "kifogás" a férfi részéről,"

Az európai nővel megtörtént muszlim házasság esetében a csador kötelezővé tétele és a rendszeres verés után jött más is: rendszeresen más nőkkel viszonyt folytatott a muszlim férfi. A nő kérdésére azt válaszolta:

-nekünk muszlimoknak 4 feleségünk lehet.


Tehát a vallására hivatkozott. A vallás alapítójának, Mohamednek 9 felesége volt, köztük volt egy 6 éves is, akit kb. 50 évesen vett el, és 9 évesen hálta el a nászéjszakát (ekkor Mohamed 53 éves volt), addig a combja közé ... csinálta.

2018. márc. 17. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
37%
A 2-es válaszoló (itt is) csak az iszlamofób propagandáját terjeszti, amit mások máshol már százszor megcáfoltak tételesen.
2018. márc. 17. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 követ62 ***** válasza:
59%

Szerintem a törökök europaiasodtak.

És ugyan úgy öltöznek mint az europaiak. Kivéve talán az idősebb generációt akik még ragaszkodnak a hagyományokhoz. De szerintem az a durva csadoros dolog náluk nem volt "divatban".


Hogy egy muszlim hogyan viselkedik a nem muszlim feleségével szerintem teljesen változó. De sajnos vannak kirívóan rossz esetek. Ajánlom megnézésre: A lányom nélkül soha című filmet. Egy életrajz könyv alapján készítették. Tehát valós történet.

Az akivel megtörtént (akiről szól a film) létre is hozott egy alapítványt és menti azokat a nőket akik úgy jártak mint ő.

2018. márc. 17. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!