Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a véleményetek a böjtről?

KZitus kérdése:

Mi a véleményetek a böjtről?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy egészségileg hasznos.

De van-e vallási jelentősége? Kéri-e ezt Isten az emberektől?



2018. márc. 19. 11:29
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
26%

>Egészségileg hasznos

Lel

2018. márc. 19. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
13%

Az iszlám vallás szerint Isten kéri az emberektől. Azért böjtölünk mert így közelebb kerülünk Istenhez. Önmérsékletre, türelemre és fegyelemre nevel. Emlékeztet azokra aki éheznek, így jobban együtt tudunk érezni velük és ösztönöz azok megsegítésere.



Egyébként a Biblia alapján Jézus is böjtölt 40 napot, de ezt a keresztények idővel elhagyták. Elintézik annyival hogy 2 napig nem esznek húst, ami igazából a böjt kigúnyolása.

2018. márc. 19. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
43%

Zitus!

Volt már párszor a kérdés.

Megkérhetlek, hogy ne írj ki olyan kérdést, ami már sokszor volt?


Ezen kívül a böjt NEM hasznos az egészségre.

Bár... szóval, egy normális étrend az hasznos.

A húsmegvonás az nem hasznos.

A koplalás nem hasznos.

Kövér embernek nem hasznos, mert megedzi a fogyás ellen.


Részletesen megbeszéltük már a téma minden vonatkozását.

A vallási kérdéseket is.

2018. márc. 19. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
52%
Nem vagyok vallásos és nem böjtölök, de aki azt írta, hogy nem egészséges, javaslom nézzen ezzel kapcsolatban készített kutatásokat, ne csak az érzéseire hagyatkozzon, mert hihetetlen nagy mértékben javítja az egészséget.
2018. márc. 19. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
62%

Nem, nem javítja.

Persze annál az embernél, aki folyamatosan zabál, és böjt idejére megfékezi magát pár napra - ott tényleg pozitív hatása van.

Aki normálisan étkezik, és ÍGY kezd el böjtölni, ott pedig rossz hatása van!

Ha csak a húst vonja meg magától 2 napra, az egy normálisan étkező emberre szintén nincs káros hatással - de pozitív hatása sincs.

2018. márc. 19. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 Pietrosol ***** válasza:

Szia!


Attól függ, hogy mit értesz böjt alatt.

2018. márc. 19. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
54%

Úgy gondolom, a böjt az egy jó dolog. Nyilván, egészségileg hasznos, de nem azért böjtölnek a keresztények, az úgy csak egy tisztítókúra lenne. A böjt az egy nagyon fontos dolog, segít az önfegyelemben, a böjt által legyőzhetjük a függőségeket, kísértéseket, az olyan dolgokat, amik igazán nem is fontosak, megtanít átértékelni, mi is az igazan fontos dolog, és így egy kicsit közösséget vállalhatunk a szenvedő Jézussal. A 40 napos nagyböjti időszakot nagyon jónak tartom, ez az advent után a masodik kedvenc időszakom az egyházi évben. Jó ilyenkor egy kicsit megállni, bűnbánatot tartani, hogy méltóképpen ünnepelhessük a húsvétot. A muszlim barátunkat ki kell hogy igazítsam, nem két nap böjtölnek a keresztények. A katolikusoknál van, hogy a hamvazószerda és a nagypéntek szigorú böjti nap, ilyenkor egyszer szabad rendesen enni, és még kétszer valami kevéske táplálékot magadhoz venni. Plusz nagyböjt pénteki napjain nem szabad húst enni, de ez a minimum. Ezen felül mindenki olyan böjtöket vállal, amilyet akar, és márpedig aki komolyan veszi a hitét, az vállal ezen felül más böjtöt. Es nem csak az ételtől való tartózkodás jelenti a böjtöt, lehet bármi, cigaretta, alkohol, de lemondhatsz a zenehallgatásról, a tv-ről, az internetről, bármiről, ami túl nagy helyet foglal el az életedben, és nehéz mellőznöd.


Viszont ha már a muszlim barátunk szerint a keresztény böjt a böjt megcsúfolása, akkor én is kifejtem a véleményem a ramadánról. Szerintem az nem igazi böjt, hogy egész nap nem eszel, majd napnyugta után telezabálod magad. De persze ez csak az én véleményem.

2018. márc. 19. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
0%

"Viszont ha már a muszlim barátunk szerint a keresztény böjt a böjt megcsúfolása, akkor én is kifejtem a véleményem a ramadánról. Szerintem az nem igazi böjt, hogy egész nap nem eszel, majd napnyugta után telezabálod magad. De persze ez csak az én véleményem."



És ki mondta hogy tele kell magad zabálni? Ez valami újabb keresztény tévhit lehet az iszlámról. Napnyugta utána lehet enni, ki keveset ki többet eszik. Egészen hajnalhasadásig.



Egyébként eredetileg a keresztények is úgy böjtöltek ahogy ma a muszlimok.


[link]


Idézem az oldalról:


"Az eredeti nagyböjt legszigorúbb betartása a negyvenelés, mikor csak negyvenszer, tehát napi egyszer, napnyugta után eszik a böjtölő."


"A modern egyház a böjti előírásokon nagyon sokat enyhített"



Ebből az derül ki hogy keresztények nehéznek találták és felülírták Isten parancsát. Nem így van?

2018. márc. 19. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
94%

Krisztus böjtölt?

Mit jelent a keresztény szó? Krisztus követője.


Tehát egy keresztény ebben is követi Krisztust. A keresztények nem Isten parancséra böjtölnek, hanem Krisztus iránti szeretetből.


Egyébként több helyen szerepel még az Újszövetségbena böjt, érdemes lenne elolvasnod azokat.

2018. márc. 19. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
0%

"Tehát egy keresztény ebben is követi Krisztust. A keresztények nem Isten parancséra böjtölnek, hanem Krisztus iránti szeretetből."


Igazán? Akkor nézzük meg hogyan böjtölt Jézus:


Máté 4:2 Miután negyven nap és negyven éjjel böjtölt(Jézus)


Az általam linkelt oldal szerint eredetileg úgy volt a böjt keresztényeknél hogy csak naponta egyszer volt szabad étkezni napnyugta után. Én nem látom hogy ma keresztények 40 napig böjtölnének úgy hogy napnyugta után esznek. Tudod kik böjtölnek így? Muszlimok (annyiban eltér hogy nem 40 napig hanem egy hónapig). Keresztény böjt ma úgy néz ki hogy 1-2 napig nem esznek húst. Mivel a kedves keresztény válaszoló rámszólt hogy rosszul tudom, kiegészítem azzal hogy háromszor étkezhetnek de vigyázniuk hogy ne lakjanak jó. Mondjuk nem tudom ez mitől jobb, mert ugyanúgy a böjt kigúnyolása. Tehát a mai keresztény böjtnek köze nincs Jézus böjtjéhez.

2018. márc. 19. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!