Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Melyikre lehet nagobb az...

Melyikre lehet nagobb az esély, és miért?

Figyelt kérdés

A Biblia az idők folyamán eltért Isten eredeti üzenetétől, és a Korán ezt tette helyre, vagy a Korán az, ami megpróbálja eltéríteni az embereket Isten eredeti üzenetétől, a Bibliától?


Azt azért leszögezném, nem trollkodásra meg egymásra mutogatásra vagyok kíváncsi! Kulturált vitában szeretném megbeszélni, mi szól egyik ill. másik mellett!



2018. márc. 21. 12:04
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/205 anonim ***** válasza:
32%

Csak a Biblia stimmel logikailag is és filozófiailag is. A Korán és a többi nem.

Egy példa: Isten báránya, aki meghal a bűneinkért kizárólag tökéletes áldozat lehet. Tökéletes meg csak egy van, maga az Isten, tehát Jézus a testben megjelent teljesség, a testben megjelent élet, az Isten. A Korán ezt tagadja.

Másik példa: Páli teológia vs. mohamedi teológia. A páli jóval hitelesebb a saját élettörténete miatt is. Mohamed csak egy a Jézus óta megjelent hamis próféták közül. Ilyenek vannak a kereszténységben is: White asszony, Smith, stb...

2018. márc. 21. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/205 A kérdező kommentje:

#1

"Isten báránya, aki meghal a bűneinkért kizárólag tökéletes áldozat lehet. "

Már ha szükség van megváltásra. Na és ha nincs? Mi zárja ki hogy ez is egy hozzátoldás lenne az eredeti isteni üzenethez?


"A páli jóval hitelesebb a saját élettörténete miatt is"

Már mennyiben hitelesebb?

2018. márc. 21. 12:25
 3/205 anonim ***** válasza:
18%
A kereszténységről koppintották az iszlámot, én egy hamis vallásnak tartom, a Tórát meg elöregedettnek, nem illeszthetőek be a modern életritmusba, se a korán se a tóra.
2018. márc. 21. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/205 anonim ***** válasza:
72%

Én azt mondanám, mindegyiknek megvannak a maga tévedései, hiszen mindkettőre hatással voltak az aktuális politikai viszonyok, és valahol mindkét mű eszköz volt egy adott tájegységen élő megosztott emberek (lásd: arab törzsek, széthuló-félben levő római birodalom) összefogására. A célt mindkettő elérte, csak máshol, máshogy és máskor.

Alapvetően a Bibliára és a Koránra is vonatkozik, hogy az őket megelőző művekből építkeztek: nézd meg az alapvető üzeneteket (erkölcsi értékek, satöbbi), majd vesd össze pl a távol-keleti vallásokéval. Meglepően sok hasonlóságot fogsz találni.

2018. márc. 21. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/205 anonim ***** válasza:
39%

Keresztények szerint Jézus Isten, de Jézus soha nem állított ilyesmit. Nincs egyetlen olyan vers sem a Bibliában amiben Jézus kijelentené hogy "Én Isten vagyok".


Jézus állítólagos megváltó halála teljesen felesleges és ellentmondásos. Iszlám szerint Allah megbocsát ha akar, de ehhez nem kell emberként megszületnie és öngyilkosságot elkövetnie.


Sok személy, történet megtalálható a Bibliában és a Koránban is. Ha ezek összehasonlítjuk, kiderül hogy a Koránban olvashatóak sokkal logikusabbak és hihetőek.


Keresztények nem tudják bizonyítani a Biblia hitelességét. A legkorábbi teljes Biblia Jézus után többszáz éves és az sem Jézus anyanyelvén íródott. Semmi írásos bizonyíték nincs Jézus korából. A Biblia sem egységes. Az egyes keresztény irányzatok más-más könyveket fogadnak el hitelesnek. Ellenben a Korán bizonyíthatóan változatlan.



Igazából sok mindenbe bele lehetne menni részletesen.

2018. márc. 21. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/205 anonim ***** válasza:
29%
Mindkét vallás másolat, egyik sem hiteles, mégis ugyanolyan "komolyan" lehet venni, mint a legelsőt, amiről mások másoltak. Képzelet az egész. :)
2018. márc. 21. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/205 anonim ***** válasza:
22%

"Már ha szükség van megváltásra. Na és ha nincs? Mi zárja ki hogy ez is egy hozzátoldás lenne az eredeti isteni üzenethez? "

Szia! Egyes vagyok. A kérdéseid jogosak, de ezek óriási témát ölelnek fel, sajna nincs időm ezt is összefoglalni. Évek hosszú kutatását, olvasását, gondolkodását lehetetlen leírni egy posztban. Az alapkérdésre volt időm válaszolni csak. Ha van időd, gondold végig ezeket, és nézz utána. Amúgy is ez a legjobb módszer


"Már mennyiben hitelesebb?"

Ezért írtam egy két példát:) Szintén nincs időm többre, utána lehet nézni, bár ez sem kevés idő.

2018. márc. 21. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/205 A kérdező kommentje:

#3

Érdekes észrevétel, köszönöm! :)


#4

"Keresztények szerint Jézus Isten, de Jézus soha nem állított ilyesmit. Nincs egyetlen olyan vers sem a Bibliában amiben Jézus kijelentené hogy "Én Isten vagyok". "

Utalni éppenséggel többször utal rá, illetve a Bibliában ez elég sok helyen ki van jelentve.


"Sok személy, történet megtalálható a Bibliában és a Koránban is. Ha ezek összehasonlítjuk, kiderül hogy a Koránban olvashatóak sokkal logikusabbak és hihetőek. "

Melyik történet és miért logikusabb?


"Keresztények nem tudják bizonyítani a Biblia hitelességét."

Ezt hogy érted?

Mi az ami szerinted konkrétan bizonyítható kéne legyen, de nem az?

2018. márc. 21. 13:15
 9/205 A kérdező kommentje:

"Évek hosszú kutatását, olvasását, gondolkodását lehetetlen leírni egy posztban."

Ez igencsak mellébeszélésnek tűnik. Rengeteg olyan ismeretem van ami mögött hosszú évek munkája áll, mégis bármelyikről ugyanúgy tudnék egy bekezdést is írni mint egy esszét, akár az egész témáról, akár bármelyik részeleméről. Ha pedig kell, külön bele lehet menni bármelyik részletbe.


"Ezért írtam egy két példát"

Hol?

Kijelentetted, hogy Mohamed hamis próféta, de ennek sem adtál semmi alapot, pontosan úgy mint az előtte lévő mondatodnak.

2018. márc. 21. 13:19
 10/205 anonim ***** válasza:
27%

"Ez igencsak mellébeszélésnek tűnik. Rengeteg olyan ismeretem van ami mögött hosszú évek munkája áll, mégis bármelyikről ugyanúgy tudnék egy bekezdést is írni mint egy esszét, akár az egész témáról, akár bármelyik részeleméről. Ha pedig kell, külön bele lehet menni bármelyik részletbe."

Én is tudnék, de mint írtam, se időm, se kedvem. Ott az első válaszom, kezdj vele, amit akarsz. Kérted, h ne trollkodjunk, erre trollkodsz a saját kérdésednél. Mindenesetre sokan hasznosnak találták az első választ, te nem, ez van.

Bocs, de trollokkal nincs időm foglalkozni.

2018. márc. 21. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!