Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Gyónhat és vehet-e áldozatot...

Gyónhat és vehet-e áldozatot egy hívő katolikus úgy, hogy meg van keresztelve, de sosem járt hittanra?

Figyelt kérdés

Tehát, ha én, Istenben hívő, katolikusnak keresztelt emberként, aki ismeri a Miatyánkat és az Üdvözlégyet meggyónom bűneimet egy papnál a gyóntatófülkénél, utána vehetek-e áldozatot a misén, vagy szükséges-e ehhez egy felkészítés?


Én hiszek Istenben, és Jézusban a mennyei atyánkban, olvasom a Bibliát, és meg vagyok keresztelve, de ezen felül nem rendelkezek egyéb egyházi szentségekkel.



2018. márc. 23. 21:54
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem, egy kis felkészítés kell előtte és egy szép ünnep alkalmából lesz az elsőáldozás. Beszéld meg a pappal mikor hol van ez a felkészítés, úgy jó, ahogy itt leírtad.
2018. márc. 23. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Mivel nem voltál elsőáldozó, ezért nem. Valószínűleg nem is vagy teljesen tisztában az Eukarisztia jelentésével, még nem állsz készen rá. De biztos segít majd a helyi plébános.
2018. márc. 23. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nemmogy nem áldozhatsz, de nem is gyónhatsz.. Csak az gyónhat, áldozhat, aki volt elsőáldozó. Előtte fel kell készülni a "kötelező szövegeteket" meg kell tanulni, nem úgy működik, hogy bemész a gyóntatószékbe, elmondod a bűneidet, és kijössz. Szóval előbb elsőáldozónak kell lenni :)
2018. márc. 24. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
#3, nem feltétlenül. Nálunk úgy volt régebben, hogy a negyedikesek elsőgyónók voltak, majd ötödikben elsőáldozók lettek. Tehát én gyónhattam egy évet úgy, hogy még nem voltam elsőáldozó.
2018. márc. 24. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen mindig megelőzi az elsőáldozást az első gyónás, gondolom ő egybe értette a kettőt.
2018. márc. 24. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
47%

Csak az gyónhat, áldozhat, aki volt elsőáldozó.


A gyónásnak nem lehet előfeltétele az elsőáldozás, mivel ha valaki méltatlanul áldozik, akkor szentségtörést követ el. Ha valaki a keresztsége és elsőáldozása között halálos bűnt követne el, akkor halálos bűnben elsőáldozna, ezzel szentségtörést követne el, mivel nem gyónhatná meg áldozás előtt, hiszen még nem volt áldozó. Vagy pedig egész életében nem áldozhatna, nem gyónhatna, a halálos bűnében halna meg.


Kérdező, gyónjál, áldozáshoz nem biztos, hogy enged a pap hitoktatás nélkül.

2018. márc. 24. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 szp72 ***** válasza:
100%

Gyónni tulajdonképp bárki gyónhat, legfeljebb nem kap feloldozást vagy esetleg csak érvénytelenül.


Az első áldozáshoz mindenképpen kell egy plébánosi hozzájárulás. A plébános dönthet úgy, hogy az illető már eléggé felkészült és áldozhat vagy elküldheti az illetőt egy felnőtt katekézisre. Egy gyereknek pedig mindenképpen hittanra kell járnia.

2018. márc. 25. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!