Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mély katolikus hívő vallásosak...

Mély katolikus hívő vallásosak, ti a katolikus vallás minden tanát elfogadjátok vagy van amit nem, ha van ilyen akkor mi az?

Figyelt kérdés
2017. márc. 28. 15:06
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
A kötelező érvényű dogmákat, igen.
2017. márc. 28. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 A kérdező kommentje:
És van olyan kötelező dogma amit nem elfogadtok de nem értetek vele egyett?
2017. márc. 28. 15:22
 3/41 A kérdező kommentje:
- nem
2017. márc. 28. 15:22
 4/41 anonim ***** válasza:
efogadni elfogadok mindent, de van, aminek nem látom az értelmét.
2017. márc. 28. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 A kérdező kommentje:
4. Pl.mi az?
2017. márc. 28. 15:56
 6/41 követ62 ***** válasza:
32%

Szia.

Úgy is válaszolhatok, hogy csak voltam mély katolikus hívő? De tényleg az voltam.

Mert pont azok miatt a tanok miatt nem vagyok már amiket nem tudtam elfogadni.

Pl: hogy tele vannak a templomok bálvány szobrokkal, képekkel pedig a második parancsolat tiltja (ezt a Biliában találod nem a katekézisben, ja és bármelyik Bibliában, még a katolikusban is).

Amivel kezdődött az én elgondolkodásom. Pedig becsület szavamra senki nem mondott nekem semmit ezekről. Egyszerüen megkérdőjelztem a szívemben a létjogosultságukat. Most már tudom, hogy a Szentlélek vezetett rá.

Gyermekként elsőáldozó voltam, bérmálkoztam bárk később ugyan kevesebbet de jártam templomban, amiko újra el kezdtem rendszeresen járni boldog voltam, hogy Isten hívott vissza.

A másik. Nem tartottam jogosnak, hogy egy ugyan olyan bűnös embernek mondjam el a bűneim mint én magam vagyok ezért közvetlen Istennek mondtam bűneim, (persze csak be mentem a gyontatóba, mert kötelező volt).

A harmadik.A büntető Isten helyett egy szerető Isten képem lett akit féltem megbántani a bűneimmel és nem a bűntetés miatt nem akartam őket elkövetni.

Ez a három volt eleinte és ezeket a szívembe éreztem, majd később tudtam meg, hogy a Biblia is ezt tanítja amikor rátaláltam egy előadás sorozatra ahol a Bibliát jobban meg ismertem.

Nagyon örülök neki, hogy Isten felnyitotta a szemem. És már több Biblia ellenes tanítást is látok. Sajnos.

2017. márc. 28. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
100%

4.es vagyok

nem éppen a dogmákkal nem értek egyet, hanem kisebb apró egyházi tanításban.

Pl.: az egyház egy része elveti a fogamzásgátlást, szerintem ez így nagyon szűklátókörű hozzáállás, mert sok esetben a felelőtle gyermekvállalás nagyobb bűn.

Továbbá nem látom értelmét a búcsúnak, rengetegszer próbálták már nekem elmagyarázni, hogy ez miért is van és hogyan működik, de mivel ártani nem árt, rosszat ezzel nem tesz senki, inkább legyintek e téma terén.

Meg egy másik, hogy szerintem nem gyerekkorban kellene első áldozónak lennie egy embernek, mert én pl akkor még nagyon nem értettem, nem éreztem át, miről is van szó.

Most hirtelen ezek a dolgok ugrottak be. De lehet, hogy van még pár apróság

2017. márc. 28. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:

Gyakorlatilag a modern világban már nincs olyan ember, aki 100%-ig elfogadná a vallása minden tanítását. Szinte mindenkinek saját, külön vallása van, ami persze nagyrészt a kereszténységen alapul, de jöhet bele más is (pl. buddhizmus).

Olyan máshol is sok van, aki nem ért egyet a saját vallása minden tételével, de elfogadja.

2017. márc. 28. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
40%

Igen, vannak ilyen dolgok.

Például:

- Nem értem, hogy lehet néhány emberke szent. Pl. Szent István. Felnégyeltet egy emberkét, csak mert ő is a trónt akarja, méghozzá elég jogosan, a szeniorátus elve alapján, ami korábban a magyarok között jellemző volt. Hogy lehet egy olyan ember szent, aki embereket ölt meg? Tudom, államérdek, blablabla, de akkor sem egy szenthez méltó dolog.

- Nők miért nem lehetnek papok? Miben más egy férfi és egy nő? Tudom, Jézus is csak férfiakat választott ki, de az ókorban senki nem vette komolyan a nőket, pláne a zsidóknál. Szóval számomra ez a válasz nem állja meg a helyét.

- Csicsás, barokk templomok. Nem arról van szó, hogy ne legyenek képek, meg szobrok, csak egyszerűen ez már ízléstelenül sok, felesleges pénzkidobás.


De ezek ellenére, még mindig ez az a vallás, amiben leginkább hisze, vannak dolgok, amik jobbak a protestánsoknál, viszont nekik vannak olyan hittételeik, amivel nem tudok egyetérteni. Pl. a predesztináció.

2017. márc. 28. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
31%

6os válaszolónak:

amúgy a szopbrok a templomban nem bálványok, nem a szoborhoz imádkozunk, hanem az őt ábrázoló szenthez, vagy magához Jézushoz.

2. a gyónásról a Biblia is ír.

3. a katolikus vallás is a szerető Istent vallja, Krisztus tanítására alapozva

2017. márc. 28. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!