Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a vélemémyetek a reformàtus...

Mi a vélemémyetek a reformàtusokról? Ha elmegyek a közeli templomba, mire számíthatok? Sok problémàm van és volt, szüksègem lenne egy lelki pàsztorra is!

Figyelt kérdés

#református #lelki pásztor
2018. márc. 29. 05:01
 1/6 anonim ***** válasza:
91%
Meghallgat és tanácsot ad,ha kell. De ne a templomban keresd fel, hanem a parókián.
2018. márc. 29. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
52%

Hajjaj, azért ezzel is csak óvatosan. Itt sem árt addig menned, amíg a megfelelő embert meg nem találod. Én is elmentem két éve, mert a pszichológusokban csalódtam. Ez a fehérvári lelki pásztor, meg ördögűzést csinált(persze ne úgy képzeld el, mint a filmekben!), miután elmondtam, hogy olvastam, használtam Müller Péter Jóskönyv könyvét - mivel megkérdezte, hogy fordultam-e a közelmúltban jóshoz.

Szóval, csak óvatosan! A legjobb lenne, inkább magadban feldolgoznod a dolgokat. Legalábbis én erre a következtetésre jutottam a saját életemet illetően.

2018. márc. 29. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
89%

Szia!


Én éppen egy kis református közösségben találtam meg a helyem. Alapvetően elsőre befogadtak, én rendszeresen eljárok az istentiszteletekre, egyéb programjukra, amiben tudok, segítek (pl. ha valakit autóval kell elvinni valahova - itt elsősorban idősebb néniről/bácsiról van szó és nem luxus szolgáltatásról, stb.).

Mivel rendszeresen járok a közösségbe, így akik szintén ott vannak, azokat idővel megismerem, mert beszélgetünk is.

Van egy ember, akivel szorosabb lett a barátság, akivel jobban beszélgetünk, kölcsönösen és együtt is imádkozunk egymásért, jobban odafigyelünk egymásra - persze másokra is.

A lelkipásztorunk nagyon jó. Nem rejti véka alá a meglátásait, ugyanakkor nem is lekezelő. Ő is rendszeresen imádkozik a közösségünkért, és kiemeli azokat, akiknek még inkább szükségük van egy konkrét helyzetben - persze ehhez az kell, hogy az adott személy ehhez hozzájáruljon.

Tehát nem "kiprédikálásról" van szó!!!

2018. márc. 29. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
88%

Előbb kezdj el istentiszteletre járni, akkor látni fogod, hogy mennyire szimpatikus a lelkipaásztor, meg a többiek.

De ilyen nincs, hogy "Mi a véleményetek a reformátusokról?" Miért? Neked mi a véleményed a kék szeműekről? :)

2018. márc. 29. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Én is református vagyok, úgyhogy nyilván pozitívan ítélem meg magunkat. :)


Menj el bátran templomba, vagy írj a lelkésznek / hívd fel a lelkészi hivatalt, hogy személyesen beszélgetnének-e veled.

2018. márc. 29. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
16%
Kolbászt esznek Böjtkor.
2018. márc. 29. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!