Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hol találom meg Istent? Ki...

Hol találom meg Istent? Ki segíthet? F

Figyelt kérdés
2018. márc. 30. 17:56
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Nincs hitem, ezért közösségbe kétkedve mennék....
2018. márc. 30. 17:57
 2/14 anonim ***** válasza:
23%

Le kell ülnöd egymagadban.


Kezdésként próbálj megitálni.

2018. márc. 30. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
60%
Pedig közösség nélkül nehéz lesz. Úgy is most van húsvét, elmehetsz például egy feltámadási vigíliára holnap szombaton, vagy vasárnap egy húsvéti misére, picit jobban átérzed majd.
2018. márc. 30. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
14%

(Zakariás 8:23) 23 Ezt mondja a seregek Jehovája: »Azokban a napokban mindenféle nyelvű nemzetek közül tíz ember ragadja meg, igen, megragadja egy zsidó férfi ruhájának szárnyát, és ezt mondja: ,Veletek megyünk, mert hallottuk, hogy veletek van az Isten!’«”


A zsidó férfinak azt mondják, hogy „veletek” megyünk, ami azt mutatja, hogy ez a férfi egy csoportot jelképez.

A Biblia olyan időről jövendölt, amikor különböző nyelvű emberek hallják majd az életadó üzenetét

"a nemzetek minden nyelvéből való tíz férfi” fog csatlakozni Isten népéhez

Ez ma teljesedik.

2018. márc. 30. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
13%
A hit ismeretből alakul ki. Ezért azok akiket Jézus felhasznál, hogy oktatást nyújtsanak az embereknek, segítségedre lehetnek.
2018. márc. 30. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Isten segíthet, engedi magát megtalálni. Kezdd el olvasni az Újszövetséget, először pl. János evangéliumát.
2018. márc. 30. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Úgy érzed szükséged van Istenre? Kezdetnek az is elég, ha csak imádkozol hozzá. Tényleg, szívedből imádkozz, akarj hinni benne, mond neki, hogy "kérlek Istenem, hinni akarok benned, kérlek mutasd meg nagyságod és szereteted". Imádkozz hozzá, és idővel fog segíteni neked.
2018. márc. 30. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Szerintem van valamennyi hited, mert a kérdésedben burkoltan benne van az a kijelentés, hogy Isten létezik, és meg kell őt találni. Egyébként azt kérdezted volna, hogy van-e Isten vagy nincs, ami tényleg azt árulná el, hogy nincs hited. Zsid 11:6b szerint "Mert aki Istenhez közeledik, hinnie kell, hogy ő van, és abban is, hogy megjutalmazza azokat, akik őt keresik."


Szóval, ha hiszel abban is, hogy Isten megjutalmazza a keresésedet, azt jól teszed, és ha kéred, hogy ez a jutalom az legyen, hogy megtaláljad az igaz és egyetlen Istent, az még jobb.


Én a Biblia Istenében hiszek, tehát ebben az irányban tudok tanácsot adni.

Hogy milyen hosszú lesz a keresés, és milyen buktatókon kell átmenni, azt nem látjuk előre.

Az emberekben vagy emberek közösségében való bizalmatlanság vagy ahogy írtad, kételkedés önmagában nem rossz dolog, sőt megóvhat a rossztól is. De a bizalmatlanság általában tendál vagy egy rossz felé (gyanakvás) vagy egy jó felé (óvatosság). Na most a gyanakvás azért csábító, mert az a könnyű út, a gyanakváshoz semmit sem kell tenni, csak elképzelni, hogy ebből úgysem lesz semmi jó vagy egyenesen rossz lesz (persze ez nem vezet sehova, maradsz ott, ahol vagy Istentől távol). Az óvatosság az sokkal munkásabb: el kell menni keresztény közösségekbe, nem hozni elhamarkodott döntést, hanem előbb leellenőrizni, amit tanítanak a keresve az igazságot a Bibliából, leellenőrizni, hogy amiket állítanak magukról, azok megállják-e a helyüket stb. Sok idő, kutatás, utánajárás.


Persze mondhatnám, hogy bízz meg az én közösségemben vagy bennem, mert én keresztény vagyok. Sajnos a Biblia tudtommal nem írja, hogy bármilyen közösségbe vagy emberbe vessük a bizalmunkat. Ha találsz is egy közösséget, amelynek a vezetőiben megbízol, mindig is ott lesz a feladat, hogy magadért saját magadnak kell vállalnod a felelősséget, és nem kenheted senkire, ha tévútra visznek. Ezért fontos a saját kutatása is a Bibliának, és az imádkozás.


Szeretnék segíteni, de nem tudom, hogyan tudnék ezen a ponton, mivel szinte semmit nem tudok rólad. Nem elbátortalanítani akartalak, csak eléd tárni, hogy Isten megtalálása nem olyan könnyű, mint sokan elképzelik, és akár hova is jutott el az ember, mindig lehet még közelebb jutni. Ezért ne add fel soha! Ha akarsz, írhatsz privit, szívesen segítek, ha tudok!

2018. márc. 30. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Hozzátenném, hogy azért is imádkozhatsz, hogy Isten vezessen olyan helyre, ahol a vezetők nem tévelyegnek, és alapvetően megbízhatsz bennük. Bár nem biztos, hogy ez az első hely lesz, és gyorsan megtörténik.
2018. márc. 30. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
49%
Imádkozhatsz a mezőn sétálva is, Isten nem templomokban lakik. Később igazi keresztény közösséget érdemes keresni, nem olyat, akik hozzátesznek a Bibliahoz (mormon, jehovista, római katolikus), mert ezek átkot, szerencsétlenséget közvetítenek.
2018. márc. 31. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!