Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan váltotta meg Jézus a...

Hogyan váltotta meg Jézus a világot a kereszthalála által?

Figyelt kérdés

Azoknak a válasza érdekelne, akik úgy gondolják, hogy tényleg értik,és nem csak hittanórán betanult mondatokat ismételnek.

Én a következőkön gondolkoztam:


1) Ha nem áll ki a tanítása mellett, letagadja, hogy mentse az életét, nem lett volna hiteles, nem követtük volna. Az által, hogy róla veszünk példát, jó emberekké leszünk és menybe kerülünk.


2) Ha nem is Isten fiának nézzük, hanem csak egy embernek, akinek magas erkölcsi elvárásai voltak magával szemben is, vehetjük úgy, hogy "eljátszotta" a feltámadását (valahogy megszervezte mondjuk az apostolokkal). Ez esetben betöltött minden próféciát, hogy isten fiának higgyük és kövessük. Ezzel jobbá tette a világot és követőivé tett minket.


3) Annyira a zsidó hagyományokban gondolkoztak az emberek, hogy nem tudták elképzelni, hogyan bocsáthatná meg isten a bűneiket áldozat nélkül (nagyjából mint egy bocsánatkérő ajándék). Azzal, hogy Jézus, aki ugye a leg értékesebb, magát adta értünk, elhitték, hogy a bűneik megbocsáthatók. Ezzel reményt és erőt kaptunk az újrakezdéshez (úgymond próbálkozunk, mert nem abból indulunk ki, hogy 100% a pokolba kerülünk)



2018. márc. 31. 10:31
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Egyszeri tökéletes áldozatával megváltoztatja azokat, akik benne hisznek. Ezt az áldozatot nem szükséges ismételni (mise).
2018. márc. 31. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
megvaltoztataja helyett megvaltotta szó szerepelt.
2018. márc. 31. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%
Sehogy.
2018. márc. 31. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
0%

Szia!

Először is a Biblia minden szava igaz!

Próféciák által leirt dolgok igazak ha mélyebben utána keresel KI VAN SZÁMOLVA A BIBLIÁBAN HOGY PL.: 142 hét a Messiás eljövetele.

A megváltás úgy kell értelmezni hogy TÉNYLEGESEN megváltott minket Ádám bűne alól.

Isten "kivásárolt" minket a bűnből.

MINDENKIT MEGVÁLTOTT.

De mi a kérdés? Hogy mi elfogadjuk-e a megváltást.


Mégegy!!

Figyeld Ábrahámot ahogy mondta neki Isten: Ha szeretsz engem áldozd fel fiadat. (megis akarta tenni de végül az angyal közbe szólt)


Isten képes volt odaadni a világnak a Fiát azért hogy megszabaditson minket minden halandóságból.

Ez a tökéletes szeretet.

Isten elküldte Fiát a földre hogy Hirdesse az Örömhirt (evangélium), a Legfontosabb parancsot az Isten és felebaráti szeretet parancsát, és persze a legfontosabbat amiért a világ jött a Megváltást.


WIKI:


A kereszténységben a megváltás mint a bűntől, s ennek következményeitől való megszabadítás, Krisztus, a Megváltó érdeme által. Arra utal, hogy Krisztus a szenvedésével és halálával kiérdemelte, hogy az emberiség szabaddá váljon a bűntől. A megváltás egyfelől Krisztus halálával ment végbe, másfelől a Krisztusba vetett élő hit, a megtérés és keresztség által valósul meg.

2018. márc. 31. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Mit fog tenni a szőlőműves azokkal, akik megölték a fiát?

A könyv szerint azért jött, hogy hátha őt megbecsülik.

2018. márc. 31. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Bűn -> Büntetés

Csak Jézus élt tökéletesen, mégis szenvedett és meghalt, és helyetted elviszi a büntetést.


Valahogy így képzeld el:

Én loptam és börtönbe kell mennem. Te ártatlan vagy, viszont valamiért annyira szeretsz engem hogy bemész a börtönbe helyettem -miközben neked nem is kellene- hogy én szabad legyek.

2018. márc. 31. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Annyira mellégondolkoznak az emberek, de most nincs buli, úgyhogy nem szabad irni. Mert buliban más a perspektiva, és ha te nem bulizol, de mások igen, esetleg rövidebbnek látják mint kéne az irást, főleg ha sokan vannak. Majd lesz buli, és akkor lesz irás. A buliban nincs feszkó, a buli hatalmasabb, vadabb és teljesen szabad, ott azt csinálsz amit akarsz, spontán és kedves, nincs benne vizsgálódás és feszkó. Az irás a buli lelke, buli nélkül nem tökéletes, ez nagyon egyszerű. Aki tud irni vagy azt tanul, ennek ezt mindig tudnia kell, enélkül nem ér semmit az egész, vagyis elrontaná.

Az egész reménykedésről meg annyit, hogy lehet ugyan, de attólmég idegenbe megy az egész. Itt idegenek irogatnak egymásnak, és senki sem kérheti azt: irjálmár, mér nem ezt irod és nem azt, vagy bármi mást. Senki sem feltételezheti azt hogy nekem tetszik e ő vagy sem, hisz én irom azt, belőlem származik elvileg. Nem kötelező ez az egész. A hatalom is fontosabb a szeretetnél, de igazábol minden fontosabb a szeretetnél. Miért? Mert bármi nélkül nem lehet élni, de szeretet nélkül csak tud élni az ember, akár 60 évig is. Semmit nem kell sajnálni, mert többekközt buli nélkül nincs harmónia, anélkül meg szeretet sincs. Majd 3-4 hónap múlva megint, én inkább megkinzom csak ne zúgolodjanak az emberek, mert azt utálom, megvetem, elátkozom, akármilyen drága lesz az. Nem szeretem, nem tetszik, gyülölöm, szakadékba taszitom, lehugyozom stb. Visszavonom, nem érdekel, és egy cseppet sem zavar. Úgyh legyen elég ennyi, 4-5 hónap is lehet mire jön a kövi, ez sokmindentől függ, de ilyen mindennapi szinten a dolog, az életben és nem a bibliában.

A 2 milliárd industry pontos irásért meg meg kell rendesen küzdeni, és ha még van 1 szint akkor 20 milliárd industry is lehet, hisz minden szint tizszer erösebb mint az azt megelőző, igy: 1, 2 (elhivott), 20 (ujjászületett), 200, 2000 stb. Nem az érzés ez (de az is növekszik), hanem a külső ereje ilyen, és közben folyamatosan tanulod az irást, mert azt nem lehet másolni. 7 év alatt ideális megtanulni (mint nekem), ami extrém rövid idő, az első felében nagyon könnyü és biztos a tanulás, nincs igazi nyomor és kicsivel több mint 1 évente van szintlépés, meg beavatás és sok effekt stb.

Az áldás is ott van, vagyis az áldott mindent túlél és visszatér mintha misem történt volna. Akármit lehet csinálni. ez nem hülyeség, olyan ez mint kitanulni egy nagy dolgot és aztán már tudod csinálni, de buliban tömörebb és jobb az irás, mert az a lelke, nah legyen vége mostmár

2018. márc. 31. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
55%
Az őskorból vissza maradó állat áldozatot finomították tovább ember áldozattá,beleépítve a helyi hitvilágba az ókorban.
2018. márc. 31. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

1) Szóval ezek szerint csak azért vállalta a kereszthalált, mert már ciki lett volna az utolsó pillanatban visszakozni? Ha te előállnál valami hülyeséggel, meghalnál a hazugságodért? Csak ha őrült lennél.

Különben is, ha Jézus csaló volt, nem Krisztus, akkor a mennybe kerüléssel kapcsolatban sem lenne igaza, mert honnan is tudhatná, hogyan működik.

Na meg hiába él valaki viszonylag jó, erkölcsös életet, ezzel önmagában nem megy semmire, kell a hit.


2) Önmagától hogy töltött volna be minden próféciát? Főleg úgy, hogy abban az időben nem is tudták helyesen értelmezni, különben felismerték volna.

Eljátszani a feltámadást? Hogyan?

Ott volt a lezárt sír, a katonákat is beavatták?

Az apostolok meg a hazugság tudatában is vállalták a mártírhalált, na persze.

stb...


3) Áldozat nélkül nem megy. A bűn zsoldja a halál.

Ha az egész megváltás hazugság, mit érnénk a szerinted reményteli újrakezdéssel? Semmi értelme, mert nincs megváltás, nincs helyettesítő áldozat, még mindig a bűneinkben vagyunk és nincs reményünk.

2018. ápr. 1. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!