Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isten miért hagyta hogy...

Isten miért hagyta hogy Jézust keresztre feszítsék, és megkínozzák?

Figyelt kérdés
Szeretném most leszögezni, hogy keresztény katolikus vagyok, hiszek Istenben, Jézusban és Szűz Máriában is. Jártam templomba, hittan órára, megvagyok keresztelve és első áldozó is voltam. A Bibliát viszont eddig még sohasem olvastam el, azonban interneten láttam videókat Jézus életéről és a keresztre feszítéséről is. Egyes jeleneteknél elfordítottam a fejem, annyira brutálisnak találtam... ha Jézus valóban Isten fia volt, miért hagyta hogy ennyire megkínozzák, és megalázzák?
2018. márc. 31. 14:21
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
80%

Ha jártál templomba és hittanra, akkor a Bibliának is hallottad már jelentős részét, még ha magad nem is olvastad. Esetleg nem láttad a keresztrefeszítést korábban olyan naturalista ábrázolásban, mint ahogy a Passió című film bemutatja.


Azért hagyta, mert Jézus kérte rá. Önként lett értünk emberré, önként vállalt minden szenvedést, hogy megváltson minket bűneinkből. A Teremtő emberi alakot öltött, emberré lett értünk, osztozott sorsunkban, sőt még a halált is megízlelte.

2018. márc. 31. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
95%
Az elsőt kiegészitve még annyit, hogy aki ő benne hisz el ne vesszen de az örök életet elnyerje.
2018. márc. 31. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
71%

Jézus a testé lett Ige, Isten!


Azért hogy az ember bűneit magára vállalja, és aki hisz Ő benne örök élete legyen vele a Mennyben!


Jézus feltámadt, ma is él!


Egyedül Ő az út!


Azért így kellett történie, mert a vér képes eltörölni a bűnt!

2018. márc. 31. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
0%
Másokat sem ment meg a kínhaláltól. A fia sem lágyította meg.
2018. márc. 31. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
73%

Így van, az emberiség bűneit magára vállalta, a mi bűneinkért halt meg a kereszten. Szeretetből tette, hogy nekünk örök életünk legyen. Ha megbánjuk bűneinket, és Jézushoz fordulunk, örök életben lesz részünk. Az Atya az emberek iránti szeretetből hagyta ezt. :)

Brutális belegondolni, mekkora áldozatot vállalt Jézus értünk.


A Bibliát pedig egy katolikusnak illik ismernie, ráadásul a mi életünkre nézve is szól, úgyhogy ezentúl olvasgasd, az Újszövetséggel kezdjed, az Ószövetség egy kicsit nehezebb olvasmány. :)

2018. márc. 31. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
30%
Ha igaz a katekizmus,akkor valójában önmagát feszítette keresztre.
2018. márc. 31. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Ozcar ***** válasza:
100%

Mert bűntelenként kellett szenvednie a bűnösökért. Csak így lehet fizetséget adni a bűnért. De igazából itt a halálon van a lényeg, nem a szenvedésen. Szenvedett is, de meghalt értünk, az a fontos. Neked, mint bűnös ember, ő fizette meg a bűneidért járó büntetést annak ellenére, hogy bűntelen volt. Ugye Isten azt mondja, hogy a bűn zsoldja a halál. Tehát a bűnért halállal kell fizetni. Namost ezt a halált, (vagyis igazából kárhozatot kell ezen érteni), tehát a kárhozatot Jézus fizette meg a te bűneidért. Ezért, ha te hittel élsz, elfogadod az ő áldozatát, akkor Isten azt majd úgy veszi, hogy Jézus megfizette helyetted a kárhozat árát.

Ha ő bűnösként halt volna meg, akkor az ő szenvedése jutalmul szolgált volna neki. Akkor nem hivatkozhattál volna rá, hogy te őt követted, kéred a kegyelmet. Nem lett volna miért kegyelmet kapjál. De mivel ő bűntelen volt, ennek ellenére bűnösöknek járó szenvedésben és halálban volt része, ő jogosult lett arra, hogy kifizesse a te bűneidért járó büntetést. Hivatkozhatsz majd rá, hogy te elfogadtad az ő áldozatát. A te bűnös életedet tisztává mossa az ő bűntelenségéért kapott hala.

2018. márc. 31. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Ozcar ***** válasza:
halála
2018. márc. 31. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia. Én nem vagyok teológus, csak egy hétköznapi egyetemista, szóval a válaszom teljesen szubjektív lesz, így olvasd. Szóval részemről én csak annyit értek az egészből, hogy nálam egyedül ez volt a lehetséges útja annak, hogy Istent elfogadjam. Alapból olyan a személyiségem, hogy nem hódolok be senkinek, aki erővel vagy hatalommal akar rávenni erre. Akkor sem, ha tényleg erősebb nálam.


Viszont Jézus akkora szerettel szenvedte el ezt értünk, hogy ezek után képtelen lennék Őt nem viszontszeretni. Ő nem volt rákényszerítve arra, hogy ezt végigcsinálja, mégis megtette értünk. Én sem vagyok rákényszerítve arra, hogy szeressem Őt, de ezek után én akarom szeretni. Szóval az emberek szeretetlenségét Ő ezzel győzte le. Ha csak egy kicsit is nyitott vagy arra, hogy az Ő szenvedésén gondolkozz, hidd el, megérteti veled majd az egészet. ;) <3

2018. ápr. 2. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Nem tudom.

Lelkipásztor, vagy Atya, pap válaszolna itt jó lenne.

Gyanítom nem jár erre ilyen személy...

2018. ápr. 3. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!