Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha Isten a Bábel tornyánál...

Ha Isten a Bábel tornyánál összezavarta nyelvüket úgy, hogy nem értették meg egymást akkor a holdutazásnál miért nem tett semmit?

Figyelt kérdés
Nem tudom hogy milyen magas volt az a torony de az biztos hogy a hold az messzebb van.
2018. ápr. 1. 16:58
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem a torony magassággal volt próbléma, hanem hogy nem szorodtak szét a Földön ahogy azt Isten kérte tőlük, hanem egy nagy várost akartak létrehozni.
2018. ápr. 1. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
30%
Mert az egy mítosz szintű mese :).
2018. ápr. 1. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem a toronnyal és a magassággal volt a baj, hanem, hogy a maguk dicsőségére akarták építeni.
2018. ápr. 1. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
0%

Ki mondta, hogy voltunk a holdon? Mert ezt hallottad a tv-ben?

Hihi:P

2018. ápr. 1. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Ja én úgy tudtam hogy voltuk. Bocs lehet hogy tévedek
2018. ápr. 1. 17:38
 6/9 anonim ***** válasza:
41%

Voltunk, persze, illetve én mondjuk nem, de azért mégiscsak voltunk, ezt még a ruszkik sem tagadták, de gondolom a holdutazást Isten úgy értékelte, meg a hasonlóan magas mai építményeket is, mint a bábeli torony, hogy az Ő dicsőségére történtek.

Persze tudok azért egy ikertoronyról, ami lehet, hogy nem felelt meg az ízlésének és a pikáns elrendezése a tornyok lerombolásának nagy humorérzékről tanúskodnak Isten részéről.

Aztán meg a holdutazáskor mit is tehetett volna?

Mondjuk kétszer nem zavarhatta össze a nyelvet, mert már össze volt zavarva, esetleg a bináris kódot tudta volna összecserélni, mondjuk hexadecimálisra, de már belátta szerintem, hogy így sem, úgy sem ér célt, mert mégiscsak kiigazodnak az emberek egymás között, ha másképpen nem, akkor kézzel, lábbal történő kommunikációval, újabban Google fordítóval, ami ezzel párhuzamos, amit én olyan nyelv esetén is szeretek használni, amit speciel értek is, mert ez is Isten dicsőségére szolgál és mellesleg olyan szórakoztató.

2018. ápr. 1. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Semmi koze a holdutazasnak,a babeli nyelv osszezavarassal.
2018. ápr. 1. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
75%
kábel tornya
2018. ápr. 1. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nem a magasság volt a probléma, hanem, hogy olyanok akartak lenni, mint Isten. Nem követték azt a parancsolatot, hogy szóródjanak szét a Földön.

Összetömörültek egy helyre. Isten ígéretét sem hitték el, hogy nem bocsát többé özönvizet a földre. Égig érő toronyban véltek menedéket találni. „Nevet” akartak szerezni maguknak. Öndicsőítésük, önfelmagasztalásuk az emberi gőg jelképe azóta is.

[link]

2018. ápr. 2. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!