Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Csak szerintem összetartóak/se...

Csak szerintem összetartóak/segítőkészek a vallásos közösségek?

Figyelt kérdés

Főként ateistáktól kérdezem, hogy mi a véleményük róluk. Én is ateista vagyok, de sokszor irigylésre méltónak tűnik az az elfogadás, amit külső szemlélőként lát az ember a gyűléseken/egyéb vallási rendezvényeken résztvevők között. Mindenki beszélget mindenkivel, mindenki megismer valaki újat, mindenki segít a másiknak, ezt szép dolognak tartom ha mást nem is, mivel a külső világban ritkán van erre lehetősége az embernek.

2 verzió van a fejemben:

1) Ténylegesen kedvelik egymást az emberek, tényleg olyan segítőkészek amilyennek mutatják magukat.

2) Képmutatás és semmi több.


Ki szerint melyik van jelen?

Vallásos emberek válaszait is várom azzal kapcsolatban, hogy milyen érzés egy vallási közösség tagjának lenni?


2018. ápr. 2. 01:11
 1/5 anonim ***** válasza:
65%

Jó érzés egy pontosabban keresztény közösséghez tartozni hiszen Jézus sem vetett meg senkit senki sem tökéletes mindannyiunknak vannak hibák az életébe amit egy közösséggel sokkal egyszerübb megoldani mint egyedül .

Erre jó példa az erdő ,eggyetlen fát könnyen kicsavar a szél de az erdő ezer évig is él. :)

2018. ápr. 2. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
58%
Keresztény vagyok, és most teljesen őszinte leszek veled. Nem mindegyik. Pl. nálunk a faluban abszolút nem összetartó az egyházközségünk (katolikus), nincs semmi közösség, mise után mindenki rohan haza sajnos. :( De az evangélikusok pl. irigylésre méltóan összetartóak. Viszont máshol, főleg városodkban, tényleg igazi jó közösségek alakulnak ki, és a hitélet is mélyebb.
2018. ápr. 2. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
87%

Katolikus keresztényként örülök, hogy így látod. Ez lenne egy cél, hogy összetartóak legyünk és becsüljük és szeressük egymást.

Sajnos azonban nincs mindig így. Minden közösség más. Nálunk pár éve volt egy eset. Összetartó közösség voltunk, de elsősorban politikai nyomásra pár tag, akik et szoros szálak fűztek az önkormányzathoz, elkezdtek kavarni a plébánosunk ellen, akinek olyan tervei voltak a városban, ami valószínűleg útban volt az önkormányzatnak. És sajnos a többség nem állt ki a plébános mellett, hanem lapított és végül elhelyezték az atyát.

2018. ápr. 2. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Ez közösségtől függ, és a benne lévő emberektől. Van, amelyik összetartó, és van, amelyik nem. Nem azon múlik, hogy valaki vallásos-e vagy sem.
2018. ápr. 2. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos a mi hívő közösségünkben is volt egy szakadás,akik maradtak (nem sokan,kis gyülekezet vagyunk,legalábbis ebben a városban),azok nagyon összetartóak. Viszont még mielőtt a férjemmel oda jártunk,volt ott egy ateista házaspár,akik mentek egy ideig azt hiszem Istentiszteletekre is,de heti 2x Biblia iskolába is. Ők egyik ilyen alkalommal Istentisztelet kellős közepén álltak le vitázni a pásztorral (nem vagyok a kulturált vita ellen,de a kulturáltba az is beletartozik,hogy megvan a maga helye és ideje,Istentisztelet végén nálunk szoktak lenni beszélgetések,akkor is ráért volna),aztán akkor láttuk őket utoljára,cirka 8 másik emberrel együtt,akik szintén leléptek onnan. Ezt már egy másik kérdésnél elmeséltem és ott is leírtam,hogy nem tisztem megítélni senkit,hogy az a 8 ember valóban hívő volt-e,csak elhagyta a gyülekezetet,vagy csak maguknak is bemesélték,hogy keresztények és Isten az ateista házaspáron keresztül -elnézést a csúnya kifejezésért,ez jutott hirtelen eszembe- "kiszelektálta" őket. Nem tudhatom melyik verzió igaz,ők kereszténynek vallották magukat és mivel én nem vagyok a szívek vizsgálója,így elhiszem nekik.
2018. ápr. 2. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!