Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » A magyarok miért nem összetart...

A magyarok miért nem összetartóak? Miért kell a másikat piszkálni amiért az tájszólással beszél? A részleteket lentebb leírtam.

Figyelt kérdés
én vidéki vagyok, másfél évet viszont Budapesten éltem egy nagyon nívós helyen dolgoztam, az angolom nagyon jó ezért is vettek fel oda. A lényeg, hogy rengetegszer kiröhögtek, sokszor meg kellemetlen helyzetbe hoztak a kollégáim mert, vidéki lévén tájszólásom van, amit én a szüleimtől kaptam. Miért kell a másikat piszkálni?szóval a csapat amiben dolgoztam, több vidéki lányból és pestiekből is állt. és az a dúrva, hogy nem a pestiek szemétkedtek velem, hogy "furán beszélek, hanem az ugyanolyan vidéki lányok mint én!! csak ők mondjuk 3-4évvel ezelőtt költöztek fel Pestre! és nem arról a környékről jöttek mint én. és emiatt sokszor magányosnak éreztem magam és nem értettem,ha én magyar vagyok mint ők, akkor meg miért bántanak? ja és az angoluk sokkal szarabb volt mint az enyém :D én büszke vagyok arra aki vagyok és arra, hogy vidéken nőttem fel, egy percig nem érzem magam kevesebbnek, mint más. élhetnék bárhol a világon, mert folyékonyan beszélek angolul, de mégis a hazámban élek és itt fizetek adót!! valakinek volt/van ilyen tapasztalata, hogy piszkálják a tájszólása miatt? mit lehet ezekkel a szemét emberekkel csinálni?

2016. júl. 29. 19:47
 1/5 anonim ***** válasza:
45%
Mert ők nem magyarok, csak idetelepített szlávok, németek ivadékai. Főleg Pesten sok a német. Nem lehet ilyenektől hazafiasságot várni. Kinevetik a magyart persze, hisz István óta szégyen annak lenni.
2016. júl. 29. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
94%

Az írásod alapján egyáltalán nem jönnék rá, hogy valami vidéki vagy. (van különbség vidéki meg pesti közt?o.O A szegedi beszéden kivűl.)

de ha ennyire baj nekik, hogy vidéki tájszólásod van, akkor mit mondanak az amerikai-britt angolra?

Én esetleg csak megmosolyognám azt, hogy ha valaki szegedi, mert számomra furcsa a beszéde, de nem kezdeném el szekálni.

Mit lehet csinálni velük? Fogalmam sincs. :/ Talán az ő szemükben örökre egy vidéki maradsz.

2016. júl. 29. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
25%

Ugy latom nem csak oket, de teged is zavar a tajszolasod. A sajat fejlodesedert es ezek hulyesegukert miert nem veszel par lecket egy logopedikustol ?

A tobbi problemad nem az o problemajuk.

Azt hogy jol beszelsz angolul , De MO-n elsz es itt fizetsz adot , ez a te eleted , a te dontesed, ezert ne varj dicseretet.

Miert nem ajanlasz fel nekik ingyen javitast, rovid leckeket angolbol ?

2016. júl. 30. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
a 3-asnak meg azt tudom mondani, nem nekem kell megváltoznom és ahogy írtam büszke vagyok a gyökereimre és eszem ágában sincs megváltozni és logopédiára menni. Egy székelyt se küldesz el logopédiára omg, de legalább látom, sok ember még mindig ott tart ahol a volt kollégáim, de ez már csak megmosolyogtat. Aki meg korrekt reakciót írt, annak köszönöm :)
2016. aug. 1. 09:11
 5/5 anonim válasza:
62%
A tájszólás engem is idegesít. Az egész család ő-vel beszél, kivéve engem. Egyszerűen tényleg irritáló számomra is.
2016. nov. 19. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!