Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ki volt Amenadiel a biblia...

Ki volt Amenadiel a biblia szerint? Lucifer Isten fia? Több fia is van Istennek?

Figyelt kérdés

2018. ápr. 2. 20:17
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Amennyire én tudom, nincs ilyen név a Bibliában.
2018. ápr. 3. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

"Amennyire én tudom, nincs ilyen név a Bibliában."

Jól tudod, nem szerepel a Bibliában

2018. ápr. 3. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
97%

Számos ószövetségi apokrif szentírás létezik, amelyek jóval több személyt neveznek meg, mint a mai protestáns

(legszűkebb) biblia. Amenadiel azonban ebben a betűzési rendben nem szerepel köztük, kitalált irodalmi figura.


Az újszövetségi Jelentések Könyve 7 főangyalt (lelket) ismer Isten környezetében. De a protestáns bibliában csak kettő Mihael és Gabriel van megnevezve,a katolikus és görögkeleti kánon Rafaelt is ismeri. A kopt hagyomány szerint Mihael, Gabriel, Raphael, Suriel, Zadkiel, Sarathiel és Aniel a neveik.


Az Énók könyve a vigyázók közül továbbiakat is említ akik később kiestek Isten kegyeiből az Ő vezetőjük Azazel (Luciferrel a fényhozóval azonosítható, akiben prométeuszi jellemvonások is megtalálhatók).


A kérdésedre második két részére válaszolva:

A mormon tradíció a legteljesebb körű e téren: szerintük minden angyal, ördög, démon és ember Isten gyermeke, közülük Jézus az elsőszülött, de a kiválóak közé tartozott a bukott Lucifer is. A Föld teremtése előtt, a Mennyei Atya elmondta tervét az összes gyermekének és azok közül 1/3-nyian nem fogadták el azt, Ők lettek Lucifer vezetésével a testetlen démonok. A maradék 2/3 rész Mihály vezetésével sorban leszületik a Földre, hogy fejlődjön és később Jézus példáját követve felmagasztosuljon. Szerintük mindannyian testvérek vagyunk, Jézus is, Lucifer is és az összes ember, angyal és démon.

2018. ápr. 3. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Manassé válasza:

Bibliából nekem sem volt ismerős, de démonomikonban megtaláltam.


"Trithemius abbé rendhagyó grimoire-jában, a Steganographiában felsorolt démonok egyike. Az égtájak közül a nyugat tartozik a fennhatósága alá, ezért az őt megidéző mágus bármit megtudhat tőle a világ ezen negyedik titkáról. Természetesen megjelenése is ebből az irányból várható. Háromszáz alsóbbrendű démon áll szolgálatára."

Yliaster Daleth - Demonomicon: démonológiai enciklopédia és gyakorlati kézikönyv (Tuan kiadó 2009)

2019. júl. 21. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

3-as csak egy kis kotekedes 😅😂 ha így van akkor Jézus nem az elso szülőtt és nem is lehet az igazi megváltó mivel mind isten gyermekei vagyunk egyszóval nincs rangban feljebb vagy alább csak isten és a teremtményei függetlenül hogy az most demon ember angyal vagy Jézus

Jézust is csak azert ertettèk mert ezzel követőkre tettek szert de ez így nem helyes! Ő sem volt példa életű kapásból van a jelen korban 1000+ olyan aki szentebb életet él mint bármely próféta és komolyabb dolgokat vesznek végbe és akkor nem is papolnak hogy általuk lehet csak meg váltást kapni!

Szerintem ezt nagyon figyelembe kellene vennie a vallásoknak ! És igen ha már volt Jézus említsük meg Mohamedet aki viszont meg abszolut bűnös életű volt! Többször is megszegte a korán szabályait! De nem csak azokat hanem etiketti szabályokat is valamint világrendi szabályokat is! Nem egyszer ölt a hatalomért! Pedofil is volt!

Akkor már igen Jézus legyen a megváltó mint ő 😅 de inkabb isten legyen a megváltó a saját lelkünk útján és azzal hogy jo dolgokat cselekszünk

2021. júl. 27. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!