Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Katolikusok! Egyetértenétek a...

Katolikusok! Egyetértenétek a rabszolgasággal, ha az segítené a rabszolgák bűnbocsánatát és Mennybe jutását?

Figyelt kérdés

Van egy EVE Online nevű sci-fi játék, amiben Földtől elvágott emberek egy távoli galaxisban próbálnak túlélni. Az évezredek során többféle birodalmat alakítanak ki.


Az egyik birodalom az Amarr-ok, akik nagyrészt vallásos katolikusoktól származnak. Még évezredek múlva is erős hittel és teokráciával rendelkeznek, a Pápai Államhoz hasonlóan van szervezve a Birodalmuk.


Tartanak rabszolgákat is, akik egy másik, leigázott emberi nép, a Minmatar-ok tagjai.


Amikor egy fiatal hívő hittanórán megkérdezi, hogy a rabszolgatartásuk hogyan egyeztethető össze Jézus tanításaival, Isten jóságával, és az Egyház segítő és gondoskodó cselekedeteivel, a pap azt válaszolja, hogy ne sajnáld a rabszolgát, amiért szenved, sajnáld önmagadat, mert a szolga hamarabb látja meg a Mennyek Országát, mint te.



2018. ápr. 3. 12:19
 1/7 Andizsuzsi ***** válasza:
71%
nem
2018. ápr. 3. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
89%
Nem. Ez gonoszság! Nem egyeztethető össze a krisztusi tanítással. Ha én gonosz vagyok valakivel és szenved miattam, lehet, hogy könnyebben kerül a mennyországba, mint én, de ez nem azt jelenti, hogy én jót cselekedtem, mert elősegítettem az üdvösséghez... Sőt, valószínűleg a rabszolgaság semmiben nem is segítené ezt elő.
2018. ápr. 3. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
80%
Nyilván nem, mivel az Egyház mindig is a kereszténységgel összeegyeztethetetlennek tartott a a rabszolgaságot.
2018. ápr. 3. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
82%
Nem mondanám, hogy a leírtak alapján értem hol az összefüggés. De ha mondjuk segítesz valaki életét megrövidíteni, csak hogy előbb találkozhasson Istennel, az rossz. Úgyhogy kérlek ne legyél tömeggyilkos se, ha ezt értenéd felebaráti szeretet alatt.
2018. ápr. 3. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
34%

#3: A történelem folyamán együtt élt a rabszolgasággal, a papok nem pirítottak rá a rabszolgatartókra, hogy mostantól tilos rabszolgát tartani, úgyhogy minden rabszolgát fel kell szabadítani. A rabszolgák sem lettek szabadok a keresztelő után.


De attól még nem értek egyet a rabszolgatartással.

2018. ápr. 3. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
60%

A Katekézisből:


2414 A hetedik parancsolat tiltja az olyan cselekedeteket vagy kezdeményezéseket, amelyekkel bármilyen önző vagy ideológiai, kereskedelmi vagy totalitárius meggondolásból más embereket rabszolgaságba süllyesztenek, megfosztanak személyi méltóságuktól, áruként adják, veszik vagy cserélik őket. Személyeket erőszakkal használati értékké vagy nyereség forrásává alázni bűn méltóságuk és alapvető jogaik ellen. Szent Pál azt kérte a gazdag kereszténytől, hogy keresztény rabszolgáját többé ne úgy kezelje, "mint rabszolgát, hanem (...) mint szeretett testvért (...) az Úrban" (Filem 16).

2018. ápr. 3. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
75%

Az Katolikus Egyház az elmúlt 2000 évben folyamatosan ellenezte a rabszolgaságot, sőt az Egyháznak köszönhető, hogy felszámolták Európában, illetve más katolikus országokban.

Sajnos Amerikában voltak katolikus rabszolgatartók is, de ellenük is folyamatosan felemelte szavát az Egyház, bár tényleges hatalma már nem terjedt ki az új kontinensre. Nem beszélve arról tényről, hogy ott a protestánsok közt volt leginkább elterjedve a rabszolgatartás, akiknek semmi közük az Egyházhoz.


Nem véletlen, hiszen a rabszolgaság Isten legfőbb ajándékát torzítja leginkább, az ember szabadságát.

2018. ápr. 3. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!