Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova Tanúi hogy házasodnak?

Jehova Tanúi hogy házasodnak?

Figyelt kérdés
Engem ebbe neveltek, 20 éves múltam, és már nagyon szeretnék férjhez menni. Szeretnék társat. 4 éve keresztelkedtem, de megbántam. A szüleimmel erről egyáltalán nem lehet beszélni. Egyszerűen lehetetlen ismerkedni itt, hiába trtszik valaki, annyira szendék hogy nem jönnek oda, én nem mehetek oda mert a szájukra veszik. De én már depressziós leszek lassan mert hosszú hónapok óta vágyom már valakire. Senki nem mondja hogy szép vagyok, senki nem ölel át és nekem ez mind hiányzik. Azon gondolkozom már hogy elköltözök és olyannal jövök össze aki nem Jehova Tanúja. Én így nem tudok élni. A szüleim más boldogságával foglalkoznak, az érdeklődőkkel, bibliatanulmányozókkal, de velem nem. Alig vannak ez miatt otthon. Nem érzem hogy szeret valaki
2018. ápr. 6. 20:28
 1/9 anonim ***** válasza:
69%
A vének kijelölnek neki valakit férjnek.
2018. ápr. 6. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
72%
Nem biztos, hogy ezért egyből el kell költöznöd, de nyugodtan ismerkedj fiúkkal, nem kell, hogy felekezeten belüliek legyenek.
2018. ápr. 6. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
68%
Ugyan úgy mint a legtöbb vallásos ember. Van egy polgári esküvő, majd a Királyságterembe vagy ahol a vacsora lesz, van egy vallásos szertartás, ahol rövid biblia előadást tartanak a házassággal kapcsolatban, és a polgári esküvőhöz hasonlóan esküt tesznek egymásnak arra, hogy hűségben kitartanak egymás mellett. Ezután újból egymás újára húzzák a gyűrűt. Tehát van egy polgári esküvő és egy keresztény. Nagyon sajnálom, hogy a szüleid és mások sem foglalkoznak veled. Ez a viselkedési mód, amit mutatnak veled szemben nem Krisztusi. Én is Tanú voltam több mint 30 évig, de már több mint öt éve kiléptem a szervezetből. A szeretetről nem beszélni kell, hanem megélni. A család az, ahol ki kell mutatni a szeretetet egymás iránt. A béke és a szeretet szigetének kellene lennie, ahol mindenki jól érzi magát. Ha valaki nem tudja kimutatni a szeretet a családtagjai iránt, az az Isten, a Krisztus, a testvérek és az embertársaik iránt se tudja kimutatni. A szeretetet nem mondani kell, hanem éreztetni kell. Vajon Krisztus helyesli a szüleid viselkedését? Nem, mert a leírtak alapján nincs meg bennük a Krisztus szeretete. De te ne legyél ilyen, légy kedvezményező a szeretet kimutatásában.
2018. ápr. 6. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
32%
Ha valóban Tanú vagy, akkor nem tettél volna fel ilyen kérdést, és főleg nem ezen az oldalon.
2018. ápr. 6. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
37%
Kamukérdés
2018. ápr. 6. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

20 éves vagy. Felnőtt vagy, ember! Azaz: ehhez innentől fogva semmi köze a szüleidnek.

Kell-e tovább ragozni?

2018. ápr. 7. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

SOk fiatal lesz JT a szülei és a gyülekezete hatására. Ismerek fiatal 20 év körüli fiúkat akik JT-ként nevelkedtek, minden gyülibe és kongresszusra emjárnak de hitük az olyan "hogy is mondjam". Szóval ki vannak égve ezzel kapcsolatban és a kötelességérzés hajtja őket, nem a Lélek. Ezek megkeresztelkedve nem lesznek kellemes emberek legfeljebb felszínesek. A lányok esetét nem igazán ismerem, de a totalitárius nevelésnek köszönhetően már 17 - 18 éves korukra alámerítkeznek és aztán rájönnek idővel, hogy a boldogság még mindig hiányzik az életükből de persze állandóan nyugtatják magukat az "új világ"-al ahol már majd azok lehetnek.

Kedves kérdező, állj a sarkadra és házasodj meg szerelemből nem pedig hitből. Annyira elfuserált lesz az életed egy olyan férjel akit nem is igazán szeretsz, hogy megbánod az egészet.

2018. ápr. 8. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Tantételbeli ***** válasza:

Kedves kérdező!


"Engem ebbe neveltek"


Engem is, bár én férfi vagyok, de itt nem számít a nem, ,a normák ugyanazok, amit Jehova Tanúinál be kell tartani, én tudom és megértem, miről beszélsz!


"4 éve keresztelkedtem, de megbántam."


Ez most szorosan nem tartozik a témához, de NE a keresztelkedésed bánd. Vagy talán már nem hiszel Istenben vagy Jézusban, mint Megváltóban? Csak akkor bánd meg, ha nem hiszel bennük, remélem nem így van, mert ŐK szeretnek téged, és a boldogságodat akarják! Jehova Tanúi álláspontja a párkapcsolatokról eltér attól, ahogyan szerető és megértő égi Atyánk és drága Fia gondolkodnak - ebben a kérdésben és még sok másban is!


"Egyszerűen lehetetlen ismerkedni itt, hiába trtszik valaki, annyira szendék hogy nem jönnek oda, én nem mehetek oda mert a szájukra veszik"


Ez így nem igaz - teljesen :) Nem én foglak kioktatni a párkapcsolatok alapjairól, de ha tetszik valaki, te is nyugodtan megteheted az első lépést. Ez nem azt jelenti, hogy oda kell szaladni és a nyakába borulni. Viszont mint nőnek, számtalan praktika van az eszköztáradban (ezt flörtnek nevezik), a nők számtalan módon jelezhetik a másik nembelinek, hogy tetszik nekik. Szóval nem kell egyszerűen csak lesütött szemmel a "sültgalambra" várni egy hölgynek sem, aki JT, sőt, mivel én 35 évet töltöttem el közöttük, tudom, hogy igazam van. Nyugodtan próbálkozzál, add le a kis "jelzéseidet", és ha van olyan fiú, aki ezekre egy idő után sem reagál, azt hagyjad a csudába, veszett ügy, bármennyire is tetszik, az nem neked való, az biztos!


Bevallom neked, hogy amíg JT voltam, engem se nagyon vonzottak azok a lányok, akikről messziről lerítt, hogy "szende szüzek". Kell egy kis, apró pajkosság a lány részéről, hogy az ember felfigyeljen rá, még ha csodaszép is. (Csak mint férfi mondom, és itt nem számít, ki milyen vallású, a férfi az férfi, és ez azért van, mert a Teremtő ilyennek alkotott minket.)



"Senki nem mondja hogy szép vagyok, senki nem ölel át és nekem ez mind hiányzik"


Ha egy nő azt kívánja, hogy szépnek tartsák, akkor az is. Nem ismerlek téged, de arra gondoltam, lehet az a gond, hogy túlságosan szép vagy. Ez így most tök hülyén hangzik, de van benne logika, már ha ismerjük a férfiakat (Én ismerem, mivel az vagyok :) )


A férfiak alapvetően félnek az igazán szép nőktől (ezt én nem szégyellem bevallani), és ha egy ilyen nővel találkoznak, általában leblokkolnak. (Persze nem minden férfi, de általánosságban...) Szóval egy szép nőnek sokkal nehezebb, mint egy kevésbé szépnek, és ezért van az, hogy egy kevésbé szép nő ált. sokkal hamarabb talál társat, mint egy igazán szép nő. Ez tény. Mondhatnánk erre, hogy ez nem igazság, de ez van.


Szóval a helyzeted talán még nehezebb, de azért nem látom be, hogy fel kéne adni, és megadni magad a depressziónak! Szóval, nem vagyok nő, de ahogy én látom, pont fordítva kéne viselkedned. Csinosítsd ki magad, de diszkréten, mert a kihívó öltözködést a JT fiúk nem szeretik (magamról is tudom), legyen széles mosoly az arcodon, beszélgess másokkal (még véletlenül se húzodj félre, akkor biztos nem figyel fel rád senki, akármilyen szép vagy), legyél magabiztos, de ne öntelt!


"Azon gondolkozom már hogy elköltözök és olyannal jövök össze aki nem Jehova Tanúja"


Azt tudnod kell, hogyha így döntesz, annak sok káros következménye lesz az életedre nézve, lehet, még a hitedet is elveszted, hacsak valaki más keresztény őszinte hívő párja nem leszel.Sok a kockázat, nem biztos, megéri.



"A szüleim más boldogságával foglalkoznak, az érdeklődőkkel, bibliatanulmányozókkal, de velem nem. Alig vannak ez miatt otthon"


Ezt, kérlek, bocsásd meg nekik! Te már nem vagy pólyásbaba, akit örökké pelenkázni, meg pátyolgatni kell, azt írtad, 20 éves vagy. Te már felnőtt nő vagy, persze tudom, attól még hiányozhatnak a szöleid, és ez így helyes, de most már ne számíts rájuk mindenben, te is sokat tehetsz azért, hogy kimozdulj ebből a helyzetedből!


"Nem érzem hogy szeret valaki"


Az égi Atya biztosan szeret, és a Fia is, aki önként mmeghalt értünk, de ezt te is tudod nagyon jól! Ha pedig a szived mardos, gondolj arra, hogy Isten "nagyobb a ssívünknél, és mindent tud!' (1Ján 3:20)

A párkapcsolatok terén sokat tehet egy nő emberileg, aki igazán akarja, de én, mint hívő, még az imákat sem zárnám ki.


Minden jót neked, kedves!

2018. ápr. 14. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Természetesen #1es hazugságot írt, de ha tanú vagy, úgy is tudod.

Egyébként kezdeményezhetsz, ha úgy gondolod.

A keresztelkedésed meg emiatt nem kell, hogy megbánd. Mi a garancia arra, hogy ha nem lettél volna tanú, találsz egy rendes párt? A legtöbben rengeteg csalódáson megyünk keresztül.

Amúgy meg még időben vagy. A szüleidnek meg mond el őszintén, hogy úgy érzed nem tudsz velük beszélgetni és ez mennyire nyomaszt. Talán észbe kapnak.

2018. ápr. 28. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!