Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Tisztelnéd vagy imádnád ezt...

Tisztelnéd vagy imádnád ezt az embert?

Figyelt kérdés
Egy nagyhatalmú embert, aki azt mondja, ha nem hiszel benne, akkor meghalsz. Azt mondja, ha nem teszed azt, amit ő kér, és ha nem tartod meg, amit mond, meghalsz. Azt is mondja, ha nem szereted a másik embert, megítéli a te tetteidet is.
2018. ápr. 7. 08:10
1 2 3
 11/28 A kérdező kommentje:
Ha egy ilyen embert nem szeretnétek, akit láttok, hogy szeretnétek egy ilyen istent, akit nem láttok?
2018. ápr. 7. 11:04
 12/28 anonim ***** válasza:
94%
Tamás fölkiáltott: "Én Uram, és Istenem!" Jézus csak ennyit mondott: "Hittél, mert láttál. Boldogok, akik nem látnak, mégis hisznek."
2018. ápr. 7. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
0%

12


Nagyon sok a boldogtalan hívő. A boldogság nem ezen múlik.

2018. ápr. 7. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
18%
A keresztények pont azért "szeretik" és "tisztelik" istent, merhogy isten, és akkor ők ezáltal kiválasztottak és "különlegesek". Vallási egoizmus ez, nem több. A vallás is az egó terméke.
2018. ápr. 7. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
90%

Mindig ezek a fogalmi zavarok...

Az intelem, a védelmed érdekében hozott szabályokat jelenti. Hívhatod parancsolatnak is, ettől még a célja változatlan, és az, hogy ezt fenyegetésnek éled meg, talán nem is a te hibád.

2018. ápr. 7. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:

Nem és egy istent sem, ha ilyen.

A szeretet érzés, van vagy sem, nem elvárható.

Azért van saját fejem, hogy azzal döntsek, nem mások parancsára cselekszem.

Ha hiszek valamilyen istenben (szerintem agnosztikus vagyok, személyes isten tuti nincs, de valami rendező elv lehet), akkor egy normálisban, nem intoleránsban. Bár én nagyon optimista vagyok s szeretem az igazságos dolgokat. De ha igazságtalan, gonosz, riogató isten van, akkor sem tisztelném s nem pedáloznék, nekem már úgyis rossz lenne.


Az istenképek az ember agyszüleményei, a saját kis fejletlenségük szintjén képzeltek mindenféle egyáltalán nem tanító célzatú, logikátlan büntetést. Erről nálam ehhez jobban értő emberek írnak könyvekben, hogy primitívebb embereknek büntető apa stílusú istenképe van. Tőlem ez távol áll.

2018. ápr. 7. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:

Embert nem.


Viszont az élet forrása, akit Istennek nevezünk, nem ok nélkül kéri.

2018. ápr. 7. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
100%

Embert nem imádok.

Isten abban a kis nüansznyi apróságban eltér egy embertől, hogy ő teremtette a világot, így engem/téged is.

2018. ápr. 7. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:

Embert, állatot, tárgyat, bármiféle teremtményt nem imádok. Vannak olyan emberek, akiket tisztelek, de az itt leírt emberben ez alapján nem sok tisztelnivalót látok.

Elolvasva a válaszokat, többen Istenre gondoltak, hogy errefelé provokálna a kérdés. Nekem ez nem jutott eszembe, ugyanis Isten és Jézus egészen más, mint az itt leírtak.

2018. ápr. 7. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
Magyar emberre nem hat, az efféle színvonalon aluli népbutítás.
2018. ápr. 7. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!