Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Nikomédiai Szent Julianna...

Nikomédiai Szent Julianna minek a szentje? Érdemes őt választani bérmanévként?

Figyelt kérdés

#vallás #bérmálás #bérmanév #szentek #Nikomédiai Szent Julianna
2018. ápr. 7. 21:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
87%

Julianna, Szt (†Nikomédia, 305): szűz, vértanú. - Legendája (Érdy-kódex) szerint pogány család egyetlen keresztény tagja. Atyja, Africanus a pogány Evilaciushoz akarta nőül adni, de Julianna pogányhoz nem akart feleségül menni, ezért bíró elé vitték, s börtönbe zárták. Fél napon át hajánál fogva fölfüggesztették, olvasztott ónt öntöttek fejére, mivel ez nem ártott neki, vasláncra verve sötét börtönbe vetették. Az ördög angyal képében azt tanácsolta, áldozzon az isteneknek. Égi szózatra elűzte az ördögöt. Evilacius kerékbe törette, olvasztott ónnal telt fazékba dobták, majd lefejeztette. - Ereklyéit Pozzuoliba (Itália), 568: Cumába, 1207. II. 25: Nápolyba vitték. - Neve egyike a legkedveltebbeknek a m. női nevek között, de a liturgikus és népi hagyományban szinte ismeretlen; tp-dedikációja igen ritka, és ott is nyilván a kegyúr családjának nőtagja volt a névadó (pl. Ónod, 1867). - Megláncolt ördöggel szokták ábrázolni. - Ünnepe: febr. 16. (Katolikus lexikon)


Persze, érdemes őt bérmaszentnek választani. Keveset tudunk róla, de ez a választás teljesen szubjektív. Ha őt közel érzed magadhoz, akkor válaszd őt.

2018. ápr. 7. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
0%
Milyen apa az ilyen?! A bűne súlya sokkal kisebb a büntetéséhez képest. Mindezt azért kapta, mert nem ment férjhez valakihez? Phh.
2018. ápr. 7. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
27%
Mit ért vele, hogy "égi szózatra elűzte az ördögöt", ha utána meg kínhalált halt?
2018. ápr. 7. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
20%

"Milyen apa az ilyen?"!

Nem az apja kínozta meg... szövegértés.


"Mit ért vele, hogy "égi szózatra elűzte az ördögöt", ha utána meg kínhalált halt?"

A Sátán arra buzdította, hogy tagadja meg a hitét. Ő nem tagadta meg, több ezer más keresztény vértanúhoz hasonlóan, ezért hite miatt kivégezték. A vértanúk vére a magvetés.

2018. ápr. 7. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
51%
Nem az apja kínozta, de miatta kínozták meg! Nem adnám egy pogányhoz a lányomat, ha tudom, hogy keresztény értékek és módon akar élni!
2018. ápr. 8. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
68%
Az egész kínlódás nem lett volna, ha az apja békén hagyta volna őt. Mi az, hogy égi szózatra elűzte az ördögöt? Mi értelme ennek, ha utána úgyis megkínozzák.
2018. ápr. 8. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 kzs ***** válasza:
0%

@ Kérdező


Ha bibliai alapokon kérdezed, akkor ez a válasz, hogy semminek se a szentje. A SzentÍrás szerint ugyanis kizárólag 1 védőszent van, a neve: Jézus.

(a másik kérdésednek - bibliai szempontból - nincs értelme.)

2018. ápr. 8. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

13:36

Értem én, de a barátnőm is mondta, hogy Szent Anasztázia pl. a takácsok védőszentje

Lehet hogy én tettem fel rosszul a kérdésemet, elnézést érte

2018. ápr. 8. 16:24
 9/12 anonim ***** válasza:
0%
Ez a védőszent rendszer egy kamu, nincs valóságos alapja, nem véletlenül csak a római katolikusoknál tanítják ezeket. Volt olyan védőszent, akiről utólag kiderült, hogy városi legenda volt, nem is létezett! A protestáns keresztény felekezetek ezért ezt a hamis dogmát már elhagyták.
2018. ápr. 8. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
És amit valahogy mindig el szoktak felejteni idézni, ha épp kritizálni kell (több helyen is szerepel, de most Szent Péter I. levelét hozom ide): "Mivel engedelmes gyermekek vagytok, életeteket ne szabjátok múltbeli vágyaitokhoz, amikor még tudatlanságban éltetek, hanem mint ahogy szent, aki meghívott benneteket, legyetek ti is szentek bármilyen körülmények között; mert meg van írva: „Szentek legyetek, amint én is szent vagyok.”
2018. ápr. 8. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!