Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A temetőkben felállított...

A temetőkben felállított keresztszobrokra mikor és milyen virágot szokás vinni?

Figyelt kérdés

Gyakran látok gyertyákat, virágokat ott főként ünnepekkor. Mindenképpen szeretnék én is virágot vinni, egyfajta gesztuskénm Jézusnak, így ezzel egy kis hálát kifejezni, amiért életet adta értünk.

Nem rég tértem meg, református vagyok. Úgy tudom a náluk ez annyira nem szokás, de úgy gondolom hogy ez a saját hitem kérdésére függetlenül a felekezettől.



#virág #kereszt #temetőt
2018. ápr. 8. 03:54
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk itt Pest mellett nincs rá "szabály".

Van egy feszület a temetőben, ott Mindenszentekkor szoktunk gyertyát gyújtani, amikor megyünk ki a a rokonok sírjaihoz. Viszont mivel több rokonunk sírja nem itt van, ezért ott a keresztnél gyújtunk egy gyertyák nekik is.

Szerintem bármikor vihetsz oda virágot.

2018. ápr. 8. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nincs rá szabály.

Bármikor, bármilyen virágot vihetsz.

Ha oda viszel virágot/gyertyát, tulajdonképpen távol, másutt nyugvó elhúnytad sírjára 'teszed'.

2018. ápr. 8. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Bármikor bármilyen virágot tehetsz oda és gyertyát is akkor gyújthatsz ott, amikor akarsz. Ha időközönként látsz csak ott gyertyát, stb. az azért van, mert egyébként nem szoktak oda rendszeresen vinni semmit, de egyházi ünnepekkor van akinek eszébe jut, vagy a plébániáról gondoskodik valaki, hogy legalább ilyenkor legyen ott virág, gyertya. Nyilván télen krizantémot tesznek oda és nem tulipánt. Olyan virágot visz az ember, aminek szezonja van. A templomban karácsonykor elég furán nézne ki például a tulipán (Hollandiából).
2018. ápr. 8. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Aminek szezonja van éppen.


De akár meg is állhatsz a temetői feszület előtt, elmondhatsz egy Miatyánk imát a halottakért.

2018. ápr. 8. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Tenyleg hasznosak voltak. Én eddig azt hittem hogy oda kifejezetten Jézus Krisztus áldozata miatt viszünk virágot, es nem a tavol eltemetett szeretteink emlékére. Ezert is nem értettem hogy halottak napján, miert van tele mécsesekkel, mivel Jézus feltámadt és él de igy már logikus. Hálás vagyok!
2018. ápr. 8. 16:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!