Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Katolikusok, ti hogy egyezteti...

Katolikusok, ti hogy egyeztetitek össze a migráns kérdést Ferenc pápa üzenetével?

Figyelt kérdés

Ezt többször kérdeztem migráns ellenes katolikustól és valahogy nem tudtak mit mondani rá, úgy vettem észre kicsit zavart okoztam náluk ezzel.

A szent atyát nem fogadjátok el?


[link]


„Befogadni, védelmezni, támogatni és integrálni a migránsokat és menekülteket”


Kedves Testvérek!


„A veletek lakó idegen olyan legyen számotokra, mint a közületek való, és szeresd úgy, mint saját magadat, hiszen ti is idegenek voltatok Egyiptom földjén. Én vagyok az Úr, a ti Istenetek” (Lev 19,34).


2018. ápr. 9. 22:04
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
28%
Sehogy.Nem egyezek ennek a pápának a tanításaival,túl humanista beállítottságú,hogy ateológiáról az egyik tanárom szavaival éljek groteszk irgalmasságot múvel.Katolikusként mondom fog még meglepetést okozni az egyházban,keresztény világban.Számomra az előző két pápa szimpatikusabb volt.
2018. ápr. 9. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
17%
Ha a pápa nem érzékeli tevékenységének fokozott aktuálpolitikai felhangjait, akkor vagy ennyire rövidlátóan ostoba vagy tudatos áruló (már jó ideje az utóbbira tippelek)
2018. ápr. 9. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
80%

Sokaknak fáj, hogy a szentatya Krisztus üzenetét hirdeti, ez van.


Amikor pedig olykor magukat katolikusnak mondó emberek gyalázkodnak a pápán, az mélységesen elszomorít. Valószínűleg nem véletlen küldte a Szentlélek pont Ferenc pápát.

2018. ápr. 9. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
14%
Az lehet, ő fogja lekapcsolni a villanyt.
2018. ápr. 9. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

én nem vagyok katolikus, de talán tudok segíteni, bizonyos Szász Péter tartott erről a kérdésről egy előadást, ott elmondja hogy mi a katolicizmusban a háttere annak amikor ellentmondhatnak a pápának és mikor "kötelező egyet érteniük" (mondjuk ezt ők tuti nem így fogalmazzák meg) de azt is levezeti ami szintén nagy kérdés, hogy mi a mostani pápában a nagy újdonság meg miért oltják, ha János Pál és korábbi pápák is hasonlóan gondolkodtak


sajnos a videó pontos címére nem emlékszem de szerintem kis keresésel meg tudod találni

2018. ápr. 10. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Nem vagyok katolikus. Csak zárójelben jegyzem meg, hogy a zsidók közt élő idegeneknek be kellett tartaniuk a zsidó törvényeket:


2 Móz. 12,49

Egy törvénye legyen az ott születettnek és a jövevénynek, a ki közöttetek tartózkodik.


Ezért a párhuzamba állítás kicsit sántít. De keresztényként nem mondhat mást az ember, mint hogy ha segítségre van szüksége az embertársának, akkor ha tud, segít.

2018. ápr. 10. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Pietrosol ***** válasza:
100%

Szia!


Figyelted az idézetben az integrálni szót?

2018. ápr. 10. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Szia! Elsiklottam felette...
2018. ápr. 10. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Én azt gondolom, hogy azért a pápa nem hülye. Az esetek többségében a migránspárti politika felhasználja a szavait - természetesen kiforgatva. Ősszel volt egy ad limina látogatása a Magyar Katolikus Püspöki Karnak, ahol a püspök atyák nyilatkoztak, hogy sokkal reálisabban látja a pápa az európai migránskérdést, mint ami az a médiában leszűrődik. Viszont sajnos a szavaival támadási felületet biztosít.

A linkelt beszéddel nekem személy szerint nincs problémám. Ezzel a mondattal meg különösen egyetértek és szépen megmutatja, hogy néha mennyire elbeszélünk egymás mellett és mást értünk fogalmak alatt: "Az integráció nem „beolvasztás, mely elnyomásra és a kulturális azonosság elfelejtésére indít." Nyugat integrálni akar: azt akarja, hogy feladjuk a kultúránkat. A pápa nem ezt mondja. Továbbá ez az írás általánosságban a migrációról beszél. Nekünk itt Európában a migránsok = Afrikából és Közel-Keletről érkező tömegek, akik itt segélyből akarnak megélni és remélik, hogy jobb Iphone-t kapnak. De pl. Dél-Amerikában egész más a helyzet: ott is van migráció, pl. Venezuelából valóban a mélyszegénységből és a polgárháborúból menekülnek el emberek. Ettől függetlenül állampolgárságot én nem adnék nekik csak úgy...

2018. ápr. 10. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Az integráció Európában lényegében azt jelenti, hogy később az utódaik félig európaiak félig négerek, vagy arabok lesznek és hogy milyen vallásúak, azt nehéz előre megmondani. Inkább muszlimra szavaznék.
2018. ápr. 10. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!