Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ez milyen keresztény egyház?

Ez milyen keresztény egyház?

Figyelt kérdés

[link]


Nem ismerem annyira a különféle irányzatokat. Ez Jehovás vagy más?


2018. ápr. 11. 12:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
69%
Első mondatban ott van, Agapé gyülekezet. Egy kis protestáns, karizmatikus gyülekezet, láthatod, a niceai hitvallást elfogadják, nem eretnekek egyáltalán. :)
2018. ápr. 11. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
73%
Nem Jehova Tanúi, hisznek Jézus istenségében.
2018. ápr. 11. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

És ők miben mások, mint a többi nagy keresztény felekezet? (Bocsánat, tényleg nem vagyok képben :) Találtam egy wiki szócikket, de ezek alapján nem látok semmi különbségek pl. a katolikusokkal.


[link]

2018. ápr. 11. 21:03
 4/12 anonim ***** válasza:
33%

ha pl a katolikusokkal akarod összehasonlítani őket arról könyvet lehetne írni, met hozzá kéne venni történelmet filozófiát és egyebeket is, hogy értsd azt ami ebből következik


valószínűleg ez a közösség egyike az úgynevezett karizmatikus egyházaknak, ezek alapvetően hasonlóan gondolkodnak és hasonlóak a szertartásaik, de szervezési szempontból egymástól függetlenek


hogy ez mennyire egy vagy több irányzat azt nehéz megmondani mert "hivatalosan" sosem lesz szakadás közöttük ugyan akkor két karizmatikus közösség hite, erkölcsei, stb között ég és föld lehet a különbség


a "karizmatikus" szó alapvetően arra utal hogy az adott közösségben működnek bizonyos jelenségek amik az ő hitük szerint Isten különleges ajándékai (ezek a karizmák) amik látványosan megnyilvánulnak, és ez igazolja hogy maga Isten mutatja meg hogy ezek a közösségek a hiteles keresztény hit hordozói


gyakran az ilyen egyházakat kritizálják mások mert szerintük ezek a jelenségek valójában nem "karizmák"(nem Isten ajándékai), pl a "nyelveken szólás" a külső szemlélő számára halandzsázástnak hat, vagy mikor "betölti őket a Szentlélek" egy rohamszerű állapotba kerülnek, a kritikusok gyakran azzal érvelnek hogy a a bibliában de a kereszténység későbbi története során az ilyen "karizmáknak" mindig volt valamilyen csodás, és hasznos jellegük, pl ingyen-orvosok aki alapvetően nem tudták meggyógyítani a betegüket csodás módon meggyógyították őket, vagy valaki csodás módon tudta egyes embereknek mi jár a fejében és jó tanácsokkal tudta őket ellátni, mások csalókat lepleztek le, nem haltak meg ha megmérgezték őket és így tovább, ellenben ezeknek a "karizmáknak" se céljuk, se csodás jellegük, ellenben valódinak tűnő karizmát az ilyen egyházak nem tudnak felmutatni, továbbá fent áll az is hogy nincs igazán két ugyan olyan karizmatikus közösség akik nem kerülnek egymással valamilyen szinten (hol kicsit hol nagyon) ellentmondásba fontos hitelvi és erkölcsi kérdésekben, holott ha valóban Isten vezetné őket és még csodát is tenne közöttük egész konkrétan folyamatosan akkor nyilván megvédeni őket az ilyen mértékű széthullástól

2018. ápr. 11. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
34%

#4: "továbbá fent áll az is hogy nincs igazán két ugyan olyan karizmatikus közösség akik nem kerülnek egymással valamilyen szinten (hol kicsit hol nagyon) ellentmondásba fontos hitelvi és erkölcsi kérdésekben"


Ez egyszerűen nem igaz. A legtöbb pünkösdi-karizmatikus gyülekezet elfogadja egymás hitelveit, erkölcsi alapnak pedig mindannyian egyaránt a Bibliát tartják. Sokan közülük időnként közös konferenciákat, összejöveteleket, közös imákat tartanak, együttműködnek egymással stb.


"akkor nyilván megvédeni őket az ilyen mértékű széthullástól"


Ezek a gyülekezetek többnyire nem az apostoli, hanem a presbiteri típusú egyházszerveződési modellt követik, ennek pedig az a lényege, hogy az egyes gyülekezetek függetlenek (és a presbitérium feladata a vezető lelkész feletti felügyelet, nem egy felsőbb vezetőé). Tehát soha nem is tartoztak egy szervezeti konglomerátumba, ezért irreleváns dolog széthullásról beszélni.

2018. ápr. 12. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
40%

a kritikusok nyilván nem a szervezeti széthullásról hanem az "eszmei széthullásról" beszélnek, és mivel tartózkodnak tőle hogy határozott leirt hitelveket alkossanak nyilván még kevésbé fognak szakadni, de aki kiváncsi egyszerüen menjen el pár ilyen helyre, nem fog két olyan közösséget találni ahol alapvetően azért ugyan azt tanitják, ne mminden esetben lesznek orditóak az eltérések de lesznek


Magyarországon még viszonylag kevésbé látható mint pl az USA-ban, ahol már olyan alapvető kérdésekben sem értenek egyet mint a szentháromság és a megtestesülés (ezekben tudtommal még minden magyar karizmatikus egyet ért egymással és a többi keresztény felekezettel is)

2018. ápr. 12. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
45%
Én ha az előbb jól számoltam, eddig 15 ilyen pünkösdi gyülekezetben jártam (és még néhánynak láttam alkalmát videón), és pont az ellenkezője volt a tapasztalatom annak, amit te írsz: alapvető kérdésekben szinte mindenütt ugyanazt tanították (megtérés, hit, ima stb.). Hangsúlybeli eltérések persze léteznek, de igazából a templomban sem prédikál minden pap egyformán.
2018. ápr. 12. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
52%

én minden esetre igyekeztem leírni az alapokat, iletve hogy mit mondanak a kritikusok, nem mondtam hogy kinek van igaza, vicces hogy leszavaztak, pusztán mert megjelent egy másik vélemény is... #polgárháború!


én láttam több videót is ahol karizmatikus lelkészek egymás ellen prédikálnak, de ez az USA, Mo-n eddig két embertől hallottam akik maguk is karizmatikusok, hogy talán kéne néhány hitelvet rögzíteni mert az az érzésük hogy már 2 lelkész sincs aki ugyan azt prédikálja, de akkor biztos mások a tapasztalataitok

2018. ápr. 12. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
64%
Több nagy pünkösdi gyülekezetnek, így a Hit Gyülekezetnek, az Omega Hálózatnak, az Evangéliumi Pünkösdi Közösségnek és az Autonóm Gyülekezetnek egyébként még a honlapján is kint van a saját hitvallása. Így aki úgy érzi, hogy égető szükség lenne pünkösdi gyülekezeti hitvallásra, az egy internetes keresővel szerencsére egy sor ilyet találhat.
2018. ápr. 12. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
26%

"#polgárháború":


Ez nem polgárháború. Kérlek engedd meg a gyülekezeti hívőknek is azt a lehetőséget, hogy ha úgy érzik, hogy valótlanságokat állítasz a gyülekezeteikről, akkor ezt korrigálhassák az igazság ismertetésével, illetve, hogy értékelhessék is a hozzászólásodat a saját véleményük szerint.


Minderre nektek, katolikus hívőknek is jogotok van. És ezzel a jogotokkal élni is szoktatok, miként azt az én 48%-om is mutatja (és ezzel még nem is vagyok olyan rossz, mert van 1-2 pünkösdi hívő társam, aki 20-25%-on áll, ami olyan alacsony szám, amit a vallástopikon kívül szinte lehetetlen összehozni ezen a site-on, bármely témához is szól hozzá az ember. Ennyit a polgárháborúról...)

2018. ápr. 12. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!