Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek a Szcientológia...

Szerintetek a Szcientológia egyház és a Hit Gyülekezete veszélyt jelent a magyar társadalomra?

Figyelt kérdés
Másik kérdésesem. Mivel veszik rá az embereket hogy csatlakozzanak?

2018. febr. 7. 12:12
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
21%
A kettő nem egy súly csoport. Az egyik Istenhez visz vissza, a másik Istentől lök el még messzebb.
2018. febr. 7. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
23%
Csalódott, kiábrándult, magányos embereket találnak meg, és adnak nekik valamilyen szintű reményt, "értelmet" az életüknek.
2018. febr. 7. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:

A társadalomra önmaga jelent veszélyt, egy közösség alapjaiban véve pozitív behatást gyakorol egy egyén lelkiségére.

Nyilván ha szélsőségekbe megy át és akár ön vagy közveszélyes kijelentéseket, cselekedeteket várnak el cserébe, akkor jelent csak veszélyt.

2018. febr. 7. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
91%

Szcientológia: Igen. De szerencsére nem meghatározó tényező. Csak azokat a csoportokat teszi tönkre ahova beteszi a mocskos lábát.


Hitgyüli: Őszintén szólva ahány hitgyülist ismertem, normális emberek voltak. Nem kérdeztem meg tőlük hogy mit gondolnak arról a számomra furcsa jelenségről hogy a Szentlélek "betölti" az embereket, és akkor ismeretlen nyelveken beszélnek. De veszélynek nem mondanám akkor sem. Sajnálom hogy véleményt alkotnak a napi politikában, de a saját templomomban is láttam már példát erre...


"Mivel veszik rá az embereket hogy csatlakozzanak?"


A szcientológusok egy "ingyenes személyiségtesztet" ajánlanak fel. Ez felkelti azért a figyelmedet, érdekesnek tűnik. A teszt eredménye "érdekes módon" az hogy teljesen össze vagy törve, depressziós vagy, egy nagy sz-r az életed, viszont az ő FIZETŐS tanfolyamaikon tudnak rajtad segíteni.

Aztán jó ideig persze nem támadnak le azzal hogy Xenu űrlénydiktátor hogy ölte meg az űrlényrabokat akiknek a lelke az embereket kísérti...

Elején olyanok vannak, hogy az emberek egy tónusskálán mozognak, ahol legfelül a vidám ember van, alul pedig a szomorú / dühös / burkolt rosszindulatú. És egy vidám ember téged is felhúz a tónusskálán, a szomorú / dühös / burkolt rosszindulatú meg lehúz téged. Így aztán ha valaki szomorú vagy dühös azt azonnal kerülni kezded, nehogy lehúzzon téged. Ha valaki vidám akkor meg nem tudod róla hogy tényleg vidám, vagy BURKOLT rosszindulatú, mert attól burkolt ugye hogy nem tudod róla.

Így aztán ha van egy akármilyen csoport, senki nem tud senkire se támaszkodni, mindenki kerüli a másikat, és előbb-utóbb csak a szcientológia egyház marad az életében mint biztos pont.

Ez az első lépcsője a behálózásnak. A többi lépcsőt nem ismerem, akit én ismertem, az ennek a lépcsőnek a végénél észbe kapott szerencsére, és kiszállt a buliból.


A hitgyüliseket nem tudom... Gondolom elmondják az illetőnek az Evangéliumot, vagy elhívják az illetőt a gyülekezetbe. Mást nem igazán tudok elképzelni, de tényleg nem tudom.

2018. febr. 7. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
50%
Minden társadalomra veszélyesebb
2018. febr. 7. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 imakommandós ***** válasza:
31%
Én büszke vagy arra, hogy Hitgyülekezetesként a fake-news liberális sajtónak ennyire a bögyébe vagyunk, legalább érzem, hogy nem súlytalan ellenségei vagyunk az élvhajhász ideológistáknak.
2018. febr. 7. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
27%
A társadalomra nem, csak a tagjaikra.
2018. febr. 7. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
27%
7, Dehogynem. Amerikában tombolnak a 100 éve nem létező betegségek a sok oltásellenes vallási örült miatt
2018. febr. 7. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
0%

Igen, mindkettő komoly veszélyt jelent.

Ebben a kérdésben a #4 válaszban írtam mindkettőről is:

https://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__..

2018. febr. 7. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
Ameddig nem noszogatva próbálnak rávenni random embereket a csatlakozásra (térítés) addig elférnek. Veszélyes minden még a cukor is megárt ha sokat eszel egyszerre.
2018. febr. 7. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!