Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért van az, hogy a Teológiai...

Miért van az, hogy a Teológiai egyetemet/főiskolát végzők közül sokan ateisták lesznek. Szívesen olvasnék saját élményekről. Mennyire éri/ nem éri meg ilyen irányultságban (teológia szak) gondolkozni?

Figyelt kérdés

2018. ápr. 11. 19:18
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
9%

Felekezet függő. Nem mindegy, hogy Isten beszédét hallgatok, tanulnod, ami áldást hoz az életemre, vagy egy felekezet specifikus dogmáit tanulnod, ami átkot és romlást közvetít az életedre.

Jó a baptista vagy pünkösdi teológia, viszont átkot közvetít a mormon, jehova, vagy a római katolikus teológia.

2018. ápr. 11. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
89%

Az első kijelentésedre van bármi forrásod?


Teológiát két esetben éri meg elvégezni, ha teológus szeretnél lenni, vagy pedig pap/lelkész. A hittantanár kicsit speciálisabb.


Ha teológus akar valaki lenni, de nem pap vagy lelkész, akkor csak olyan teológiai karnak van értelme, ami valóban értékelhető diplomát ad. Csak néhány ilyen intézmény van nálunk. Sajnos sok főiskolán meg "akadémián" egyszerű bibliaismereti-lelész képzés van, ami messze nem teológia. Az ott kapott diplomának meg annyi értéke van, mintha a metropolitan egyetemen vetted volna.

2018. ápr. 11. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
Jézus jó és rossz gyümölcsökről beszélt, azt pedig nem tartom jó gyümölcsnek, ha valaki hitehagyottá válik, ergo a tanításban lehet valami, ami megfosztja az embert az igaz ismerettől, mint anno a farizeusi tanítások. Személyszerint ilyesmire gyanakszom.
2018. ápr. 11. 19:56
 4/24 anonim ***** válasza:
100%

De én eleve nem hiszem, hogy a teológiát végzettek ateistává válnának. Először ennek az állításnak kéne megvizsgálnunk valóságtartalmát.


A többire igyekeztem válaszolni, mert lényegében két teljesen más témáról van szó.

2018. ápr. 11. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
33%

Jézus nagyon sokat vitatkozott a farizeusokkal, ennek az oka nem az volt, hogy zsidók voltak, hanem

1 emberi hagyományokkal erotlenne tettek Isten törvényeit

2 rossz szellem volt bennük, ok Ábrahámot tartották atyjuknak, Jézus pedig az ördögöt tartotta atyjuknak.


Ma ugyanez a helyzet bizonyos felekezetekkel.

2018. ápr. 11. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%

"Jézus jó és rossz gyümölcsökről beszélt, azt pedig nem tartom jó gyümölcsnek, ha valaki hitehagyottá válik, ergo a tanításban lehet valami, ami megfosztja az embert az igaz ismerettől"

Nem tudom, hányan válnak "hitehagyottá". Én kapásból ismerek 6 embert a környezetemből, akik elvégezték a teológiát és egyik se lett hitehagyott. Persze, biztos van ellenpélda is, a kérdés, hogy mennyi. Jézus tanítványai között is ott volt Júdás. Ugyanúgy három évig hallgatta Jézust, látta a csodáit, jól ismerte, az Utolsó Vacsorán az ő lábát is megmosta az Úr, és mégis elárulta. Most akkor maga Jézus is rossz gyümölcsöt termett?

36%-os is az "igaz ismeret" hiányáról beszél. Nem tudom, nektek van amúgy valami infótok egyáltalán arról, hogy a római katolikus teológia mi takar és mondjuk egyetemi szinten hogy zajlik az oktatás ezen a területen?

2018. ápr. 11. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
91%

#6

Persze, hogy van neki. Csórikám hevesen elveti a katolikus dogmákat, mint például a Szentháromság dogmáját, vagy sorolhatnánk még.

2018. ápr. 11. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:
5. Igazából nincs sok, bár katolikus családban nőttem fel, hittan órán nem sokat kerültek szóba ilyen dolgok, sem a Biblia, a családban meg egyáltalán nem. Azóta már változtak a dolgok mióta elkezdtem olvasni a Bibliát, a katolikus vallást is elhagytam. 6. Nem tagadom hevesen, számomra egyértelműen kiderült az olvasottak alapján, hogy tényleg dogma. Persze ha valaki ebben hisz én nem fogom elkezdeni győzködni, de most ebbe ne is menjünk bele mélyebben ha kérhetlek, mert nem ez volt a kérdés.
2018. ápr. 11. 21:51
 9/24 anonim ***** válasza:
41%

"Mennyire éri/ nem éri meg ilyen irányultságban (teológia szak) gondolkozni?" - attól függ melyik felekezetét szeretnéd....nem károsat csak idegen nyelven, pl angol tudok, ami távoktatásos, tandíjas és Angliába kell utazni vizsgázni.

Jól sejted, hogy gond van a római katolikus teológián tanítottakkal. Jártam egy ilyenre 3 évet, a vége felé tényleg én is majdnem ateista lettem. DE mivel Isten utánam "nyúlt", így jobb irányba vitt az utam később.

Az a gond teológián tanítottakkal, hogy liberális. Ez alatt azt értem, hogy minden olyan ki van gyomlálva belőle, amitől a hit erősödhetne és tele van az "újabb kutatások eredményeivel", amitől az ember hite elpárolog lassacskán. Gyakorlatilag istenellenes beszéd, szép mázban.

2018. ápr. 11. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%

"Jártam egy ilyenre 3 évet"


Melyik katolikus teológia karra jártál? Lehet ismerjük is egymást akkor. Nincs olyan túl sok kar, se hallgató.

2018. ápr. 11. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!