Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért van az, hogy a Teológiai...

Miért van az, hogy a Teológiai egyetemet/főiskolát végzők közül sokan ateisták lesznek. Szívesen olvasnék saját élményekről. Mennyire éri/ nem éri meg ilyen irányultságban (teológia szak) gondolkozni?

Figyelt kérdés

2018. ápr. 11. 19:18
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
Vácira jártam azt a bizonyos 3 évet.
2018. ápr. 11. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
0%

Én arra gondolok, hogy aki átlátja, hogy mi folyik ott - mármint miféle tananyagot és miféle összefüggéseket tanítanak - az bizony könnyen kitér.

Vedd figyelembe azt is, hogy a tanulás során elemezni és megérteni érdemes az anyagokat.

Márpedig a hit tételei elemezve és főleg: megértve - egyenes út az ateizmushoz egy igazán gondolkodó ember számára.

Lásd, majdnem veled is ez történt.

...aki pedig nem tér ki, az kialakít valamilyen védekező mechanizmust magában a gondolkodás végigvitele ellen.

Biztos vagyok benne, hogy te is ezt csináltad.

2018. ápr. 11. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
100%
Vácon nincs teológia szak. Biztos ott tanultál teológiát?
2018. ápr. 11. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
41%

Már hogyne tudnám, hogy az Vácon volt. De még a múlt században: 93 és 96 között. Azóta beolvasztották az AVKF-be vagy megszűnt, nem követtem a pontosan sorsát.

"Márpedig a hit tételei elemezve és főleg: megértve - egyenes út az ateizmushoz egy igazán gondolkodó ember számára." - Szerintem ez nem így van. A hit tételei logikusak és ezek tanulása felemelő a lélek számára. FELTÉVE, ha jó forrásból szedi és nem mérgezettből, mint esetemben volt a katolikus teológia.

2018. ápr. 11. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
49%

"A hit tételei logikusak"

Tényleg csak kíváncsiságból: mutatnál valami jellemző példát ebből a logikából?

2018. ápr. 11. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
Magyarul gyakorlatilag nincs ilyen olvasnivaló. Tudsz valamilyen idegen nyelven folyékonyan olvasni ?
2018. ápr. 12. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
100%

"Már hogyne tudnám, hogy az Vácon volt. De még a múlt században: 93 és 96 között."


Lehet, hogy rossz tanárod volt, ami bárhol lehet. De szakirodalmat nem vettetek? Bolberitz Pál, Tarjányi Zoltán, Hans Urs von Balthasar, Karl Rahner, Kránitz Mihály

Vagy írhattam volna mondjuk XVI. Benedek pápát is, aki a jelenkor szerintem legnagyobb teológusa.

2018. ápr. 12. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, hogy minden mélységét megérteném úgy.

Egyet legalább lefordíthatnál. Nem az egészet, csak a logikai bizonyítást.

2018. ápr. 12. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:

Egy témát nagyon sokféle szinten lehet művelni. Az emberek többsége konkrétan ezt, nagyon felszínesen teszi. Ez nem minősítés, hanem annak megállapítása, hogy nincs szüksége többre. Ahogy a matematikából is a hétköznapokban elég kevés ismeret elegendő.


Egy dolog egy szakot elvégezni, arról diplomát kapni, és más dolog azt nagy mélységeiben ismerni. A teológia is két fő ágra bomlik, egyfelől az erkölcsi összefüggések és minden, ami ezzel összefügg, másfelől a vallás alapjai, kialakulása, változása, szerveződése, az emberi gondolkodáshoz kapcsolódása és minden, ami az ember eme gondolatköréhez tartozik.


Semmi meglepő nincs abban, ha valaki egy témát alaposan megismer, rádöbben, "nem ilyen lovat akartam". Ez szerintem nem olyan gyakori eset, de teljes mértékben elképzelhető és normális.


Ezt pusztán a hit oldaláról, mindössze abból az aspektusból nézni, hogy valaki vallásos, nem lehet. Túl kevés az ismeret a megértéséhez.

2018. ápr. 12. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

Bolberitz Pál, Tarjányi Zoltán tananyag volt Vácott is. Nekem a liberális kategóriába tartoznak, ahogy a több felsorolt is.

"A hit tételei logikusak"

Időközben eszembe jutott könyv, amit érdemes olvasni és magyarul elérhető. Ókeresztény írók 19. kötet: Jeruzsálemi Szent Kürillosz összes művei.

2018. ápr. 12. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!