Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Igaz hogy az Utolsó Időkben...

Igaz hogy az Utolsó Időkben Izráel megtér? A Jelenések Könyvét hogyan értelmezik a Zsidók? Elfogadják Jézus tanitásait?

Figyelt kérdés
izráel,zsidók,jelenések könyve

2018. ápr. 15. 13:45
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

"A Jelenések Könyvét hogyan értelmezik a Zsidók?"

Úgy mint te vagy én a Koránt (másik vallás könyve).


"Elfogadják Jézus tanitásait?"

Ma már ketté vált a keresztyénség és a zsidóság, és pont Jézus a törésvonal.

2018. ápr. 15. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

Az apostolok korában igen sokan tértek meg Izraelben, Péter beszédének hatására is több ezren. Nem tudom pontosan mire gondolsz, idéznéd a Szentírásból?


Természetesen az akkor megtérek elfogadták Jézust Messiásnak.

2018. ápr. 15. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 KZitus ***** válasza:
19%

Arról nem tudok neked írni, hogy a zsidók hogyan értelmezik a Jelenések könyvét.


De az le van írva, hogy mint nemzet nem tér meg Jehovához az Istenéhez, jobban mondva mint nemzetet Isten elvetette őket, amikor megölették a Fiát, nem fogadták el "mint nemzet" a Messiást.

Ez után Isten a nemzetekből, mindegyikből választott népet a nevének.

„Isten a figyelmét a nemzetekre (fordította), hogy népet szerezzen közülük a nevének” Csel 15:14

Erről ír a jelenések könyve is.

„Ezek után láttam, és íme, egy nagy sokaság, melyet senki nem volt képes megszámolni, minden nemzetből, törzsből, népből és nyelvből; és a trón előtt és a Bárány előtt álltak, fehér köntösbe öltözve, és a kezükben pálmaágak voltak” Jelenések 7:9.

2018. ápr. 15. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Pál apostol hivatkozott zsidó származására hogy Ő maga is zsidó származású Benjámin törzséből.

Vajon Isten elvetette népét? Szó sincs róla! Hisz én is izraelita vagyok, Ábrahám véréből, Benjámin törzséből.

Nem tudjátok mit mond az Írás Illés történetében, mikor így vádolta Izraelt Isten előtt: "Uram, prófétáidat fölkoncolták, oltáraidat lerombolták, csak magam maradtam meg, de nekem is életemre törnek." S mit felelt rá az isteni szózat? "Megtartottam magamnak hétezer férfit, akik nem hajtottak térdet Báál előtt."

Amit Izrael keresett, azt nem érte el. Csak a kiválasztott maradék érte el. A többiek elvakultak, amint meg van írva:

"Isten értelmetlen lelket adott nekik, látásra nem nyíló szemet, hallásra nem táruló fület mind a mai napig. "

És Dávid azt mondja:

"Asztaluk legyen csapdává és tőrré

Megtorlásukra, meg botránykővé.

Homályosodjék el szemük ne lássanak,

És nyomorítsd görbére hátukat."

Kérdem tehát: Azért botlottak meg, hogy elessenek? Szó sincs róla! Vétkükből inkább üdvösség fakadt a pogányoknak, hogy versenyre serkentse őket.

Ha pedig vétkük gazdagítja a világot és megfogyatkozásuk is hasznos a pogányoknak, mennyivel inkább lesz azzá teljes számuk.

Nektek pogányoknak meg azt mondom: Amennyiben a pogányok apostola vagyok, hivatásomat nagyra tartom

Szeretném versengésre serkenteni véreimet és szeretnék legalább néhányat közülük az üdvösségre vezetni.

Ha ugyanis már elvetésük is megbékélése a világnak, mi más lesz fölvételük, ha nem élet a halálból?

A zsidók jövendő megtérése. Nem szeretném, testvérek, hogy tájékozatlanok maradjatok e titok dolgában, hogy bölcseknek ne képzeljétek magatokat. A vakság csak részben veri Izraelt, míg a pogányok teljes számban meg nem térnek.

Akkor majd egész Izrael üdvözül, amint írva van:"Sionból jön a szabadító,

Ki eltörli Jákob gonoszságát:

Ez lesz szövetségem velük,

Amikor megbocsátom bűnüket."

Az evangéliumot tekintve ugyan ellenségek, a ti javatokra, de a kiválasztás által kedvesek őseik miatt.

Isten ugyanis nem bánja meg kegyelmi adományát és meghívását.

Hiszen, amint egykor ti nem hittetek Istennek, de most azoknak hitetlensége miatt irgalmasságot találtatok,

Úgy ők ma hitetlenekké lettek az irántatok tanúsított irgalmasság miatt, hogy egykor majd irgalomra találjanak.

2018. ápr. 15. 23:43
 5/19 A kérdező kommentje:
Pál rómaiakhoz irt levele 11-ből volt az idézet.
2018. ápr. 15. 23:47
 6/19 anonim ***** válasza:

#1: szuper választ adtál, tömören!

""Elfogadják Jézus tanitásait?"

Ma már ketté vált a keresztyénség és a zsidóság, és pont Jézus a törésvonal.

De azért meg lehet említeni azt is, hogy egy "vicc" forog közszájon, hogy van zsidó-keresztény kinyílatkoztatás", ami úgy non-szensz, ahogy van!


Csak egyet emeljünk ki a keresztény-jézusi tanításból, amit már Pál mondott, ha nem tévedek most nagy sietségemben, hogy a körülmetéslés semmi, és a körülmetélentlenség is semmi (valahogy így van)! HÁT ezt, hogy lehet egy izraelitának "beadni", aki hithű a Tórához?? Mózes Istene halálbüntetést helyezett kilátásban minden héberre, ha fiú-gyermekét, vagy akér önmagát az apa nem metélteti körül!! Ez volt a szövetség jele!! Na, várjátok zsidó-keresztény-kinyítalkoztatottak, hogy erről lemondjon egy hithű héber ember!

PERSZE, lehet mondani, hogy "akkor metéltesse körül magát", de ez "nem sokat jelent" Jézus szemében, DE AKKOR pont ezért nem fog "Jézushoz megtérni" egy héber ember!

2018. ápr. 16. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 verekszotorpe válasza:

Szia,

A zsidó vallásuaknak az Újszövetséget (bele értve a jelenések könyvét)nem tekintik szentírásnak.

Természetesen vannak keresztény, Jézust elfogadó messiás hívő zsidók is, ők elfogadják ugyanúgy az USZet, mint a keresztények.

Az első kérdésedre: vannak arra utaló igék, hogy a zsidók nagy számban meg fognak térni. Lásd: Róma 11, Jel 7

Egyes zsidók ma is megtérnek Jézushoz, de egyszer valószínűleg tömegesen..

Remélem segített, minden jót...

2018. ápr. 16. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Kedves Kérdező! Az 5. és 14. verset hogyan értelmezed?
2018. ápr. 17. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

A mai napig vannak a Zsidok közül akik keresztényé lesznek. Akik megértik és elfogadják, hogy a Messiásnak előbb szenvednie kellett mielőtt dicsőségesen visszajön ahogy Ézsaias irta.


Tehát igazából Ézsaiás könyvét és Dániel könyvét kell megérteniük. Utánna már elfogadják a Jelenések könyvét, meg mindent amit Jézus tanít.


Az egész nép nem fog megtérni. Mert minden népből csak a "maradék".

2018. ápr. 17. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Szerintem a Büszkeségük vakitotta el Őket.Ezért nem fogadták el Jézust de az utolsó időkben úgyis elfogadják:D
2018. ápr. 17. 21:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!