Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Nektek melyek a kedvenc...

Nektek melyek a kedvenc Biblia verseitek, részeitek, könyveitek és miért?

Figyelt kérdés

2018. ápr. 13. 12:21
 1/10 anonim ***** válasza:
57%

LAz összes evangeleium es azon belul is a Jan0sa evangelizma.

Kedvenc vers pedif most eppen ez:


Ján 16:22 Ti is azért most ugyan szomorúságban vagytok, de ismét meglátlak majd titeket, és örülni fog a ti szívetek, és senki el nem veszi tőletek a ti örömeteket.

2018. ápr. 13. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
75%

Nekem a Jónás könyve a kedvencem. Szerintem vicces, mikor Jónás zsörtölődik, mert nem úgy történtek a dolgok, ahogy elvárta volna.


Bibliaversben a Zsolt. 94:19 „Amikor megsokasodtak bennem nyugtalanító gondolataim, a te vigasztalásaid simogatták lelkemet”

2018. ápr. 13. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Szadko ***** válasza:
100%

Az én kedvenc könyvem Máté Evangéliuma. Ez volt az első Bibliába beválogatott könyv, amit elolvastam. Amolyan első sokk volt (pozitív értelemben. Ráadásul a boldogságok (magyarul nem tudom, hogy hogyan hivatkoztok rájuk) is itt jelennek meg először:


"Boldogok a lelki szegények: mert övék a mennyeknek országa.

Boldogok, akik sírnak: mert ők megvígasztaltatnak.

Boldogok a szelídek: mert ők örökségül bírják a földet.

Boldogok, akik éhezik és szomjúhozzák az igazságot: mert ők megelégíttetnek.

Boldogok az irgalmasok: mert ők irgalmasságot nyernek.

Boldogok, akiknek szívök tiszta: mert ők az Istent meglátják.

Boldogok a békességre igyekezők: mert ők az Isten fiainak mondatnak.

Boldogok, akik háborúságot szenvednek az igazságért: mert övék a mennyeknek országa.

Boldogok vagytok, ha szidalmaznak és háborgatnak titeket és minden gonosz hazugságot mondanak ellenetek én érettem."

2018. ápr. 13. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
#3 A hegyi beszédként emlegetik általában. Köszönöm az eddigi válaszokat, nagyon szívmelengetőek, mind a versek mind a kommentek!
2018. ápr. 13. 13:22
 5/10 anonim ***** válasza:

Ez szokott sokszor eszembe jutni, hogy ami nekünk jó vagy rossz, az mind egy nagyobb rendszer egyformán fontos részei. Vagy valami ilyesmi...


"Mindennek megvan a maga ideje


3 Mindennek megvan a maga ideje, és kijelölt ideje van minden dolognak az ég alatt.

2 Ideje van a megszületésnek,

ideje a meghalásnak.

Ideje van a vetésnek,

ideje az aratásnak.

3 Ideje van a megölésnek,

ideje a meggyógyításnak.

Ideje van a lerombolásnak,

ideje a felépítésnek.

4 Ideje van a sírásnak,

ideje a nevetésnek.

Ideje van a gyásznak,

ideje a táncnak.

5 Ideje van a kövek szétszórásának,

ideje a kövek összegyűjtésének.

Ideje van az ölelésnek,

ideje az öleléstől való tartózkodásnak.

6 Ideje van a megkeresésnek,

ideje az elvesztésnek.

Ideje van a megőrzésnek,

ideje az eldobásnak.

7 Ideje van az eltépésnek,

ideje a megvarrásnak.

Ideje van a hallgatásnak,

ideje a szólásnak.

8 Ideje van a szeretetnek,

ideje a gyűlöletnek.

Ideje van a háborúnak,

ideje a békének."



És a hamis prófétáknál van még ez a rész:

"Így minden jó fa jó gyümölcsöt terem, a rossz fa pedig rossz gyümölcsöt."

Ez inkább csak akkor szokott eszembe jutni, mikor valakit nem tudok közelebbről megismerni, de szeretném tudni milyen ember lehet.

2018. ápr. 13. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a szeretethimnusz. :)


"Szólhatok az emberek vagy az angyalok nyelvén, ha szeretet nincs bennem, csak zengő érc vagyok vagy pengő cimbalom. Lehet prófétáló tehetségem, ismerhetem az összes titkokat és mind a tudományokat, hitemmel elmozdíthatom a hegyeket, ha szeretet nincs bennem, mit sem érek. Szétoszthatom mindenemet a nélkülözők közt, odaadhatom a testemet is égőáldozatul, ha szeretet nincs bennem, mit sem használ nekem. A szeretet türelmes, a szeretet jóságos, a szeretet nem féltékeny, nem kérkedik, nem is kevély. Nem tapintatlan, nem keresi a maga javát, nem gerjed haragra, a rosszat nem rója fel. Nem örül a gonoszságnak, örömét az igazság győzelmében leli. Mindent eltűr, mindent elhisz, mindent remél, mindent elvisel. S a szeretet nem szűnik meg soha. A prófétálás véget ér, a nyelvek elhallgatnak, a tudomány elenyészik. Most megismerésünk csak töredékes, és töredékes a prófétálásunk is. Ha azonban elérkezik a tökéletes, ami töredékes, az véget ér. Gyermekkoromban úgy beszéltem, mint a gyerek, úgy gondolkoztam, mint a gyerek, úgy ítéltem, mint a gyerek. De amikor elértem a férfikort, elhagytam a gyerek szokásait. Ma még csak tükörben, homályosan látunk, akkor majd színről színre. Most még csak töredékes a tudásom, akkor majd úgy ismerek mindent, ahogy most engem ismernek. Addig megmarad a hit, a remény és a szeretet, ez a három, de közülük a legnagyobb a szeretet. "(1 Kor 13)

2018. ápr. 13. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Rómaiaknak írt levél a kedvencem.Nagy hatással volt rám, talán azért, mert ezzel kezdtem el olvasni a Bibliát.
2018. ápr. 13. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a Mózes I. és II. könyve, Zsoltárok (a 90. a kedvencem), és a Rómaiakhoz írt levél, Galátziabeliekhez írt levél, Jakab levele, meg persze az Evangéliumok (itt János a kedvencem).


Ezek kötnek le a legjobban. Meg ezek tartalmaznak olyan szakaszokat amik nekem a legfontosabbak voltak ahhoz hogy megértsem hogy miről szól a keresztyénség.

2018. ápr. 13. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"Tehát aki tudna jót tenni, mégsem teszi, bűne az annak"

Jakab 4:17


"Most azért megmarad a hit, a remény, a szeretet, e három; ezek közül pedig legnagyobb a szeretet"

1Korintus 13:13


Ha csak ezt a kettőt szem előtt tudná tartani a keresztény világ (beleértve jómagamat is - hisz nekem sem megy sajnos), teljesen más lenne a világunk.

2018. ápr. 20. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Énekek éneke, mert szerintem nagyon szép. (:
2018. ápr. 20. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!