Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek oké viccet csináln...

Szerintetek oké viccet csinálni a vallásból?

Figyelt kérdés

Főleg vallásosokat kérdezek(de igazából mindenki válasza érdekel). Arra lennék kiváncsi, hogy ti megsértődtök ha olyan viccet láttok a vallásotokról mint pld. a Family Guyban szokott lenni.

Vagy pld. több olyan netes képregényt is láttam ahol az ellentmondásos vagy kiforgatható részekből csinálnak egy poént. Vagy ha csak simán az egyik haverotok egy ilyen viccet mesél el.

Nem veszekedést akarok, csak kiváncsi vagyok, hogy szerintetek ez oké, vagy nem.



2018. ápr. 23. 23:25
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
62%

Oké igen, az emberek ilyenek, mindenre rászállni, mindenre rámászni, gúnyolódni, kifigurázni amit csak lehet.


Nem járok templomba, nincs vallási hovatartozásom, azonban, elfogadhatatlanak, minősíthetetlen cselekedetnek tartom a Jézussal történteket, azt amit az emberek műveltek akkor, ha igaz, ha nem.


Az egyház ad okot nem is keveset arra, hogy kifigurázzák őket, a papok, a segítőik, az egész hozzáállásuk az embertársaikhoz, sokszor meghazudtolják önmagukat, az egyházat, azt amit hirdetnek, amiről állítják, hogy hisznek benne, mégsem aszerint élnek és egyáltalán nem aszerint cselekednek.

Az emberek nem kapnak bizonyosságot, semmiféle jelet arra vonatkozóan, hogy érdemes lenne hinni bármiben is. Na, ezek a dolgok azok ami miatt viccet csinálnak.


A halállal már kevesebben játszanak, szórakoznak, viccelődnek.

2018. ápr. 23. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem oké. Nevetni nem kötelező.
2018. ápr. 23. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
54%
Nem véletlenül nem szeretem az egyházat, köszi a nullát :D
2018. ápr. 24. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
93%

Amíg Istenből nem csinálsz viccet, addig számomra oké.


De én persze nem akarok senkire se semmit ráerőltetni, a szólásszabadságba belefér. Úgy ahogy az is, amikor mondjuk mi kifejtjük a véleményünket egy-egy társadalmi kérdésben.

2018. ápr. 24. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem durván sértő a "vicc", akkor persze, semmi baj nincs vele. A vicc valamilyen valós dolgon alapul, szóval megsértődni rajta képmutatás.


A Family Guyban pl. nem is magát a vallást szokták kifigurázni, hanem a vallásos emberek képmutatását vagy a torz istenképét.


Más az, amikor direkt bántó és sértő, mint pl. a szélsőjobboldali migránsos "karikatúrák".

2018. ápr. 24. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:

A Family Guy-t nem ismerem, így arról konkrétan nem tudok véleményt mondani.

De sajnos inkább több olyen "viccel" találkoztam itt a neten is, ami sértő, ráadásul semmi humoros nincs benne. És legyen ez bármilyen vallásról. Nekem keresztényként fáj az is, hogy ha pl. Mohamedről készül valami gusztustalan kép vagy más vallást kifiguráznak.

2018. ápr. 24. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 Mansour ***** válasza:
100%

Én szeretem a viccet, és szerintem bármiből lehet viccet csinálni. Szoktam is, akár cinizmusba vagy abszurdba menően is. De mindennek van határa, egy bizonyos határon túl a vicc már nem vicces, vagy vicces, de túlságosan bántó. Az a gond, hogy a viccnél elég nehéz ezeket a határokat megtalálni. Sokféle egyéni érzékenységgel kell számolni, és a humorérzéke sem mindenkinek ugyanúgy működik. A különféle kultúrák között is a nagy különbségek vannak, hogy mit tartanak viccesnek.

Filmeknél, képregényeknél, irodalmi műveknél azt is figyelembe kellene venni, hogy milyen közönségnek szólnak, bár az ritka, amikor jól azonosítható a célközönség. Legtöbb esetben a nagy átlagot kell tekintetbe venni, ezért a poénkodás sem szabadna, hogy túlmenjen egy általánosan elfogadható szinten. Vallási témánál ez szerintem azt jelenti, hogy kulturált formában, a vallásosak hitét és önbecsülését nem sértő viccek még elmennek. Nem nagyon ismerem a Family Guyt és a hasonló sorozatokat, de el tudom képzelni, hogy ezekben az elfogadható határon túlmenő viccelődések vannak a vallással kapcsolatban. A South Parkot jobban ismerem (bár azt sem teljes egészében), és bár abban is vannak necces dolgok a vallással kapcsolatban, de szerintem alapvetően nem lépik át a határokat. Meg egyébként is, ott mindenki megkapja a magáét...

2018. ápr. 24. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:

A gúnyolódás és a kifigurázás nem vicc. Lehet rajtuk nevetni, de nem az.

Ellenben viccelődni lehet. Ezer meg ezer jó vallásos tartalmú vicc van, amin jókat lehet nevetni.

2018. ápr. 24. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:

Nyugodtan.

Amíg tényleg vicc, és nem csak sértés.

2018. ápr. 24. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

#7 Igazából a FG-ban is mindenki megkapja a magáét.. talán ezért nem veszik fel a dolgot annyira.. Végülis az erôsen liberális készítô külön karaktert csinált a liberális dolgok kiparodizálására.


De szerintem egyes dolgok már eléggé sértôk.. Érdekes mert csak néhány vallásos viccnél látom ezt, pedig ateista vagyok.

Linkelnék 1-2 olyan jelenetet, de gondolom törölnék a francba.

2018. ápr. 24. 13:45
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!