Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A katolikus vallásban a hívő...

A katolikus vallásban a hívő másodrangú?

Figyelt kérdés
A klérushoz képest a hívő csak amolyan másodrangú, "kevésbé értékes" keresztény, mint mondjuk egy pap?

2018. ápr. 29. 10:53
 1/10 anonim ***** válasza:
84%
Nem.
2018. ápr. 29. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
79%
Miért gondolod, hogy kevésbé értékes lenne a laikus hívő? Sosem hirdetett ilyet az Egyház, a papok is nagyon gyakran "testvéreim" szóval köszöntik a híveket. Ha van testvére, akkor ő csak másodrangú hozzád képest?
2018. ápr. 29. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
67%

Református vagyok, de legyünk fairek, ez így nem igaz...


Az a különbség köztünk meg köztük, hogy náluk a papok Isten és ember között közvetítő szereppel bírnak (lásd gyónás), míg mi azt valljuk hogy nem kell pap ahhoz hogy Istenhez forduljunk.

2018. ápr. 29. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
81%
A katolikus egyházban a papok szolgálók, szolgálnak a hívek felé. Az egyházi hierarchia nem azt jelenti, hogy akkor a papok valami magasabb rendű emberek, kiskirályok lennének. Nem, dehogyis, mind egyformák vagyunk, de különfélék a szolgálatok.
2018. ápr. 30. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Hát, szoktam hallani, hogy egyházi hierarchia, van a püspök-pap-diakónus, legalul meg a hívő. Meghogy aki cölebsz, az nemesebb. Emiatt gondoltam, hogy a hívő kevesebb
2018. máj. 1. 10:12
 6/10 anonim ***** válasza:
74%

A hierarchia azt a célt szolgálja, hogy összefogja a híveket és egységes legyen a tanítás, szerte a világon. Különben szétszélednénk, mint a pásztor nélküli nyáj. Egy bizonyos létszám felett, ez már szükséges.

Másfelől, a papság szolgálat (ahogy előttem is írták már). Érdekességként írom, hogy ugye az állam vezetőit minisztereknek hívjuk. A miniszter szó szolgát jelent. No most hány viselkedik köztük így...? Pedig még világi szinten is, valaki minél "magasabban" áll, igazából annál többet kéne szolgálnia. Talán nem itt tartanánk.

2018. máj. 1. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha beütötted volna a gugliba, hogy egyházi hierarchia, akkor magad is láthattad volna, hogy ebben nincsenek benne a hívők, mivel csak a papságra vonatkozik. Mivel csak a papságra vonatkozik, a hívők nem lehetnek benne legalul.


A nőtlen élet (vagy nők esetén hajadon/szűz) erényeiről pedig Szent Pál ír, magad is olvashatod a Szentírásban.

2018. máj. 1. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
85%

Római katolikus vagyok. Most lettem az, Református voltam de most áttértem. Nekünk a pap hittanon így mesélte:

Az egész egy lepcső: legfelül van Isten

Aztán az angyalok és a szentek, aztán az emberek és az után az állatok. Egy felszentelt pap sem részesül előnyben vagy kiváltságban azért mert ő Isten szolgája. Minden keresztény Isten embere. Senki nem nagyobb a másiknál, a keresztényeknél Isten a legnagyobb :)

2018. máj. 1. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
100%
Nem másodrangú, csak szimplán más a szerepe egy laikusnak és klérikusnak. Sokkal inkább a laikus hívek feladata tkp. a szó szoros értelembe vett evangelizáció, az evangélium elvitele a nem hívők közé, mert nekik van erre lehetőségük azáltal, hogy családjuk van, dolgoznal, közösségbe járnak stb. A klérikusoknak nehezebb dolguk van ebből a szempontból, mert hozzájuk többnyire azok jutnak el, akik hívők és/vagy keresik az egyházat, egy papot "hitetlenek" nem keresnek meg, csak ha már megfogan bennük valami apró gondolat, hitbeli kérdés. Ezért a laikusoknak nagyobbak a lehetőségei ilyen téren. Valószínűleg azért él ez a rossz sztereotípia, mert a klérikusok a szentségek kiszolgáltatói, és csinálhatnak "valamit", amire a laikus hívőnek nincs felhatalmazása. Bár a klérikus nem nevelhet gyereke, unokája, családja stb.
2018. máj. 1. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

"Valószínűleg azért él ez a rossz sztereotípia, mert a klérikusok a szentségek kiszolgáltatói, és csinálhatnak "valamit", amire a laikus hívőnek nincs felhatalmazása."


Igen, ez lehet. Néha lehetne engedni mondjuk, hogy a hívek is tartsanak homíliát.

2018. máj. 1. 17:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!