Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A sátán hallja amikor imádkozo...

A sátán hallja amikor imádkozom? Hozzá hogyan tudok beszélni? (PÉLDÁUL:megmondani neki, hogy már van egy Istenem és hogy nincs szükségem a gonoszra)

Figyelt kérdés

2018. máj. 1. 14:03
1 2
 1/15 Ozmium42 ***** válasza:
17%

1. Van-e hallószerve?

2. Érzékeli-e a levegő rezgéseit?

3. Eljutnak-e hozzá a levegő rezgései?

2018. máj. 1. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
27%

A sátán nem hallja, de ha a közeledben (pl. az adott helységben) vannak éppen démonok, azok hallják, és ha valami jelentőset imádkozol vagy mondasz, azt lejelentik. Nem mindjárt a sátánnak, hanem csak a helyi közvetlen vezetőjüknek.


Ha azt mondod a sátánnak, hogy már van egy Istened, és ezért nincs szükséged a gonoszra, azt ha hallják is, figyelmen kívül fogják hagyni, ettől még ugyanolyan módon fognak támadni, mint korabban. Isten azonban hallja, amit mondasz.


Tulajdonképpen a sátánhoz nincs értelme beszélni, az ilyenfajta ima v. beszéd egyetlen értelme az lehet, hogy az adott pillanatban esetleg belül kicsit megerősít téged.

2018. máj. 1. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
52%

Amit kérsz, azt egy jóindulatú lélektől lehet kérni.

Szerinted ő jóindulatú?

Gondolod, hogy érdekelni fogja, hogy NEKED mire van szükséged?

2018. máj. 1. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 Tamás321 ***** válasza:

Csak egyetlen módon lehet kinyilvánítani azt, hogy Istenhez akarsz tartozni: ha keresed őt teljes szívedből és teljes lelkedből, mert az írás is pontosan ezt mondja. Mindez azt jelenti, hogy megtartod a parancsolatait. Máskülönben beszélhetsz akárkinek akármit; nem lesz súlya a szónak, csak a cselekedetnek.

„…hogyha valóban engedelmeskedtek az én parancsolataimnak, a melyeket én ma parancsolok néktek, úgy hogy az Urat, a ti Isteneteket szeretitek, és néki szolgáltok teljes szívetekből és teljes lelketekből:…”

„De ha onnan keresed meg az Urat, a te Istenedet, akkor is megtalálod, hogyha teljes szívedből és teljes lelkedből keresed őt.”

Írd be egy Biblia program keresőjébe, hogy teljes szívedből, vagy teljes szívetekből. Amit kiad, az lesz a válasz.


Tehát egy szabály van:

„Csak igen vigyázzatok, hogy teljesítsétek a parancsolatot és a törvényt, a melyet parancsolt néktek Mózes, az Úrnak szolgája, hogy szeressétek az Urat, a ti Isteneteket, és járjatok minden ő útján, és tartsátok meg az ő parancsolatait, és ragaszkodjatok hozzá, és szolgáljatok néki teljes szívetekből és teljes lelketekből.”

Egyébként olvasás, olvasás és olvasás a keresés legfőbb módja. Olvasni kell a Bibliát és megérteni. Máskülönben nem tudod meg, mit kell cselekedni, miként kell gondolkodni, mi az igazi értékrend, amit követni kell.

2018. máj. 1. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 KZitus ***** válasza:
50%

Szia


Sajnos hallja, éppen ezért NEM SZABAD fölvenni a kapcsolatot vele. Miért írom ezt?

Éppen ma olvastam a Márk 5. fejezetét, ahol arról ír, mire képesek a démonok. A démon amelyik az emberben volt, szólt Jézushoz. 5:6-13

" De amikor távolról meglátta Jézust, odafutott, és meghajolt előtte, majd felkiáltott: „Mit akarsz tőlem, Jézus, a legfelségesebb Isten Fia? Megesketlek az Istenre, ne kínozz!” Jézus ugyanis ezt mondta neki: „Menj ki ebből az emberből, te tisztátalan szellem!” Még megkérdezte tőle: „Mi a neved?” Az így válaszolt: „Légió a nevem, mert sokan vagyunk.” És kérlelte Jézust, hogy ne küldje el a szellemeket arról a vidékről.

A hegynél pedig ott legelészett egy nagy disznócsorda. Ezért a szellemek így kérlelték őt: „Küldj minket a disznókba, hadd menjünk beléjük!” És megengedte nekik. Azzal a tisztátalan szellemek kimentek, és belementek a disznókba."

Lehet most azt mondod, ezek démonok voltak. De a Máté 4 fejezetében olvashatunk arról, hogyan beszélgetett Sátán és Krisztus.

A lényeg, ha tudnak kommunikálni, akkor hallanak is.

Erre vagyunk buzdítva:„Rendeljétek . . . alá magatokat az Istennek, de álljatok ellen az Ördögnek, és elmenekül tőletek” Jakab 4:7 Ez elsősorban arra jó, ha távol akarjuk Sátánt magunktól tartani.

Viszon menekülni Istenhez kell tőle.

Zsoltárok 145:18

"Jehova közel van mindenkihez, aki szólítja őt, mindenkihez, aki őszinte szívvel szólítja."

2018. máj. 1. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :)
2018. máj. 1. 21:39
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

1. Ha megtértél,akkor a Sátán azzal nagyon is tisztában van magától is,de ettől még nem fog leszállni rólad,sőt! Ne keverd össze az ördögűzős filmekben látott patás szörnyeteggel,aki sikítva menekül,ha meglát egy feszületet,meg a templom közelébe se mer menni,hátha lefröcskölik szenteltvízzel,mert ez nem így van. Valójában nagyon is jól elsertepertél a hívők közelében,mert ahogy írja a Biblia is,igyekszik megtéveszteni még a választottakat is,ezt hogy tudná,ha feléjük sem merne szagolni? Szóval nem akarlak elkeseríteni,de amíg ebben a világban élünk,teljesen nem szabadulunk meg tőle.

2. Ne mondj neki semmit! Mint fentebb írtam,ha meg vagy térve,arról tud,felesleges külön elmondani,ha meg nem vagy megtérve,akkor az üres szavak sem nagyon fogják elüldözni. Viszont ha meg vagy térve és úgy szólsz hozzá,akkor még röhög egyet,hogy na,azért csak sikerült elérni,hogy legalább hozzászólj. A Biblia tiltja az angyalokkal vagy démonokkal történő kommunikációt,tehát hiába próbálnád ezzel "lerázni" a Sátánt,ezzel inkább az ő malmára hajtod a vizet.


U.i.: Nem fejtetted ki a kérdésben,hogy mire gondolsz az alatt,hogy van már egy Istened,én leírtam keresztény szemszögből a választ.

2018. máj. 1. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
0%

Tudod, kérdező, valahogyan egy olyan zsebkutyusra emlékeztetsz, aki úgy ugatja meg az idegent, hogy "Eredj innen, mert én félek tőled!"


Mégis, hogy képzelted azt, hogy keresztény vagy, és közben a sátán nélkül akarod leélni az életed?

Nem tudtad azt, hogy a kereszténységben a sátán sokkal fontosabb, mint az isten?

Ugyanis, ha az istent kivennék, attól még egyben maradhatna a keresztény hit. Mit tudom én... mondjuk Jézus teremtett mindent. Amúgy is ő volt ott a főszereplő, a Biblia szerint is.


De ha a sátánt vennék ki, akkor összeomolna az egész kereszténység!

Akkor hogyan magyarázod meg egy tökéletes isten mellett, hogy MÉGSEM az édenben élsz?


A bűnbak kell... nagyon kell. Az meg, hogy félsz tőle... ez van, na.

Létezik ennél sokkal rosszabb vallás is.

2018. máj. 1. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Jól írta a 7-s válaszoló, ha megtértél, ha Isten gyermeke vagy akkor fontos vagy sátánnak, mert vissza akar szerezni magának. És erre nem csak 1-szer 2-szer fog kísérletet tenni, egész életedben bosszantani fog. Ennek a mostani világ rendszernek sátán a fejedelme, mindenhol jelen van. Bármikor kérheted Istent, hogy segítsen szembeszállni vele, Ő képes megszabadítani tőle egy időre. Csak Istennel beszélgetünk imádságban, sátánnak legfeljebb annyit mondunk, hogy: Hagyj békén Jézus Krisztus nevében!
2018. máj. 2. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
55%
Ha létezik, szerintem éppúgy halljha mint Isten.
2018. máj. 3. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!