Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kedves hívők! Sokatoktól...

Kedves hívők! Sokatoktól hallom/látom, hogy mennyi minden bizonyítja hogy Isten létezik. De mégis mik ezek a bizonyítékok?

Figyelt kérdés
2018. máj. 6. 20:18
1 2 3 4 5 6
 1/51 anonim ***** válasza:
55%
Illetve engem az is érdekelne, hogy ha létezik is, miért pont olyan, amit a ti hitetek szent könyve ír le, és miért nem olyan, mint amit a másik szent könyv.
2018. máj. 6. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/51 A kérdező kommentje:

#1

Ne bonyolítsuk túl már rögtön így az elején :D

Elsőre maradjunk a "létezik-e egyáltalán bármilyen isten" kérdéskörnél! Utána majd meglátjuk, belemehetünk-e mélyebben is.

2018. máj. 6. 20:31
 3/51 anonim ***** válasza:
24%
Vedd észre, a markában vagy.
2018. máj. 6. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/51 anonim ***** válasza:
48%
Definiáld kérlek hogyan képzelsz el egy Istent. Addig nehéz lesz értelmes választ adni. Olyan felhőn ülős bácsi tuti nincs csak azért írtam.
2018. máj. 6. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/51 anonim ***** válasza:
45%

A modern Izrael állam létrejötte közel 2000 év szétszóratás után. Isten megígérte, hogy újra összegyűjti őket a népek közül. Az is önmagában egy csoda, hogy meg tudtak maradni 2 évezreden keresztül, nem tűntek el.

Nem zsidóként írom.

2018. máj. 6. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/51 anonim ***** válasza:
11%

Értelmes tervező jelenlétére utal továbbá a moderni biológia felfedezése, a DNS kód.

God of wonders, 30:55-34:53

https://www.youtube.com/watch?v=QAuGRhZsMCs


Létezik-e Isten? A DNS kód

[link]


Flirmans Karl mikrobiológus, Indiana Egyetem

„A modern biológia bebizonyította, hogy a sejtek evolúciós úton nem keletkezhettek, és a teremtésről beszélnek.”


Bloom Harold, ismert evolucionista

„Még a légkisebb fehérjének is spontán keletkezése abszolút lehetetlen.”


Hart Michael matematikus, csillagász

„A legegyszerűbb ismert szervezet, mely képes önálló létezésre, körülbelül 100 gént tartalmaz. Annak a valószínűsége, hogy egy konkrét gén százból (10 milliárd év alatt) spontán módon keletkezzen: 1 : (2 a 100.-on). De annak a valószínűsége, hogy egy időben ugyanott 100 gén keletkezzen, lényegesen kisebb.”


[link]

2018. máj. 6. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/51 anonim ***** válasza:
64%
Ez azért vicces, mert pont a mélyen vallásos zsidók nem ismerik el Izrael államot. De nem értem, egy állam megalapításához miért szükséges bármiféle isten feltételezése, egy csomó más államot is alapítottak. Ezt azért nehéz csodának minősíteni.
2018. máj. 6. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/51 anonim ***** válasza:
Eleve a kérdésben hívőket említesz, és ha lenne bizonyíték, akkor már nem hit kérdése lenne.
2018. máj. 6. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/51 anonim ***** válasza:
31%
Az első és fő bizonyíték, maga az élet, és minden ami ezzel jár.
2018. máj. 6. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/51 anonim ***** válasza:
13%

Pár idézet tudósoktól:


Griffith Robert, аmerikai matematikus /matematikai fizikus:


„Ha egy vitához egy ateistát akarunk találni, akkor az Egyetemünk Filozófiai Karán kell őket keresni, mivel a fizikusok között ateistákat már nem találunk.”


[link]


Pár Istentől származó gyógyulás betegségekből:

idézet a cikkből:



Palotai Dávid, 8 éves, Gyömrő


„Ne dobjátok hát el bizodalmatokat, melynek nagy jutalma van!”


Dávid szülei 2001-ben tértek meg, ezután született a kisfiuk. 2010-ben elkezdte fájlalni a lábát az akkor ötéves Dávid, és bár eleinte nem tűnt komolynak, amikor már régóta panaszkodott, az édesanyja úgy érezte, hogy ortopéd orvoshoz kell elvinnie.



„Kértem beutalót, és az ortopéd orvos rögtön azt mondta, hogy azonnal műteni kell a kisfiam lábát, annyira súlyos az állapota. Még öt orvos megnézte, végül a Heim Pál Kórházban a főorvos azt mondta, hogy nem is tudja, hogy létezik-e egyáltalán olyan gyógymód, ami erre a lábra jó lenne… Ízületi gyulladás, kopás volt a csípőjénél, a combcsont csúcsa egyszerűen lekopott, három hónap alatt… Most utólag, amikor megnéztem a papírokat, most kezdtem csak felfogni, milyen súlyos volt a helyzet, akkor én csak arra tudtam gondolni, hogy nincs olyan betegség, amit Jézus ne gyógyítana meg!


A kisfiam akkor ötéves volt. Ő hitte, hogy ha megtér és megkeresztelkedik, akkor meg fog gyógyulni. És amikor ez megtörtént, attól fogva indult el a gyógyulás! Jártunk gyógytornára, kezelésekre, és közben folyamatosan fájt neki, nemegyszer sírva jött át éjszaka, annyira fájt a combja. Járógépet kapott, ami tehermentesítette a lábát, felnyomta a csípőjét. A gyülekezetben is azt mondták a gyerekorvosok, hogy vegyük nagyon komolyan, mert ez valóban súlyos betegség. Én szinte fel sem fogtam, nem akartam, hogy megműtsék, mert nem is igazán tudtak rá műtétet, azt mondták, erre már az sem megoldás, mire gimnazista lesz, tolókocsiba kerül. Kértem pásztorokat is, hogy imádkozzanak érte, fent volt az imalistán is – és szépen elkezdett gyógyulni. Jártunk folyamatosan kontrollra, az orvosok nem értik, mitől kezdett el javulni! A mi orvosunk, aki végül kezelte, csak csodálkozik, nem tudja, hogyan erősödött meg neki azon az oldalon az ízület és a csont! Dávid meg itt szaladgál már körülöttem, és focista akar lenni! Amikor Dávidot szültem, kis híján elvéreztem, én akkor azt mondtam, hogy többet nem szülök. Van még egy nagylányom és egy nagyfiam is. Amikor Dávid megbetegedett, azt a fogadalmat tettem, hogy ha meggyógyul, én szülök még egy kislányt. És meg is született, most már ő is itt van velünk!”


[link]

2018. máj. 6. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!