Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kedves hívők! Sokatoktól...

Kedves hívők! Sokatoktól hallom/látom, hogy mennyi minden bizonyítja hogy Isten létezik. De mégis mik ezek a bizonyítékok?

Figyelt kérdés
2018. máj. 6. 20:18
1 2 3 4 5 6
 21/51 anonim ***** válasza:
0%

Ott a bibliatudpmany.

A biblia nek monda, ha ezt gondolod, akkor nagyon felszines a kulturalis ismereted.

Par eve talalt holt tengeri tekercek szorol szora megegyeznek azzal az Ezsaiassal amit manapsag olvashatunk stb. A zsidosag szilardan hisz abban, hogy az oszivetseg minden betuje Istentol szarmazik.

Ennek fenyeben az evangeliumojat amiket okvashatunk, olyan mintha most kondana nekunk el negy tanu. Na mar most igaz emberre az valhat aki elfogadja jogosnak es igaznak a tanuvallomasokat. Ehhez persze el is kene olvasni.

2018. máj. 7. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/51 A kérdező kommentje:
Én azt tudom hogy a Bibliai könyvek elég régóta léteznek, de ettől még bizonyíték ugyanúgy nincs rá, hogy az azokban leírtak igazak lennének.
2018. máj. 7. 16:51
 23/51 anonim ***** válasza:
0%

Kedves Kérdező,


Sok olyan gyógyulásról tudok, amikor az ima előtt beteg volt valaki, imádkoztak érte Istenhez, és az ima közben meggyógyult. A beteg is érezte és kívülről is látható pozitív változás történt. Ez esetben azt mondjuk, hogy Isten gyógyította meg. Ez ilyen egyszerű. Persze ha nem akarsz hinni, akkor maradsz hitetlen. De nem igaz az, hogy tudatlanok vagyunk. Pont fordítva van, te nem tudod, hogy Isten hatalmas, és képes ma is gyógyítani.

2018. máj. 7. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/51 anonim ***** válasza:

"#8

Viszont a hívők azok, akik bizonyítékokat emlegetnek, én csak erre kérdeztem rá."


Épp ezért írtam azt, amit, mert olyan bizonyítékot senki nem fog neked letenni az asztalra, amit hajlandó vagy el is hinni. Ennél egyszerűbb dolgod nincs is, hogy mindenre annyit mondasz csak: ez nem bizonyíték.


Fölösleges is neked írni bármit, mert csak provokáció ez a kérdés.

Egyszerűen fogd fel, fogadd el, hogy nincs kézzel fogható bizonyíték erre!

Ha érdekel a téma, akkor olvass sokat erről, akár más vallásokról is, de a tudományról se feledkezz meg, közben éld az életed, láss világot, ismerd meg az embereket, és majd kialakul benned is egy világkép, talán egyszer hinni is fogsz, de ha nem, az se katasztrófa.

Ez egy folyamat. Mindenkinek mást jelent a "bizonyíték".

Én nem győzködlek, magadtól kell rájönni mindenre.

2018. máj. 7. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/51 A kérdező kommentje:

#23

Olyanok is vannak, akik hiába imádkoznak a keresztény Istenhez, ugyanúgy meghalnak, mint bárki más.

Olyanok is vannak, akik más istenekhez imádkoznak, mielőtt meggyógyulnak.

Olyanok is vannak, akik senkihez sem imádkoznak, mielőtt meggyógyulnak.

Így érted, miért nem bizonyít semmit egy ilyen gyógyulás?


#24

Nem, bizonyíték egyféle van, ami egyértelmű és hiteles.

Ha ezek a kritériumok nem teljesülnek, akkor nem arról van szó, hogy ez vagy az csak egyeseknek bizonyíték. Nem, akkor az a dolog abszolút nem bizonyít semmit, csak az illető bemesélte ezt magának.

Ettől még bizonyíték nem létezik.

2018. máj. 7. 19:09
 26/51 anonim ***** válasza:

"Ettől még bizonyíték nem létezik."


Erről beszélek! Ezért értelmetlen a kérdés. Ezért HIT!

Vagy hiszel, vagy nem. Nincs további lehetőség.

Szerintem itt le is lehet zárni ezt a parttalan társalgást.

2018. máj. 7. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/51 anonim ***** válasza:
0%

Annyit azért még kérdeznék, hogy elhiszed, hogy egy pocsolyában kialakult az élet?


Ja, hogy ezt elhiszed bizonyíték nélkül is, mert ezt tanítják az iskolákban. Azért jó, hogy hiszel valamiben te is...

2018. máj. 7. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/51 A kérdező kommentje:

#27

Még jó hogy te jobban tudod hogy én mit hiszek vagy mit nem, és egy általad kreált fantazmagóra alapján ítélsz meg...

Azt hiszem veled tényleg le is zártam a társalgást!

2018. máj. 7. 19:49
 29/51 anonim ***** válasza:
0%

Milyen fantazmagóriáról beszélsz?

Ja, hogy abban sem hiszel, hogy az őstengerben összeállt pár elem, és néhány villám élő sejtté alakította.


Akkor miben hiszel? Hogy jött létre az élet szerinted? Akkor azt sem hiszed el, hogy azokból a nyomorult egysejtűekből alakult ki ez a sok millió növény- és állatfaj, és még mi is?

2018. máj. 7. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/51 anonim ***** válasza:
72%

29-es: Szerintem a kérdező nevében is mondhatom, hogy nekünk nem fáj kimondani azt, hogy "nem tudom". :) Nem akarunk hinni alaptalanul összeirkált mesékben, inkább az igazságot kutatjuk. De látom ezt nehéz felfogni, szóval nem erőltetem a témát.


Kérdező: Szerintem semmi újat nem tanulsz az ezekkel való viták során azon kívül, hogy az emberi hülyeségnek újabb határait ismered meg.

Egyébként az Aedrák jobb arcok mint a Daedrák, utóbbi csúnya dolgokra akart rávenni. :'( :DD

2018. máj. 7. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!