Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Vajon Isten hogy néz ki...

Vajon Isten hogy néz ki szerintetek?

Figyelt kérdés

Kort és nemet is írhattok ha akartok.

Előre is köszönöm szépen a válaszokat!

20/f


2018. máj. 8. 23:01
 1/10 anonim ***** válasza:
38%

"Kort és nemet is írhattok ha akartok."


Szerintem időtlen, de a Biblia az Atyát idősnek írja le. Bár nincs emberi neme, de férfinak ábrázolják.

2018. máj. 8. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
90%

Nem tudjuk. Azonban az tény, ahogy az előttem író is említette, hogy Férfiként említik, persze ezzel a Főség elrendezése alapján van szükség, hogy megértsük.


A Szent írás, kifogyhatatlan energia forrásnak nevezi, emésztő tűzként utal rá.

Ő rá nem hat az idő, ezért bár "idősnek említi" de nem öreg.

kinézetét tekintve pedig úgy ábrázolja, mint egy királyt aki a trónján ül.

De hogy valójában milyen a kinézete, nem tudjuk.

2018. máj. 8. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Így:

[link]

2018. máj. 9. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nehezen tudom elképzelni a világegyetem teremtőjét és mozgatóját, amint egy tejterméken üldögél. De biztos meg tudja tenni, elvégre mindenható.
2018. máj. 9. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
83%

Úristen xD elképzeltem.


"Elege van már a halandó hétköznapokból? Szeretne valami igazán frissítőt? Igyon Riska tejet! Riska tej. Isten is ezt ajánlja."


Dobozon meg kép xD


Nem haver. Nem hiszem, hogy kinéz valahogy.

2018. máj. 9. 04:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
42%

Kor es nem.


Szerintek mint mi e!berek csak mas minosegben.

Mi vagyink az o kepere es hasonlatossagara teremtve.

2018. máj. 9. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 KZitus ***** válasza:

Szia


Mivel szellemi teste van, ezért nemtelen, és elképzelni sem tudjuk hogyan nézhet ki, bár a Biblia sok helyen leírja, pl. Dániel, Ezékiel vagy a Jelenések könyve is.

Még úgy is utal rá mint "öregkorú", talán azért, hogy nekünk embreknek az időre/korára vonatkozó kép érthetőbb legyen.


Egyet, teljesen biztosat tudhatunk róla: Isten szeretet, tehát a szeretet megtestesítője, és ezt tettekben mutatta meg az emberiség történelme alatt. A szeretete széppé, vonzóvá teszi őt, és ezért talán nem is fontos számunkra hogyan is néz ki Ő.

Amikor nagyon éhes vagy, és kapsz ennivalót, akkor először elfogyasztod, és csak az után érdeklődöl az felől, kitől kaptad, hogy(talán) megköszönd neki. Mi is most ilyen "éhező" állapotban vagyunk, és talán majd amikor kigyógyulunk a tökéletlenségünkből Krisztus Királysága alatt, talán még többet tudhatunk majd arról, "Isten hogy néz ki".

2018. máj. 9. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Isten szellem, így a "hogy néz ki" kérdés értelmezhetetlen, mint a nullával való osztás. Egyszer megtestesült, Ő volt az Úr Jézus. Testben így néz ki tehát Isten
2018. máj. 9. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Szia!


Hála Istennek a Biblia elég sok leírást ad erről, így nem kell találgatnunk, lásd pl. Ezékiel könyve 1. fejezete, Jelenések könyve 1. fejezete, stb.


Üdv. Péter (47)

2018. máj. 9. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
45%

Sehogy :P.

28-f

2018. máj. 9. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!