Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ábrahám, Izsák, és Jákob...

Ábrahám, Izsák, és Jákob milyen célt szolgált?

Figyelt kérdés
2018. máj. 12. 08:12
 1/3 anonim ***** válasza:
És Cassius Clay, vagy Ady Endre?
2018. máj. 12. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
19%

Jehova méltónak találta őket, hogy példaként említésre kerüljenek a szavában.

Mindent amit Isten kért tőlük, a tökéletlenségük ellenére mindent úgy tettek, ahogy kérte Őket.

Így betöltötték azt a célt, illetve szerepet, ami hozzájárult Isten akaratának megvalósulásában.


Tiszta imádatot mutattak be Jehovának, és az Ő leszármazási vonalukon keresztül született meg a Megváltó.

2018. máj. 12. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 KZitus ***** válasza:

Szia


Mivel ezek a férfiak Istenfélők voltak, Istennek tetsző életet éltek, ezért Isten különféle feladatokkal bízta meg őket. És természetesen hatalmas jutalmat kaptak az Istenek való engedelmességükért.

Ők rokonok voltak, nagyapa, apa, és unoka.

pl.-ul Ilyeneket ír róluk a Biblia:

1Mózes 14:22

" De Ábrám ezt mondta Szodoma királyának: „Esküre emelem a kezemet Jehova, a legfelségesebb Isten, az ég és a föld alkotója előtt,.." - (Ábrahám úgy ismeri el Jehovát, mint Teremtőt)

1Mózes 17:1

" Amikor Ábrám kilencvenkilenc éves volt, Jehova megjelent Ábrámnak, és ezt mondta neki: „Én vagyok a mindenható Isten. Járj előttem, és légy feddhetetlen." (nem kevés idő ahhoz, hogy életével, tetteivel kimutassa Istenfélelmét)

1Mózes 17:19

"Isten erre ezt mondta: „Sára, a feleséged valóban szül neked egy fiút, akit Izsáknak nevezz el. És én szövetséget kötök vele időtlen időkig tartó szövetségül az ő magva számára őutána."

1Mózes 28:13

" És íme, Jehova állt fölötte, és ezt mondta: „Én vagyok Jehova, Ábrahámnak, a te atyádnak Istene, és Izsáknak Istene. Ezt a földet, amelyen fekszel, neked adom, és a te magodnak."

1Mózes 26:24

"Jehova pedig megjelent neki azon az éjjelen, és ezt mondta: „Én vagyok atyádnak, Ábrahámnak az Istene. Ne félj, mert veled vagyok, s megáldalak, és megsokasítom a te magodat Ábrahámért, az én szolgámért.”

Zsoltárok 105:9

"Ábrahámmal kötötte ezt a szövetséget, És Izsáknak adta esküjét."


Fontos az Ábrahámmal kötött szövetség, mert egy nép(nemzet) letrehozásáról szól, benne van a Messásra vonatkozó ígéret is.


Az ígéretet, a szövetséget (a nemzetre) Ábrahámmal kötötte Isten, de Izsáknak majd Jákóbnak is megerősítette az Ábrahámmal kötött szövetség beteljesítését.

2018. máj. 12. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!