Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért nem tudtak a kereszténye...

Miért nem tudtak a keresztények megtéríteni soha senkit?

Figyelt kérdés

Kezdeti szakaszaiban "sikeres" volt, ez tény. Az üldöztetések korában hihetetlenül gyorsan nőtt a keresztények száma, olyannyira, hogy Konstantin korában már a második legnépesebb vallás volt a Római Birodalomban. Kis ugrás, a középkorban, mikor meghatározó szerepe lett a kereszténységnek, már csak a politika miatt vették fel uralkodók a vallást - Géza, Szent Olaf, illetve több fejedelem nem azért vette fel a kereszténységet, mert annyira bejöttek volna nekik Jézus tanai, pusztán szerették volna, ha nem tiporják el őket a keresztény királyságok.

A felfedezések korában a legtöbb őslakos inkább fogadta el a halált, minthogy megkeresztelkedjen, ahol meg nem írtották ki az őslakosságot, pl Japán, Kína, ott gyakorlatilag teljesen eredménytelen volt a hittérítés.

Európában meg amint megszületett a szekularizmus, rengetegen elfordultak a vallástól, ma pedig, a 21. században a kereszténység nem tud alternatívát felmutatni, ezért sok embert abszolút nem is érdekel.

Szerintetek miért lehet, hogy az elvileg forradalmi, igaz vallás sosem ért el igazi misszionális sikereket? Miért nem tud a kereszténység ma sem alternatívát nyújtani?


Lehet vitatkozni, szabad belekötni abba, amit írtam, csak egy kérés van - kultúráltan.

Természetesen tudom, hogy voltak kisebb sikerek, tehát Japában, Kínában, illetve a több keleti országban is vannak keresztény mozgalmak, de igazi, áttörő sikereket nem értek el.



2018. máj. 12. 18:49
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

"Azonban azt tudni kell, hogy Isten szavában határozottan írva van, hogy akit az Atya nem vonz, az nem lesz Jézus követője. Ezért a keresztény, más szóval Krisztus tanítványának lenni, nem emberi törekvések miatt lesz az.

(János 6:43, 44) . . .. 44 Senki sem jöhet hozzám, csak ha az Atya, aki küldött engem, vonzza őt;. . . "


Üdv. Ezt a zsidókról mondja. ("Maradék" teológiája, lsd. még Róma 9)

A többi emberre ez vonatkozik:

János 12,32 És én, ha felemeltetem e földről, mindeneket magamhoz vonszok.


Szerintem:)

2018. máj. 14. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Kérdező: "Miért nem tudtak a keresztények megtéríteni soha senkit?"


Kedves kérdező! Kérdésedre a válasz az, hogy az embernek szembesülnie kell a saját bűneivel (Ezzel viszont senki nem akar szembesülni, Ugyanis a lényeg és a valóság az, hogy a bűneink választanak el Istentől.)

A lényeg, hogy meg kell bánni a bűneinket, őszinte alázatos megtört-szívű bűnbánatot kell tennünk személyesen Jézus Krisztusnak! Akkor bűneink bocsánatot nyernek. El kell fogadnunk Jézust személyes megváltónknak, Istenünknek és Urunknak!

Sajnos erre a legtöbb ember 80-90 % képtelen! mert jobban ragaszkodik saját önmagához, az egójához, a büszkeségéhez, gőgjéhez stb. Így ebben a formában persze, hogy az emberek többsége nem akar keresztény lenni.

Kötelezettségek nélkül akarnak jobb és békés, szeretet teljes életet élni! Ezért fordulnak különböző ezoterikus irányzatokhoz, gondolván az majd jó lesz.

Pedig ez nem igaz, ez hazugság! Önfeláldozás, kompromisszum készség, személyválogatás nélküli, önzetlen szeretet stb. meghalás a bűnnek, gőgnek, büszkeségnek, az EGO-nknak! Ezt persze szinte senki nem akarja! Ezért nem akarnak sokan keresztények lenni, mert ez az alapja a keresztény hitvallásnak!

2018. máj. 14. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
0%
a kereszténység az egyik legundoritobb vallás félre ne értsetek Jézust imádom én csak a szavainak a kiforgatását nem szeretem erre meg még rá pakolnak egy vallást. egyszerűen undorito olyan mint egy üres doboz melyet mind hiába probálnak megtölteni az annal üresebb lesz. Ja igen és még annyit nem vagyok ateista meg sem milyen ista nincs szüksége erre egy embernek sem, ezért én sem valom magam semminek.
2018. máj. 16. 03:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!