Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért akarnak a keresztények...

Miért akarnak a keresztények mindenáron megtéríteni?

Figyelt kérdés

Már nagyon elegem van belőle, hogy rám akarják erőszakolni a tanaikat.

Gyerekkorunkban a nagyanyánk molesztált minket (testvérem és unokatestvéreink) folyton, hogy templomba kell járnunk, különben irgumburgum, megharagszik és nem áll velünk szóba, mert nem szeret minket, ha nem fogadunk szót neki, most meg már a Jehova tanúk kezdtek el a nyakamra járni, pedig csak annyit csináltam, hogy meghallgattam őket, mert udvarias ember vagyok meg minden és nem akartam bunkó lenni velük, de már nagyon bánom. :(


Miért zaklatnak folyamatosan az életem során, amikor én nem is akarok tőlük semmit? :(


2016. júl. 20. 22:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
74%
A jehovások nem keresztények.
2016. júl. 20. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Vannak térítgetős emberek, bármiről is legyen szó.

Én rengeteg kereszténnyel találkoztam életembe, de egyetlen sem akart megtéríteni. Jó, nagyanyám szerette volna, ha konfirmálok, de nem esett kétségbe, hogy nem akartam :) Keresztvíz van rajtam, a református vallással semmi bajom, de nekem a buddhizmus és a spirituális sátánizmus is szimpatikusabb, ezzel együtt a saját vilégképemet követem :D Ezzel még soha senkinek nem volt baja (lehet, hogy a jehovásoknak igen, de mégis hol érdekel az engem? nyitott vagyok s egész szolid jehovások jöttek, úgyhogy velük is megpróbáltam beszélgetni a reinkarnációról, de nem voltak vevők rá, így dobtam a velük való kommunikációt :D nem jöttek többet, jó az emberismeretem, tudom, kivel kell leállnom csevegni, csak értelme nem sok volt).


A vallásos emberek is sokfélék s a keresztények is. Nem mind térítget, hidd el, szerintem a többségnek eszébe se jut.

S igazából... Egy nagyanya, aki érzelmileg zsarol a vallással, az szerintem nem igazi keresztény. Lehet valami beteg kapcsolata a vallással, de a lényegét nem igazán foghatja fel, ha így viselkedik.

Nekem is volt lelkész ismerősöm, aki cikkeket írt a szeretetről, de halvány fogalma sem volt, mint jelent az s minden gyermeke megszakította vele a kapcsolatot, bármennyire is tepert utánuk a maga csak névleg szerető módján. Márpedig ha valaki nem tud szeretni, az milyen keresztény már? Vagy milyen ember?

2016. júl. 21. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
0%

Szervusz.


Mindenáron nem akarunk megtéríteni.

Isten önkéntes imádókat keres nem kényszerítetteket.

A feladatunk az információ átadás, és ha valaki szeretne többet tudni, akkor Bibliai témájú beszélgetést folytatunk vele.


Egyébként ez a szó, hogy megtérni, elég fura a magyar nyelvben.

A helyes kifejezés, hogy valaki Istennek tetsző életet szeretne élni, ezért elhagyja az addigi életformáját.

2016. júl. 21. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
91%

# 2


"nekem a buddhizmus és a spirituális sátánizmus is szimpatikusabb"


Khm... akkor sajnos neked a buddhizmusból még semmi nem ment át...

De érdemes lesz majd egyszer megismerkedned vele. :)

2016. júl. 21. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
5%

"A Jehovások nem keresztények"


De keresztények, mivel Jézust fogadjuk el megváltó királyunknak.

De a neve miatt is gyaláznak minket.

Miért?

(János 15:21) 21 De mindezt az én nevem miatt művelik majd veletek, mert nem ismerik azt, aki küldött engem.

2016. júl. 21. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Bírom amikor azt mondják, hogy: "Nekem a buddhizmust szimpatikusabb"...

Pláne amikor olyanok mondják akik csak kungfus filmekből ismerik a buddhizmust.

A buddhizmus nem csak az kolostorban ülésről és meditálásról szól ahogy egy átlag európai képzeli, ahogy az iszlám sem a más vallásúak lefejezésére épül, ahogy az átlag európai fejében szerepel.


De olvassatok csak bele ebbe:

http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallaskri..

2016. júl. 21. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

#5: (János 15:21) 21 De mindezt az én nevem miatt művelik majd veletek, mert nem ismerik azt, aki küldött engem.


Azaz kinek a neve miatt? Mert itt Jézus a saját nevéről beszélt, és nem a Jehova névről, amit használtok, és az üdvösséget is ettől teszitek függővé.

2016. júl. 21. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Szerintem nagymamádtól természetes dolog, hogy megpróbált rábírni, hogy "megtérj", mondjuk ezekkel a módszerekkel nem feltétlenül értek egyet...:D


Tévedés ne essék, jehova tanúi egy szekta, ők nem keresztények. Élősködők, akik azonnal rátapadnak az emberre, ha egy kis gyengeséget látnak. Ezért nem szabad kedvesnek lenni velük, kerek-perec meg kell mondani nekik, hogy nem vagy rájuk kíváncsi. Különben sosem fognak békén hagyni.

2016. júl. 21. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Úgy látom "sajnos" nem is a keresztények foglalkoznak veled annyira... bárcsak ők próbálkoznának, az vonzó és örömteli.

A nagyid maga módján szereti a Jóistent, csak hát félreismeri abban, hogy Isten szeretetét feltételhez köt, így pont a kereszténység lényegét nem tudja közvetíteni. Mentségére legyen szólva, még szülők is mondanak ilyet a gyereküknek "nem szeretlek, ha ezt csinálod", aahelyett h "nem tetszik, amit csinálsz, de téged szeretlek".


A Tanúk közössége nem tartozik a keresztények közé.


Ha majd Jézus követőivel (hívő keresztényekkel) találkozol, akkor az érdekes, kedves és vonzó lesz, olyan, mint az Isten. Isten a világyegyetem legvonzóbb és legizgalmasabb egyénisége. Örömmel fogsz vele megismerkedni és talán még szorosabbra is akarod majd fűzni vele a kapcsolatod. :)


Ha mégsem találkoznál ilyen emberekkel, akkor vedd kezedbe az irányítást és gondolatban mondd az Istennek, hogy kíváncsi lennél rá.

2016. júl. 21. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Sajnos az erőszakos térítgetés, templomba járatás és fenyegetőzés csak ront a helyzeten. Így egy olyan embert is el lehet üldözni, aki egyébként nyitott lenne az adott vallás felé, ráadásul nem is az adott vallás értékét mutatja, hanem az adott erőszakoskodó embert minősíti. Egy történet jut eszembe, amit a plébánosunk mesélt annak apropóján, hogy hogy lehet valakivel akár egy életre megutáltatni az Istenhez való közeledést. Többször felfigyelt a plébánosunk egy anyukára, aki minden alkalommal úgy húzta be a misére az 5-6 éves kisfiát, hogy az üvöltött. Aztán mikor egyszer közelebb akart kerülni az anyukához és kisfiához, hogy segítsen egy ilyen szituban, megütötte a fülét az anyuka mondata a kisfia felé: "Ha nem viselkedsz rendesen, úgy fogsz járni, mint az a bácsi ott fent!" És felmutatott Jézusra a kereszten.Hát csoda, hogy az a gyerek félelmében nem akart templomba menni? Vajon otthon miket hallhatott még? Ezt így nem lehet!!
2016. júl. 22. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!